Pajero Sport ostuabi (tüüpvead, mida ja kuidas kontrollida)

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Vasta
JannoPa
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: N Aug 20, 2020 11:19 am

Pajero Sport ostuabi (tüüpvead, mida ja kuidas kontrollida)

Postitus Postitas JannoPa »

Tere,
soovin osta hobiautoks Pajero Spordi (2000-2006). Kuna pole seda mudelit ja ühtegi maasturit varem omanud siis soovin saada head nõu, mida enne ostu kontrollida.
Mootori ja käigukasti osas otseseid eelistusi ei ole, peamine tingimus on, et oleks heas korras nii tehniliselt kui visuaalselt.

Olen aru saanud, et suurim tüüpviga on vanusest tingituna rooste, mis teeb liiga nii raamile kui ka kütusetorustikule.
Kuidas kontrollida (ja mis kohtadest) seda kas raam on tugev (või on parandused tehtud teibi ja põhjamastiksiga)?
Kas ja kuidas saab kontrollida kütusepaagi ja torustiku seisukorda?

Kas bensiinimootoriga kombineeritud automaatkast on vastupidav? Vajab teatud läbisõidu järel remonti? Kui vajab siis mis võiks olla remondi eelarve suurusjärk?
Bensiinimootor peaks ise töökindel olema ja ilma tüüvigadeta?
Kas võib olla probleeme kui bensiinimootorile on paigaldatud gaasiseade (või mida kontrollides silmas pidada)?

Mida võiks kontollida diiselauto ostmisel (85kW versioon)? Kuskilt foorumitest lugedes on jõudunud minuni arusaamine, et plokikaaned on nõrk koht? Kas ja kuidas seda võiks kontrollida ja kui kulukaks võib minna remont?

On sellel mudelil tehnilisi omapärasid, millega peaks arvestama (ja millest ostmisel ei peaks probleemi tegema [vibratsioonid, omapärased veermiku kolksud vms])?

Hetkel pole veel ühtegi proovimas käinud. Kuna olen Lõuna-Eestis siis ei viitsi minna Tallinnasse ka niisama huvi pärast neid vaatama kuna kuulutustes tunduvad hetkel müügil olevad sellised, mis ei ole heas korras.
Lätis paar tükki müügis, mis tunduvad ostmisväärsed, aga pole veel vaatama jõudnud.

Tänan ette vastuste eest! Kui kuskil on varasemates teemades vastused olemas minu küsimustele siis tänan ette ka linkide eest!
Kui on mõni heas korras masin, mida omanik võiks soovida müüa, siis selle kohta vihjed samuti teretulnud.

Janno
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Pajero Sport ostuabi (tüüpvead, mida ja kuidas kontrollida)

Postitus Postitas TiitR »

jaan mmc kirjutas:
L Aug 22, 2020 7:30 pm

Huvitav kuhu TiitR-i postitus on kadunud ?
Kuhugi pole kadunud, ma siia pole postitanudki :D...üks teine Mitsu teema oli ;)
Vasta

Mine “Mitsubishi”