Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Jariko
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 14, 2018 12:49 pm

Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Jariko »

Tere.juhtus seline asi.jeep suri sõiduajal ära.enam käima ei lähe.imelik on see kui süüte sisse keeramisel näidikud käituvad imelikult,õlirõhu näidik liigub.kütuse näidik paneb segast,sest vahel näitab täis paaki.kuid tean,et kütust on umbes veerand paaki sees.süüte sisse lülitamisel ei näita vahest eelsüüte küünlaid.käivitamisel läheb sekundiks käima ja sureb välja kõik.
Kasutaja avatar
CayenneTurbo
Rock Crawler
Postitusi: 740
Liitunud: L Dets 14, 2013 3:03 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas CayenneTurbo »

Juhtmestik üle vaadata, aku all vasakul, kust roolikardaan läheb. Seal kipub juhtmestik vastu kardaani minema ja ära hõõruma. Samuti tuleks üle vaadata juhiukse sees olev juhtmestik kuigi see sinu vea puhul ei tohiks suurt rolli mängida.
Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD 2002a
4" tõste, vints, M/T 32" rehv.
Vaikselt õpime...
Jariko
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 14, 2018 12:49 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Jariko »

Vaatasi juhtmestiku üle seal all.ei olnud hõõrdumist ja kõik oli terve.lõikasin võrgu lahti ja vaatasin juhtmed üle ja kõik tundus korras olevat ja teipisin uuesti ja panin uued nipukad.
Kodanik2
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 107
Liitunud: L Juul 24, 2004 11:47 pm
Asukoht: Lihula

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Kodanik2 »

Kontolli akult miinus jutme ühendus auto kere ja kere ja mootori ühendusi.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas v6sa »

Miinusühendused on hea soovitus.

Aga enne tasub uurida, kas akus üldse voolu on ja kas see ka autosse jõuab. Eriti, kui asi äkki juhtus...
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas MrMägilane »

Kapoti all voolikutes õhku sees pole? Minul endal hakkab kuskil veerandi paagiga kamm pihta, et järsemas paremkurvis võtab paagist õhu vahele ja siis palju õnne tagasi käima saada. Kuigi kui lubama hakkab, siis üldiselt ikka läheb ka üsna kohe, peale 30-40 sek käiamist, vahest paar-kolm korda järjest.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas TiitR »

MrMägilane kirjutas:
P Dets 18, 2022 8:46 pm
Kapoti all voolikutes õhku sees pole? Minul endal hakkab kuskil veerandi paagiga kamm pihta, et järsemas paremkurvis võtab paagist õhu vahele ja siis palju õnne tagasi käima saada. Kuigi kui lubama hakkab, siis üldiselt ikka läheb ka üsna kohe, peale 30-40 sek käiamist, vahest paar-kolm korda järjest.
Kas see veerandpaagi kamm ei hakanud tavaliselt siis, kui orig. kütusefilter on asendatud tavalisega? Orikas ka muidugi täis saast süsteemiga.
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas MrMägilane »

Ei oska seda väidet kinnitada ega ümber lükata, minul on küll harilik in-out filter eelmise omaniku poolt pandud. Samas olen lugenud kogemusi, kus juhtub ka originaalsüsteemiga. Mina isiklikult pole veel aru saanud, kuidas see süsteem üldse disainitud on ja kuidas see juba tehasest probleemne pole kõigil.. Mitte miski ei takista vähema kütusega paagis võtturit kuivale jääma, originaalsüsteem ilmselt silub väiksemad kõikumised ära sellega, et tagasivool suunatakse samuti läbi filtri ja natuke aega töötab kauem, enne kui õhku hakkab saama, aga kui (mitte et on mõistlik maastikule minna peaaegu tühja paagiga) juhtub see, et oled tühjema paagiga mingil põhjusel kauem kui 10 sek paremad rattad märgatavalt kõrgemal sõitnud, siis kuidas see on mõeldud üldse toimima? Sile paagipõhi, mitte mingit süvendit, pole pumpa, mitte midagi. Olen ise veeretanud mõtteid see asi kapitaalselt ümber ehitada, aga pole tegudeni jõudnud. Iseenesest natuke mõttega disainitud kaarjas vahesein paagi põhja võtturi vasakule küljele liimida peaks päris suure mõju juba andma, olen siitsamast foorumist bmw paagipumba sissepaneku lugu lugenud kuni selleni välja, et tekitada kapoti alla väike (kuni 1l) vahepaak oma etteandepumbaga.
Aga see selleks, sõidan oma lollustega siin teiste teemadesse sisse.
Autorile- räägitakse küll mingist pedaalitantsust, aga mootori veakoode peaks saama ka nii kätte: "Retrieving codes:
Turn the ignition key until the digital odometer displays, repeat three times in succession and then back to “On” (On/Off, On/Off, On/Off, On). At the fourth “On” the odometer will be replaced with codes. If no codes are present then “Done” will appear."
Äkki näitab midagi ilmselget. Kui juhuslikult Tartu lähistel oled, võin ka WJdiag Pro'ga korra läbi tulla.

Edit: teine õpetus on siin, mina alguses sain selle järgi: https://www.quadratec.com/c/reference/h ... ostic-code
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
Jariko
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 14, 2018 12:49 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Jariko »

Olen jõudnud nii kaugele,et kõik vihjab aju rikkele.olen mõõtnud pistikus 5v ja maandises näitab ka 5v.jahutusvedeliku pistik näitab mõlemas 5v ja teistes mootori pistikutes samuti 5v.kontrollisin veel mootori juhtmestiku ja kõik tundus ikka korras olevat.testriga veel mõõtsin aju pistiku ja mootori pistikud üle,et ei oleks lühist.
Jariko
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 14, 2018 12:49 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Jariko »

Olen jõudnud niikaugele,et kõik viitab aju rikkele.mõõtsin mootori pistikutes 5v ja näitas enamus pistikutes maanduses 5v.jahutus vedeliku tembis näitas mõlemal 5v kus ei tohiks üldse voolu olla.kontrollisin uuesti kõik juhtmesitiku ajust mootori pistikuteni ja testriga sai kõik läbi käidud.
Jariko
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: T Aug 14, 2018 12:49 pm

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas Jariko »

Kas sellel suurel kiibil nurgas võib olla kärsaka jälg?
Kas leidub kedagi kes saaks aju kontrollida ja remontida?
Manused
20221223_173932.jpg
20221223_173932.jpg (2.17 MiB) Vaadatud 754 korda
20221223_173932.jpg
20221223_173932.jpg (574.53 KiB) Vaadatud 754 korda
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Jeep grand cherokee 2.7 ei käivitu

Postitus Postitas rannamees »

Ca 15 a tagasi puutusin sarnase olukorraga kokku ja kirjutasin ajusurma diagnoosimise kohta veidi.
Lappa ajalugu, kui huvi on. Kahjuks endal hetkel aega pole.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”