Jeep Grand Cherokee WK probleem

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

Eelkirjutanuga täiesti nõus, seal võib trummel seest lihtsalt sodi täis olla ja muud midagi aga ega selle anduri vahetus ka liigne pole.
numerus stultorum, infinitus est
STT
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: P Jaan 16, 2011 10:17 am

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas STT »

Sai ka selle probleemiga võideldud. Sai erinevaid teste tehtud ja koode loetud , ikka anduri viga :dev . Sai andur vahetatud,kasu midagi. Kehva lugu oli veel see, et iga kord pidi uuesti diagnosti eest maksma :floff . Viga oli lõpuks ikka laagris :idea: . Kusjuures mingit loksu või mõnda muud anomaaliat visuaalselt ega mehaaniliselt testides ei õnnestunud tuvastada, asi nagu uus aga näed :ei toimi :shock: .

Soovitan ikka pädevat diagnostikut, st. esindus. Minu omal näitas sõidu ajal ära, et tagumine parem loeb vähem kui ülejäänud 3.


Laagri ostmisega sain ka tünga: tellisin SKF toodangu , karbi sees oli aga mingi täiesti tundmatute kirjadega vigur. Kahjuks oli ostu sooritamise ja avamise vahel kaunis pikk vahe, seega ei näinud pointi riidu kiskuma minna. Asja ajas siiski ära, veast sai lahti. 8)
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas Metsakutsu »

Suured tänu vastajatele, lasen anduri ära vahetada. Laager nagu tunda ei anna.

Teine küsimus veel siia otsa, kuidas soovitate õlisi vahetada? Vabalt lasta toppartsis teha või kindla peale hõbenooles (kasti õlid just)?
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

Sellel autol pole õlide vahetus mingi kosmoseteadus ja võib vabalt ise teha kanali või tõstuki olemasolul. See puudutab ka käigukasti ( näiteks mul kulus kastil täisvahetuseks 15l). No kui raha palju, siis hõbenooles vähemalt teavad kuidas kastiõli vahetus käib. :lol:
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas puhvel »

Et siis dünaamiline vahetus on savi ?
XC 70
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

puhvel kirjutas:
K Okt 06, 2021 5:09 pm
Et siis dünaamiline vahetus on savi ?
Täisvahetust saab teha ka ilma selle üleshaibitud dünaamiliseta, osata on vaja ja sellest ma siin siis kirjutasingi, et kulu oli 15 liitrit. See 4 liitriga põhjapanni loputamine pole minu jaoks mingi õlivahetus.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas TiitR »

vreps kirjutas:
K Okt 06, 2021 12:19 pm
No kui raha palju, siis hõbenooles vähemalt teavad kuidas kastiõli vahetus käib. :lol:
Hõbenooles (just Kadrinas) on vist kvaliteet tööle langenud? Suutsid mul ühel bmw-l teha dünaamilise vahetuse nii, et lõhkusid ära kasti pistiku. Ega nad muidugi ju midagi ei öelnud ka, nüüd alles mitu aega hiljem avastati, kuna katted ees ja sinna polnud mitu aastat asja. Pistiku vahetus eeldab aga järjekordselt vanni eemaldamist ja loomulikult uut õli.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas v6sa »

Kurb kuulda, et oli probleem. Kas Sa juba teavitasid neid lõhutud pistikust?

Nad teevad aastas tuhandeid õlivahetusi - neil PEAB juba normaaljaotuse alusel viskama viga sisse;)

Teoorias on tõesti võimalik kodustes oludes dünaamiline ära teha: ostadõli ja filtri valmis, uurid välja õiged ühenduskohad väliste anumate ühendamiseks, kompleteerid piisavalt pikad voolikud sobilike otstega ja leiad paar paslikku anumat õli sisse- ja väljapumpamiseks. Seejärel pargid auto sellisele kohale, kus pääsed auto alla ja saad lasta rattaid ringi.

Vähe on neid mehi, kel kodus tõstuk olemas.

Ehk jutt stiilis" igaüks võib kodus teha dünaamilise vahetus" on sama õige, kui "igaüks võib kodus teha tuumapommi".

Kas tasub maksta dünaamilise eest on juba keerukam küsimus. Sest dünaamiline vahetus võib kiirendada juba suremas olnud kasti/turbiini siitilmast lahkumist. Ehk kel on plaanis auto lähiajal maha müüa, siis vist väga ei tasu. Vahetad kasti tihendi ja paar liitrit väljavoolanud õli ära ja kiidad ostjale, et ise tegid täisvahetuse palju hoolikamalt, kui mingi hõbenool kunagi suudab.

Kui tahta autot pikka aega tarbida, siis mina soovitan küll. Kas just Hõbenooles, aga dünaamilist kindlasti. Saab rohkem kasti hukutavat kõntsa hüdroplokist kätte.

