Pajero õlileke

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Vasta
karl11
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: P Okt 13, 2013 8:11 pm

Pajero õlileke

Postitus Postitas karl11 »

Pajero Sport 2.5 73kw hakkas järsku õli tilkuma, alt vaadates tundub, et esimese vända simmeri vahelt ? Kui keeruline vahetada ise, või mis nippe oskate jagada ? Mõtlen just, et palju lammutama peab ning kas mingeid erilisi tööriistu vaja ? Või ehk keegi nendega sina peal olev tahaks ise ära teha ? Auto Harjumaal.

Pilt
jaan mmc
I live off from the mud
Postitusi: 1806
Liitunud: E Jaan 14, 2008 5:04 pm

Re: Pajero õlileke

Postitus Postitas jaan mmc »

Vii end kurssi hammasrihmade vahetamisega, saad aimu mis ees ootab. Sest mh. tuleb rihmad maha võtta.
Mitsu hammasrihmade kaelustihendite komplekte müüb nt. Corteco, rihmad (kui on aeg vahetada) võiks panna Gatesi omad.
Kontrolli kas väntvõlli ja sellel olevatel rihmarataste vahel pole olnud loksumist kui on siis on vända otsa võllil randid sisse kulutanud. Sel juhul pane kindlasti uued rihmarattad (sh. õlipumba ratas) ja kiilud. Tuleb ette, et õlipumbarattal on pragu kiilusoone kohal siis ei pruugi tihendi viga ollagi kui ometi näha, et leke vända otsast.
Teinekord ronib õli ka vasaku balansiirvõlli ja selle otsas oleva puksi vahelt ja jällegi ei pruugi siis tihendi viga olla. Siis pane puksi / võlli vahele mingit pehmemat nt. mootori hermeetikut või sinist mis ei kuiva kummiks vaid jääb poolvedelaks. Samuti võib õli hakata ronima parema balansiirvõlli ja selle rihmaratta vahelt siis samamoodi tilk hermeetikut nende vahele.
Vasta

Mine “Mitsubishi”