Mis elukas 2.7 CRD on?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
MrMägilane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 134
Liitunud: N Aug 27, 2020 12:09 pm

Mis elukas 2.7 CRD on?

Postitus Postitas MrMägilane »

Siin foorumis võiks ka täitsa rubriik "rumal küsimus" olla, ma vastutaks vabalt selle sisutäite eest.
Ma olen nüüd mitu nädalat kaevanud ja kaevanud ja pea on soe otsas. Mis mootor on 2002 Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD? Kui ma ostsin, siis wikipedia väitis et see on OM647, nüüd olen avastanud et Jeebipõhised lehed väidavad OM612. Kuskil keegi väitis (lihtsalt ei ole enam allikad meeles) et sisselaskekolle järgi on nagu 647, aga EGR on jällegi vaakumiga, mis viitab 612 poole. Töömahu järgi oleks nagu 612. Kui vaadata kuivalt spec'ide järgi siis 120kw ja 400nm on jälle 647 rida. Mingi hübriid siis Jeebi jaoks kokku pandud? Mootori kood on 665921, mille järgi ei leia ka midagi kasulikku eriti.
Probleem tekkis just sellest, et uurin juba tükk aega maad, kas ja kuidas pihusteid värskendada, just mõõtsin ära tagasivoolud ja kuna need jäävad enamvähem mõistuse piiridesse, siis piirdun otste vahetusega. Eks varuosad tellin pihusti koodide järgi kindlasti, aga kuna vahepeal on olnud muud mõtted ka ja olen siin Mersu katalooge ristkasutanud, siis ega ei julge midagi tellida, kui ostan 647 jupi, mis 612 peale ei sobi või vastupidi. Help...? :?: :? :?

Edit: Pihusti koodi järgi tulevad välja OM647 pihustid. Mis omaette ei tähenda midagi, kuna ma ei saa olla kindel, et sellel pihusteid vahetatud pole (mis on küll ebatõenäoline arvestades et "lihtsa ligipääsu" auke lõigatud ei ole ja 190000 peal vahetasin mina seibe ja kõigi märkide järgi olin ma esimene nende kallal)
"Pole asja, mida ei saaks parandada"- kadunud vanaisa Evald. Lõpuks leidsid nad ta ikkagi üles.
Jeep Grand Cherokee Overland 2003 2,7crd 120kw
BMW 530D 2002 Touring 3.0d 142kw
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Mis elukas 2.7 CRD on?

Postitus Postitas erkil »

Peaks olema ikka OM612, kuigi jah, Jeebi jaoks kohandatud. Sh on väikeseid erinevusi nii raua (nt plokikaas, mootoriagregaatide kinnitused, õlivann, kollektorid jne) kui mootorijuhtimise osas. Vb mingi MB pealt leiab ka täpselt sama mootori/polkikaane jms kombo, aga nt sõiduka pealt mootorit ümber tõsta nii lihtsalt ei õnnestu, suures plaanis on ainult mootoriplokk sama.

Kuna sul ainult pihustite mure, siis pihusti enda koodi järgi varuosi ostes ei tohiks probleeme tekkida. Üldiselt on tolle ajastu MB ühisanumpihustid ristkasutatavad (loe: lähevad külge ja töötavad), täpsema häälestamise osas jään vastuse võlgu, et kas ja kuidas see võimalik on. Pihustatavad kütusekogused võivad erineda ja ilmselt erinevadki, aga kulumise tõttu on pea 20. aastat vanade pihustite töö niikuinii ideaalist kaugel ja mõne neist asendamine vale koodiga pihustiga mootori töös kõrvaga kuuldavat erinevust tõenäoliselt ei põhjusta.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”