Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Moderaatorid: Landy, Moderators

Kasutaja avatar
agent007
Rock Crawler
Postitusi: 562
Liitunud: T Dets 28, 2010 1:46 am
Asukoht: Tartu

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas agent007 »

Ennem Jeebi ostu omasin Frontera A -d. 98aasta oli asi tehtud. Sillad ja lukud olid head. Aga nelikvedu mulle kohe üldse ei istunud. Just sellepärast, et keskdifrit pole. Põhimõtteliselt veab 1 ratas ees ja võibolla 1 taga jne... Kiire nelik on suhteliselt jama näiteks maantee peal. Koguaeg tahab rebida kuhugi kuhu vaja pole.
Ei tea kas uuel B seerial on asi juba paranenud, kuid nüüd jeebi omanikuna olen väga rahul nelikuga.
Minu isiklik arvamu on see, et frontera väga maastikusuutlik ei ole. Vähemalt ilma mingi ümberehituseta.
Jeep GC 2.7CRD
58454535
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4474
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

agent007 kirjutas: Aga nelikvedu mulle kohe üldse ei istunud. Just sellepärast, et keskdifrit pole. Põhimõtteliselt veab 1 ratas ees ja võibolla 1 taga jne... .
Kui keskdifrit pole siis veabki üks ees ja üks taga
Kui on lahtine keskdiffer siis veab võibolla vahel miskit ees ja võibolla vahel miskit ka taga
Ja kui keskdiffer on lukustatav siis lukus asendis on tulemus sama mis ilma keskdifrita
tartuoffroad.ee
5581340
Piloot
Off Roader Wannabe
Postitusi: 34
Liitunud: T Aug 16, 2011 10:34 pm

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas Piloot »

Vaatasin autole kõhu alla esimene differ olemas.Minu teada see eraldi lukustatav pole.Tavakasutaja jaoks kes mudas müttamas ei käi ja kasutab autot maal kus teed kinni tuisanud on Opel täiesti piisav.Mind ta pole hätta jätnud.Sõidumugavus võiks lühikesel parem olla aga pikema versiooni kõrval on muid hüvesid mis selle kompenseerivad.Lahtikäiv tagaosa ,väiksem kütusekulu,parem läbivus ja nägusam väljanägemine viimane on küll maitse asi :)
VW Country
Runner 3,0
Wrangler 4,0
Runner 3,0
Frontera 2,0
Kasutaja avatar
Aidakas
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Jaan 02, 2008 11:00 pm
Asukoht: Pikavere.

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas Aidakas »

Lisaksin omaltpoolt veel et tagasilla laagrid (talasilla puhul) on nõrgad.
Samas, karteri-, vahekastikaitsed tugevast terasest, suure mõõduga rattad (enda omal 33" 12,5" proovitud ja mahtusid kenasti) kütuse paagil tuulutus toru lae alla viidud, samuti sillakarterite tuulutused (pole ohtu et vesi sisse satuks). No ja mis läbivusse puutub, seda teavad siin kõik, esimese asjana vaata rehvi mustrit millega mudas või asfaldil sõita plaanid.
Kütte kulu erineb veidi kui sõidad tagaveoga, või neliveolisena vaid 1L, no vähemalt minu 2.0 sport A (~9,5 tagavedu, 10,5 nelivedu).
Trassil talvel pea kogu aeg lasknud neliveoga, ei tea küll et mingeid lollusi masin seepärast teeks. Meeles tuleb pidada küll, et tehase soovitus on; kiire nelivedu kuni 90km/h, aeglustiga mitte üle 40km/h.
Eks iga l..s kiidab oma v...u, aga ega tegelt fronterast midagi paha oskagi ütelda, kõlbab nii trassile kui maale mudas/lumes liikumiseks.

ps. Vältimaks trassil "ujumist" võiks kasutada madalamaid ja kitsamaid rehve, suurema survega, kuid mis maastur ta siis enam oleks (mul 255. 75. 15 on tehasest üldse ette nähtud rõhk 1,8 atsi kuid sõidan 1,7)
Kes juhtumisi tahab pilte kasutada, palun, ei keela, viisakas (mitte kohustuslik) oleks sellest ka privas teada anda.
Kasutaja avatar
Aidakas
Fitting 38"
Postitusi: 231
Liitunud: K Jaan 02, 2008 11:00 pm
Asukoht: Pikavere.

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas Aidakas »

Unustasin lisada et vett kannatab küljejooneni rahus sõites ilusti, kinni istunud vaid omast lollusest, ja rehvi mõõtude pärast kipub pikkirööbastega asfaltteedel "teed otsima" (no see vast kõigile tuttav asi. Liiklusmärgid viletsa teekatte kohta, võiks vahetada siltide vastu; "Ettevaatust paarsada meetrid heas seisukorras teed"). :evil:
Kes juhtumisi tahab pilte kasutada, palun, ei keela, viisakas (mitte kohustuslik) oleks sellest ka privas teada anda.
Kasutaja avatar
jaguar3
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 167
Liitunud: P Juun 10, 2012 9:45 am

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas jaguar3 »

Sorry rahvas,juba kolmandat korda proovin teie küsimustele vastata,aga nii kaua kui trükin ja mõtlen ja sõnastan vastust (ja korrektset vastust ei saa 10 minutiga valmis),keegi logib mind välja ja kogu jutt läheb kaduma,ei viitsi enam.Ja teine probleem-kui palju on neid,kes loevad niisama,aga trehvab et lugeja teab täpselt vastust,aga kesse viitsib registreeruda.Vastata oleks võind ikka niisama ka.Ja kolmandaks,mis siis ikka on kirjas avalehel vasakus nurgas suurelt?Kas 4*4 või 4x4 või 4*4.ee või 4x4.ee-jõudu ja kannatust registreerujale,ja kui valesti vastad saad uue katse vist alles ülejärgmine päev ja kas sa enam mäletad mis sa oled ära proovind,ja kesse üldse viitsib sellise jamaga tegelda.Sellest vist tingitud ka asjaolu et siin vastust oodatakse kuid,auto ammu müüdud kui saad vastuse miks spidokas ei tööta.Mina igatahes login siit nüüd välja ja rohkem tagasi ei tule.
Opel Monterey (ammu unustatud)
Grand Cherokee Limited ZJ (väga kauge minevik)
Grand Cherokee Limited WJ (kauge minevik)
Opel Frontera B Sport (minevik)
Grand Cherokee Overland WJ (müüdud)
Hummer H2 (hiljuti müüdud)
Grand Cherokee Overland WK2 (käibel)
Kermoaviste
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: K Aug 09, 2017 12:13 pm

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas Kermoaviste »

Tervist!
Kas keegi on esisilla vaakumil solenoidi vahelt välja jätnud ja teinud selle ümber?
Kasutaja avatar
Faric
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 164
Liitunud: K Okt 31, 2012 10:15 am
Asukoht: Tartu

Re: Frontera nelivedu ja huvi masina vastu

Postitus Postitas Faric »

Kermoaviste kirjutas:
R Nov 17, 2023 11:07 pm
Tervist!
Kas keegi on esisilla vaakumil solenoidi vahelt välja jätnud ja teinud selle ümber?
Olen teinud küll, midagi keerulist pole.
58437811 või rääkida taha siis saada SMS vähemalt ja seletan siis kui pea selgem hetkel õhtu ja pea pulki täis 😀
Toyota LC HJ60 -83
Trooper 3.0D -99
BMW X5 E53 3.0D
Vasta

Mine “Opel”