Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Vasta
karvane646
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Aug 27, 2012 9:31 am
Asukoht: Tartumaa

Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas karvane646 »

Mitsu Pajero Sport 2004a diisel, armatuuris hakkab sõidu ajal vilkuma nelikveo roheline märgutuli, täiesti suvalisel ajal. Vahel ka kustub sõidu kestel aga harva. Nelivedu muidu töötab ja lülitub normaalselt sisse (tuli jääb siis põlema nagu peab) ja välja kui seda teha väikest kangi liigutades, aga tuli jääb siis ikka vilkuma. Arvuti veateadet ei jäädvusta. Kui viisin auto kontrolli, siis nagu kiuste, viga ei ilmnenud ja ei osatud kommenteerida. (Mitmel korral, muide!) Kas keegi oskab arvata, milles asi on?
Täna on kõik täpselt nagu eile, ainult hoopis teistmoodi.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas totu »

Pakun, et emb kumb, esimese veovõlli muhv või vahekast, jääb vahel neliveo asendisse.
Tehtud, mõeldud.
karvane646
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Aug 27, 2012 9:31 am
Asukoht: Tartumaa

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas karvane646 »

Jaa, olen ka mõelnud, et lülitus võib seda põhjustada. Kas keegi teab Tartu kandis maasturite alal tegijat remondikohta või tuleb ikkagi Roosna Alliku tee ette võtta? Vaja oleks üleüldse masin korralikult üle vaadata aga seda tõesti siis asjatundjate poolt.
Täna on kõik täpselt nagu eile, ainult hoopis teistmoodi.
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas totu »

jaan mmc kirjutas:
E Mai 24, 2021 11:47 pm
Pakun, et lülitus vaakum membraan ei suuda korrektselt lahti lülitada ja andur jääb nö. piiri peale. Põhjused nt. membraan ebahermeetiline (vahel ka lihtsalt muda/roostet täis ja ei liigu korralikult), voolikud eba hermeetilised, solenoid ei toimi vms.
Totu pakkus ilmselt valesti ses mõttes, et vahekast on pommikindel aga muhvi liigutab eel mainitud ebatöökindel vaakum süsteem.
Kusjuures, kui vahekasti hästi harva liigutada, kipub aktuaator kinni "kuivama". Tänavamaasturite probleem, oma kogemus. Mind aitas mõnikümmend korda asendite muutmine, sain liikuma. Aga jah, membraaninduse tõenäosus suurem.
Tehtud, mõeldud.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas tt75 »

Mul kunagi 2gen pajerol jäi peale esisilla lülitust armatuuris tuli vilkuma ,vigaseks osutus üks solenoididest mille tuvastasin nii et lasin 12 v peale ja proovisin siis läbi puhuda .Solenoid siis pidi lisaks kastis esisilla taha lülitamisele ,lubama esisilla küljes oleval vaakummembraanil lülitada sild haakesse. 2-hest solenoidist üks hakkas tööle ja teine ei hakanud .Pärast solenoidi vahetust oli kõik korras.
karvane646
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Aug 27, 2012 9:31 am
Asukoht: Tartumaa

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas karvane646 »

Kuna endal remondivõimalused nigelad (nö põlve peal ja lageda taeva all), viskan veel korra küsimuse esile, et kas keegi soovitaks taolisi ilminguid kontrollima ja kõrvaldama kedagi eelkõige Tartus või ümbruskonnas? Kehv lugu on, et auto ei jäta veateadet, tuleb keegi leida, kes oma tarkusest niidiotsa leiaks. Mõlemal korral, mil olen vilkuva tulega remondikohta sõitnud, nagu massin on ära näinud, mis koht, on kui võluväel probleem kadunud! Mingi karma või? :cry:
Täna on kõik täpselt nagu eile, ainult hoopis teistmoodi.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas TiitR »

karvane646 kirjutas:
T Mai 25, 2021 7:46 am
Jaa, olen ka mõelnud, et lülitus võib seda põhjustada. Kas keegi teab Tartu kandis maasturite alal tegijat remondikohta või tuleb ikkagi Roosna Alliku tee ette võtta? Vaja oleks üleüldse masin korralikult üle vaadata aga seda tõesti siis asjatundjate poolt.
Vaakum ja sellega seonduv lülitus on minu pakkumine.
Oli mul kunagise L200-ga (tehnika pajero Spordiga suht sama) ka nende vilkuvate tulukestega probleem ja kuna vaakumimuret minu teada ajju ei salvestatagi, siis ei leiagi arvuti sealt selle kohta midagi.
Minu omal läks tookord vahetusse nii membraan, kui solenoid.
Minu autot arstis foorumlane Uhti (Ahti), kes töötab Carsmart´is. Võta temaga ühendust ja kurda muret. Kui vaja, jagan ta tel. nr.
karvane646
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: E Aug 27, 2012 9:31 am
Asukoht: Tartumaa

Re: Pajero nelikveo märgutuli vilgub.

Postitus Postitas karvane646 »

Aitäh, Tiit, info eest. Otsin selle mehe üles ja kurdan, vaatame, mis välja koorub.
Täna on kõik täpselt nagu eile, ainult hoopis teistmoodi.
Vasta

Mine “Mitsubishi”