ATV kubatuur

Neile, kes ei karda, kui kereni märg oled ja silmad tahavad okste taha kinni jääda... Tõelised hulljulged. Kõik siia, kokkusaamistest lihtsa ATV teemaliste juttudeni.

Moderaatorid: jr, hulkur, Moderators

Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Põdra lohistamisega saab hakkama ka 400 ne hiinakas. Kui kiiret sõitu kindlalt plaanis pole, võid vabalt osta mõne pisema (350-500) firmaka. Kui raha kokku tahad hoida kõlbab ka CF 500. Kui eelarve väga ei pigista siis loomulikult suur pill, jääb lustimiseks kah reservi. Ise olen ühe hooaja pruugitud Dinliga jahinduslikud ATV sõidud ära teinud ja peab tunnistama, et praktilist vajadust rohkemaks ei ole.
Veel peab arvestama, et kui plaanid masinaga ka liikluseks avatud teid kasutad peaks aparaati saama registreerida L7e na. MS 2 teedel liigelda ei või.
Lisaksin veel, et kui kas või mingi võimalus on, et kunagi on plaan lindid soetada ATVle, siis ikkagi 500 cm3 on miinimum.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1224
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas heints »

Kui sportlik pool huvi ei paku ja rahulikku töömasinat vaja siis peaks midagi sellist vaatama.
http://www.nettikone.com/terri/1020-d/1041244
Iseasi on muidugi hind.
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
martinkark
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 170
Liitunud: T Juul 13, 2010 7:09 pm

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas martinkark »

Mind eelkõige huvitaks niisama lihtsalt metsas sõitmine, (kes sõidab kuskile jahipukki, kes kalale, kes viskab väiksema söödakoti peale) mitte kiirus. Kiiruse jaoks vaataks pigem tsiklit. Ja töömasinaks võtaks jah suurema, samas on kodus selle jaoks olemas traktor juba, ja selle jaoks ATV-d ei vaja. Ja kuna 400se Miskise viisakama firma masin, on suht vastuvõetava hinnaga juba võrreldes miungi 800se masinaga, siis teeb ka see siin omna korrektuurid. Nii et võtame kriteeriumiteks nii

Metsas saaks hakkama, samas päris põhjatusse mülkasse ei roniks, samuti sellises keskmises talves jaksaks ka metsa minna temaga
paar neli korda aastas oleks vaja ühte keskmist eestimast põtra välja sikutada, ja veel ehk mõnikord siga ka
Maakodus lund vahel lükata. sissesõidutee, autoplats, majaesine, tee peldikusse ja puudekuuri, kokku umbes 400-600rm2.
Autokäru mööda hoovi edasi tagasi manööverdada, ja vahel sinna natuke puid peale panna.
Jaksaks 30cm läbimõõduga ja 6m pikkust kuuse tüve metsast välja sikutada, kuskil sadakond meetrit
Näeb piisavalt suur välja et kuskil 110kg ja 190cm vend seal peal üliloll välja ei näeks :D

Arvan et need on kuskil keskmise ATV venna tavalised vajadused. Kellel on vaja juba rohkemaid ja suuremaid asju teha, siis loomulikult mida suurem seda uhkem. Aga kas nende tööde jaoks aitab 350-500 kuubist, või tuleb piik-piiks kaela võtta ja alates 800st vaadata.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Muud punktid peaks pisema masinaga kah rahuldatud saama peale selle "loll väljanägemise". :D
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2501
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas boob »

Sai enda masinaga veetud nädalavahetusel metsa, metsaveo käru järgi. Ütleme nii, et minu 650ccm Honda vedas ATV kärutäie puid välja probleemideta, ainult täis koormaga pidi keegi ATV taga otsapeale istuma, kuidu kippusid rattad tühjalt ringi käima. Kui peaaegu sajakilone vend taga otsapeal istus, siis enam rattaid ringi ei võtnud, aga osades kohtades ei jõudnud siis enam üle mätaste käru tõmmata jne. Seega ma olen täitsa veendunud, et lahjema pilliga oleks seal pooliku kärutäiega sõitnud...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ega seda vist päris 1-1 selgeks ei saa. Liiga palju muutujaid on. Mul sõbral on miski 360 Kawa või Jamu (täpselt ei mäleta a 360 ta on). Aeglustiga miskit järel vedades ei ole küll hätta jäänud jõu poolest. 100 kg meest nõuab samuti pakikale, et rattad tühja ei käiks. Vahe minu Dinlyga tuleb sisse, kui kruusateedel lõppkiirust arendada. See 360 nii jämedalt 70 km H saab sisse, kui selg hästi küüru vedada ja tee väga vastu mäge ei ole. Dinly pigistab samadel tingimustel tubli 100 ja sente peale välja. Kolmanda sõbra 500 Honda tippkiirus on kusagil seal 80-90 vahel. Selle kogemuse põhjal ma julgeks arvata, et ülekannetega on nii mängitud, et aeglasemas otsas oleks piisav jõuvaru tagatud. Puudu jääb teravam ots ja lõppkiirus.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
Kasutaja avatar
Sepp
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 116
Liitunud: P Veebr 13, 2011 6:16 pm
Asukoht: Võrumaa
Kontakt:

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas Sepp »

tõin oma vana suzuga 700 metsast auto käruga puid välja. pakun, et taga võis olla umbes 1.8 tonni. probleemid tulid ainult tagurdamisel tõstis taga rattad maast lahti aga edasi läks nagu mühin :)
Nüüd ka 4x4 auto
Peeter ehk Sepp
2010 IV , 2011 II ,2012 II ,2013 III
Kui saan abiks olla
Tel: 5165626
http://www.sepp.ee
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas Arxs »

Siis võta Honda 420 SRA või 500 SRA(SRA= Solid Rear Axle ehk jäiga sillaga). Jäiga sillaga 420 on ülekandelt aeglasem ka veel, tähendab rohkem jõudu. Saad pilli, mis teeb kõike, liigub ka viisakalt, vaikne jne.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Kasutaja avatar
tai
unistus TR nullist
Postitusi: 1282
Liitunud: P Veebr 26, 2006 7:56 pm
Asukoht: Pärnu/talin lennujaama juures

Re: ATV kubatuur

Postitus Postitas tai »

Kui arvamust avaldada siis suuresti on asi kinni mõistuses ja fantaasias. Ise kärutasin pea aasta suvalise hiina tagaveolise 110cc kazumaga. Kui ülekanne paika loksutada, siis vedas isegi käru. Sai käia ka rabapeal. Metsas hätta ei jätnud. Põtra temaga kindlasti välja ei vea aga sööda oleks kindlasti ära viinud. Pidevate loomkatsete juures pooldus tagatelg aga see on õnneks liimitav. Sellekohapealt julgen kindlasti väita, et 300 4wd on täiesti piisav töö tegemiseks,kui seda teha mõistusega.
Asjadele tuleb lennukalt läheneda
58021221
Vasta

Mine “All Terrain Vehicles maakeeli ATV”