xj pidurimure - óhk sees vms?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

xj pidurimure - óhk sees vms?

Postitus Postitas BlueStang »

Tere,
selline mure, teadjamad äkki oskavad aidata õigele teele...

Nimelt üv-s selgus, et XJ Jeepi vasak tagapidur ei vóta piisavalt (seier skaalalt väljas) ja erinevus liiga suur.
Eeldatavasti asjatundlik hooldusfirma tegi midagi (puhastas, liiguts silindrit vms) ja andis auto kätte - selgus aga et midagi ei muutunud, üv stendis seis endine.
Sai auto samasse tagasi - vahetati mõlema poole tagapidurite silindrid, klotsid - selgus aga, et asi muutus hullemaks - stendis näitab küll, et erinevust enam ei ole, aga nüüd ei võta kumbki pool enam piisavalt (mõlemad skaalalt allapoole väljas)? :?
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Kasutaja avatar
Bill
Rock Crawler
Postitusi: 919
Liitunud: E Sept 08, 2008 10:57 pm
Asukoht: Pääsküla

Re: xj pidurimure - óhk sees vms?

Postitus Postitas Bill »

XJ tagapidurid ongi surnult sündinud.Arvatavasti automaatregulaatorid väsinud või vahetamata(ma ei tea).Kui õigesti mäletan, siis saab ülevaatuseks kruvikaga läbi seespoolse avause peale kruttida.Isegi tutikas täiskomplekt kulub nädalatega mõõtudest välja.Kohalikud panevad üldjuhul ZJ ketaspidurid taha.Äkki keegi targem oskab midagi soovitada, ei mäleta täpselt enam, mul kettad 10+ aastat juba.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: xj pidurimure - óhk sees vms?

Postitus Postitas honkomees »

Bill kirjutas:
E Juun 27, 2022 10:20 pm
XJ tagapidurid ongi surnult sündinud.Arvatavasti automaatregulaatorid väsinud või vahetamata(ma ei tea).Kui õigesti mäletan, siis saab ülevaatuseks kruvikaga läbi seespoolse avause peale kruttida. ...
hoopis teistmoodi autol oli mul samasugune seis, nutu või naera aga tagapidureid pidama ei saa, lõpuks käis ülevaatusel klotside pealekeeramisega ja kampoli vahel puistamisega
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
BlueStang
Fitting 38"
Postitusi: 218
Liitunud: L Aug 31, 2013 8:51 pm

Re: xj pidurimure - óhk sees vms?

Postitus Postitas BlueStang »

Tere,
Tänud - leidsin nüüd vihjete peale ka ühe Jeepivlogeri juhised. Panen siia ka:
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=JePOTERmApw

Raul
______ ____
[__|__|____|______
[__|__I_____[=]___[=]
( O_o_o_o_O )_) _O )_)
Kasutaja avatar
Bill
Rock Crawler
Postitusi: 919
Liitunud: E Sept 08, 2008 10:57 pm
Asukoht: Pääsküla

Re: xj pidurimure - óhk sees vms?

Postitus Postitas Bill »

Selle video abil saadki kenasti ÜV-l läbi...aga peale korra metsas käiku on sul tänu mudale mis seal trumlis on jälle ainult mindi 10% pidureid taga järgi(norm on taga 30%).Tuleviku peale mõeldes, viska kettad taha, hoiad kokkuvõttes raha ja tervist kokku.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”