Aga ärge mu soovitust kuulake, ma olen kõigil oma autodel lasknud just Hõbenooles teha ja ei pea seda asjatuks kuluks.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

Ehk jutt stiilis" igaüks võib kodus teha dünaamilise vahetus" on sama õige, kui "igaüks võib kodus teha tuumapommi".
[/quote]

Siinkohal tänan kodanik Võsa soojade sõnade eest, tuumapommi ma kodus teha ei oska isegi mitte teoreetiliselt ja pole huvi ka aga 722,6 kasti täisõlivahetus pole mingi probleem. Lisan ainult, et kui mõni kodanik seda teha ei oska siis ei tasu veel halvustavas stiilis üldistusi ja võrdlusi teha. Hõbenoole kohta on millegipärast päris palju kriitikat viimasel ajal kuuldud.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas v6sa »

Ma polegi väitnud, et ei saa kodus teha. Aga ma endiselt kahtlen, et keskmine autohuviline sellega ilma samm-sammulise juhendita hakkama saab.

Ma kaldun arvama, et halvad sõnad viidatud kioski suunas tulenevad ühelt poolt nende suuremast haardest (ei ole enam ühemeheettevõte, vaid kolme filiaaliga firma). Mis tähendab rohkem tööd ja selle hulka peab juba statistiliselt mahtuma rohkem eksimusi, kui ühemehegaraažis. Samas teiselt poolt on automaatkastiga autode kasutajaskond laienenud väga kiiresti ja meie inimestel on õigustamatu ootus, et keerukas ja hooldust nõudev seade oleks sama töökindel, kui mosse käigukast. Paraku täpselt vastavalt tehase hooldusjuhendile (mis ei näinud ette käigukasti õlivahetust, kuivõrd tehases kasti valatud õli kestis rõõmsalt garantiiaja ja kauem polnud tehasel vaja) hooldatud autode kastid on oma eluea vältimatus lõpus. Mis on loomulikult "vähe sõitnud ja hästi hooldatud" auto raske raha eest ostnud kliendile äärmiselt ebameeldiv uudis seedida.

Töökoja süül tekkinud riket, lõhkumist või lihtsalt halba suhtlust ülalolev muidugi ei õigusta.

Aga nagu eelkirjutaja õigesti kirjutas, ON kodus õlivahetuse tegemine võimalik. Kõiki vajalikke vahendeid poes müüakse ja enamus neist ei maksa suurt midagi. Kõige kallim on vast õli ise.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

See on kahjuks seaduspärasus, et ükskõik mis tegevuse laienemisel üldjuhul kvaliteet langeb. Omanik ei suuda enam kõike kontrollida ja palgatöötajate suhtumine on nagu ta on. See muidugi ei tähenda, et kõik töölised on pohhuistid.
numerus stultorum, infinitus est
Metsakutsu
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 113
Liitunud: R Juun 05, 2020 10:42 pm

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas Metsakutsu »

Kahjuks endal puuduvad vahendid ja koht kus sellist asja teha. Youtube õpetusega usun, et saaks hakkama aga pigem lasen teha inimestel kellel käsi soe juba 😃

Kadrina kohta ainult positiivseid kogemusi, Tallinna omaga kuulnud, et tehakse praaki aga samas ei tea, kas ja kui palju see jutt jälle õige on aga vaatasin, et hõbenool ennast seadnud ka Tartu.

Eks tuleb Tartus olevaid kohti uuri ja Googeldada, kes veel teevad dünaamilist teha. Kuigi Toppartsist sain ligi 600€ hinnapakkumise (kasti ja vahekasti õli + filtrid(tavaline õlide vahetus, ilma dünaamiliseta), eelsüüteküünla ja anduri vahetus). Hõbenoolest sai pakkumine 500€ (Kasti, vahekast, sillad, pistikud, tihendid jne).
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas v6sa »

Isiklik kogemus Kadrinaga on 100 % (5/5 OK), Tallinnaga praegu ka 100% (2/2 OK). Tallinnas on rahval rohkem aega ja lihtsam aega sisustada. Kadrinas on ... kitsas. Aga seal on Märten:)

Dünaamilist teevad ka teised, selleks ei pea Hõbenoolega "riskima".

Iseküsimus, kas saab olla tegutsevat autoremondiettevõtet, mille kohta kellelgi halba sõna öelda ei ole?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas vreps »

Antud hinnapakkumise ja tehtavate tööde juures langeks valik kindlasti Hõbenoole kasuks. Sellel toppartsus tehtaval 4liitri solgutamisel kastis ei näe muud mõtet kui eelsoojendust täisõlivahetuseks. Ühtlasi saame teada kuidas Hõbenoole Tartu filiaali tase on :lol:
Üldinfo mõttes, mul ise tehes oli kulumaterjalide hind kokku 250,64 euroruublit ja tegemist oli kallima otsa õlide, filtri,tihendi ja pistikupesaga.
numerus stultorum, infinitus est
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee WK probleem

Postitus Postitas TiitR »

v6sa kirjutas:
N Okt 07, 2021 1:47 pm
Kurb kuulda, et oli probleem. Kas Sa juba teavitasid neid lõhutud pistikust?

Ostsin selle bmw (e60) oma poisile suht hiljuti sugulase käest, kes käis Hõbenooles 2017a. Nüüd hiljuti käis see auto Inchapes tehase recallil (akukaabli vahetus) ja sealt see tähelepanek edastati. Sellest niipalju aega möödas, et pole vist mõtet enam norima minna.
P.S See on küll hea uudis, et ka Tartusse laieneti.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”