WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Postitus Postitas MrMägilane »

Päevakorras on 2.7crd pihustite värskendamine, kuna 500-600€ remondi eest läheb vähe kiireks kokku ajada enne ülevaatust. Tahtsin tegelikult viia stendi, et olla üldse kindel, mis seisus asjad on, aga tehnik ütles peale vaadates, et need on läbi. Mille järgi, ei saanudki aru, umbkaudselt viitas, et näed siin on põlenud ja siin ka jne, mina korras pihusti otsaga vahet ei tee... Vahet pole, 240kkm MB mootoril räägivad niikuinii et pihusteid peab hakkama tegema. Tagasivoolud mõõtsin ära, täiesti normide piires, arvuti näitab korrektsioone vahemikus -0,8 - +0,65, mis on ka peaaegu enamvähem, aga 700-2000rpm jõudu ei ole, siis tuleb järsult koos turboga ja viskab metsiku pahvaka musta. Olen defekteerimisega jõudnud sinnamaale, et ilmselt pihustid lasevad mehaaniliselt liiga palju kütust sisse ja ei jõua ära põleda korralikult, uputab silindri üle. Õhupuudust pole suutnud tuvastada. See selleks, nüüd plaaniks otsad ise ära vahetada. Küsimus, aga millised otsad panna. Boshi originaal oleks ilmselge valik, 50€/tk ei ole kõige hullem ka, aga tahaks küsida, mida osatakse öelda analoogtootjate nagu Wuzetem ja Engitech kohta, eriti just viimase, kuna Wuzetemi otsad on ladudest otsas. Hinnavahe on 2x, aga kas on ka karta, et saabki kaks korda tööd teha või kannatab nendega ikkagi olukorda parandada? Pihustile ja otsale ilmselgelt lapping, korralik puhastus ultrahelivannis ja selle poole pealt muud probleemi olla ei tohiks. Ma tean tegelikult kuklas, et parem oota paar nädalat, pane Boshid ja unusta see probleem ära, aga samas kui saab sama tulemuse poole hinnaga... Kui kellelgi konkreetseid kogemusi ei tule, kaldun ilmselt ikkagi Boshi poole, kuna pärast on ikka mingi ärevus sees, et ei tea mis ja kui kaua, aga kui kellelgi on okei kogemused, siis ega raha peale üleliia vihane ei ole.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2434
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Postitus Postitas v6sa »

Ega siin muud üle jää, kui ära proovida. Nett on täis kogemusi seinast seina. Isiklikult äpardusin, ilmselgelt suutsin kuskil midagi sisse ajada, kuna steriilselt laborit mul ei ole ja kogemused ainult ürgvanade pihustitega. Sealtmaalt olen kodustatud müüjalt vajadustmööda taastatud Bosche võtnud mersudele. Kust tema võtab, ma isegi ei tea - tal omad kanalid. Valus, aga saab ühe korraga masina meie peres oleku ajaks korda.

Mis aga puudutab silindri üleujutamist, siis ma kaldun arvama, et ainult otste vahetusega seda korda ei saa, kui korrektsiooni väärtused on alla ühe. Mida latirõhk teeb vahetult enne musta ilmumist? Mida teeb sisselaske rõhk? Esimene peab püsima ja teine peaks tõusma sujuvalt, mitte hüppega.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Postitus Postitas MrMägilane »

Pean uuesti üle logima ja arvutis logisid uurima lähemalt, aga lives jälgides pole anomaaliaid avastanud, latt püsib stabiilne, õhk tuleb samuti korrektselt, saan ka air/fuel ratiot vaadata ja see on samuti stabiilne 12,5:1 vist oli mälu järgi. Katsun koduse suitsumasina meisterdada kiirelt ja peale turbot sisselaske ja vaakumid korrektsemalt ära kontrollida, siiani visuaalselt/kõrvaga/näpuga pole kuskilt midagi leidnud ega ka andurid pole midagi välja näidanud. Netist leidsin ühe ainsa kogemuse identsete sümptomitega, sellel vennal lahenes asi sellega et keegi oli pannud paarile pihustile kaks seibi vahele. Omal said kõik uued seibid ja pesad freesitud, ei tohiks see mure olla. Hakkan juba vaikselt mõtlema et äkki on klapijooksus mingi jama, et ei sulgu äkki korralikult vms. Sportlikust huvist tahaks ära diagnoosida, pean ennast piisavalt mehaanikuks et jagu saada 😂
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Kasutaja avatar
Faric
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 164
Liitunud: K Okt 31, 2012 10:15 am
Asukoht: Tartu

Re: WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Postitus Postitas Faric »

Aeromotorsis 2.7 näitab isegi mingid otsad 26.20€ tk, samas mul naabrimees vahetas focus Cmaxil kodus kuuriall pihustiotsad ära, pani mingid täiesti noname asjad prooviks pihusti külge ja masin sõidab nagu peab. Ei mingit stendi ega midagi.
Toyota LC HJ60 -83
Trooper 3.0D -99
BMW X5 E53 3.0D
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: WJ CRD pihustiotse varuosa kvaliteet?

Postitus Postitas MrMägilane »

Aeros selle 26€ wuzetemi saadavus 3tk, küsisin, nad ei tea maad ei mütsi, kas üldse juurde saab. Engitechi omi jälle 4tk. Intercarsist saan oma 5 vajaminevat tellida, eri tootjatega kompunnima ka ei hakka.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”