P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
jeebi
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: P Nov 22, 2020 2:19 pm

P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas jeebi »

Tervist, mul Jeep loobib vahest seda koodi. Check engine tule lööb põlema ja jõudu jääb vähemaks. Peaks olema egriga seotud teema. Kellelgi sama mure olnud?
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas MrMägilane »

Vastus küsimusele: Ei ole.

Tegelikult võiks siinkohal teema lõppenuks lugeda, aga kuna Sul on tegelikult probleem, mitte ei soovi statistikat teha siis- veakood on jube üldine, see konkreetne vähemalt. Suurel osal juhtudest on tegemist juhtmestiku probleemiga, kuid ei välista et egr klapp ise vigane/umbes/kinni-lahti kiilunud ei ole. Olen ise tahtnud teda enda omal puhastada ja lähemalt uurida (võibolla kinni panna :oops: ), aga WJl on sinna ligi pääsemiseks õite vähe ruumi jäetud ja idee poolest peaks sisselaske tihendid valmis varuma. Korralikum diagnostika võib kuhugi veel täpsemalt viidata, aga tõenäoliselt füüsilisest lammutamisest ja juhtmestiku/pistiku ning klapi reaalsest kontrollimisest ei pääse.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
jeebi
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: P Nov 22, 2020 2:19 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas jeebi »

Egr klapi olen küljest võtnud, puhastanud ja suruõhuga toimimist proovinud. Vaakumit tekitav pump toimib, mingi vaakum tekib. Pistikud ja voolikud samuti üle vaadatud. Anomaalia selles et obd pistikust mingit viga kätte ei saa, ainult süüteluku triki abil.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas v6sa »

jeebi kirjutas:
T Veebr 08, 2022 6:15 pm
...
Anomaalia selles et obd pistikust mingit viga kätte ei saa, ainult süüteluku triki abil.
Siin miski ei klapi - kui mootori tuli põleb, peab ka OBD kaudu põhjust nägema.

Millega autot loed?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
jeebi
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: P Nov 22, 2020 2:19 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas jeebi »

Miskine delphi oma on.
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas MrMägilane »

WJ, eriti crd, on suht kapriisne infot välja andma. Mina kasutan ELM327 bluetoothi (mitte seda väikest sinist jullat, mul on must pikem- väidetavalt on sellel natuke teine soft ja kivi, pidi originaal(sem) olema) ja ostsin WJDiag äpi. Alla 30€ kokku, on see konkreetselt WJ jaoks valmis treitud ja näitab kõik vead välja koos kirjeldustega- ehk mitte lihtsalt veakoodi, aga annab lisainfo- mis tingimustel veakood salvestus (vahest aitab diagnoosile kaasa, kui mingi kinlal temperatuuril või pöördel ainult viga tuleb) ja juhtmestiku puhul ütleb ka ära, kas on lühis massi, katkestus või muudmoodi kahtlane pinge. Pluss live diagnostika, elektroonika testid ja natuke mudru veel. "miskine delphi" tähendab tavaliselt seda, et mingi knockoff seade, mis peaks kõike tegema, aga ei tee tegelikult mitte midagi hästi.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
jeebi
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: P Nov 22, 2020 2:19 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas jeebi »

Sai siis vahepeal see OBD jubin koos programmiga soetatud. Ütleb siis sellist asja:

P0403
Negative Deviation
Defect Active
Freq 1
Rpm 1900
Qty 39
ECT 90.1C
Battery 14.1V

Ära kustudades tuleb hetk hiljem tagasi. Lööb justkui turbo boosti tagant ära. Oskab keegi öelda kust alustada?
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas vreps »

jeebi kirjutas:
E Juun 13, 2022 12:24 pm
Sai siis vahepeal see OBD jubin koos programmiga soetatud. Ütleb siis sellist asja:

P0403
Negative Deviation
Defect Active
Freq 1
Rpm 1900
Qty 39
ECT 90.1C
Battery 14.1V

Ära kustudades tuleb hetk hiljem tagasi. Lööb justkui turbo boosti tagant ära. Oskab keegi öelda kust alustada?
Milleks on vaja seda jubinat kui sellega midagi teha ei oska.
Alustada tuleb elementaarsest koolitusest.
Ja nüüd asjast ka, see kood tähendab üldjuhul EGR-i viga ja rohkem ei oska interneti kaudu, isegi klaaskuuli abiga keegi midagi enamat öelda.
numerus stultorum, infinitus est
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas MrMägilane »

Sama veakirjelduse kohta öeldakse, et kas klapp füüsiliselt kinni, viga juhtmestikus või on juhtplokk ise sooda. Maru palju abi iseenesest, aga klapi toimivust sa oled juba nähtavasti kontrollinud, juhtmestik tasub väga kriitilise pilguga üle vaadata, ideaalis pinged-takistused-continuity üle kontrollida võimalikult kaugele, aga selleks pead otsima elektriskeemid üles ja selle abil asju ajama. Kui sealt ikkagi viga ei tule, siis on see "väike jubin" enda eesmärgi täitnud ja odavad vead välistanud ja tasub töökoja poole pöörduda. Katsetada võid muidugi igat moodi, kustuta kood ära, võta pistik lahti, kas kood muutub, kui leiad mooduli üles, võta lahti, vaata kas kood muutub, võimalik et jõuad kuskilt otsast lähemale. (ma ei tea peast kaugeltki, kust mooduli kaudu egr käib üldse, võimalik et mootoriaju üldse). Katsu leida võimalikult kauged punktid juhtmestikust ja tee continuity ja short testid.
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: P0403 Jeep WJ 2.7CRD

Postitus Postitas vreps »

Kõik on muidugi õige MrMägilane, aga see kõik nõuab natuke rohkem teadmisi kui on tavaautojuhil. Põhirisk selle pistikute jms. lahtikokku ühendamisel on see, et võib tekkida hulgim erinevaid veakoode ja kodanikul jookseb juhe kokku. Minu soovitus on leida pädev diagnostik kes antud massinaga tuttav ja omab vastavat tarkvara. No ei näita need delfid ja muud universaalsed junnid jeepidel kahjuks enamust asju. Ma saan täiesti aru, et inimesel pole käed nö. persest kasvanud ja tahab ise oma massinat remontida aga need elektroonilised jamad on paras peavalu.
numerus stultorum, infinitus est
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”