Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas zurik »

Tere

Küsimus teadjamatele, autoks Jeep grand cherokee wj 2.7 crd 2004 a. Mis oleks sellisel autol õige termostaadi avanemis temperatuur ? Mul üks auto mis hoiab ennast ilmastikust sõltumata umbes 85 kraadi juures ja teine auto sama mootoriga hoiab 70 kraadi juures. Need temperatuurid hoiavad ennast ka siis nii kui väljas on -15 või +20. Vead suurt käru või töristad linnas.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas v6sa »

See seitsmekümne juures hoidev ei sulgu korralikult. Või on sel olemas lisajahutusring (põhjamaade autodel võib olla, sõltub aastast) ja selle termar on lahti.

Midagi säärast on MB maailmas ja pada on neil sama:
https://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=21213&

Samal teemal Põhja-Tallinna murrakus:
http://www.mese.fi/forum/viewtopic.php? ... highlight=
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas puhvel »

Tegelt on ju nii, et lõuna poolt ehk siis euroopast tulnud autodel ongi säändsed termarid peal, mis meile ei sobi.
Müüakse erineva tempiga neid, tuleb sobivam osta ja ära vahetada.
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas v6sa »

puhvel kirjutas:
K Jaan 27, 2021 1:11 pm
Tegelt on ju nii, et lõuna poolt ehk siis euroopast tulnud autodel ongi säändsed termarid peal, mis meile ei sobi.
Müüakse erineva tempiga neid, tuleb sobivam osta ja ära vahetada.
Ja mis temperatuuriga termostaati teemaalgatajale soovitad? 85 kraadist?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
linnuke
Fitting 44"
Postitusi: 416
Liitunud: P Veebr 05, 2012 8:36 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas linnuke »

Vahetasin oma aparaadil mõned aastad tagasi termostaadi nn.kangema vastu.Põhjus oli küll selles ,et vana oli nässus,kell näitas 120 jne ja käiguvahetus hakkas jukerdama.Motonetist sain uue ,Aga koos nn.kosuga ( ca 30 ._ raha )Vahetamine lihtne .Uut tihendit kaasas ei olnud.
erkil
Off Roader Wannabe
Postitusi: 42
Liitunud: E Jaan 31, 2011 12:57 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas erkil »

Meie kaubandusvõrgust ainult 87°C juures avanevat termostaati saabki osta 2,7 CRD-le. Kui nüüd tahta, siis saab nt W210-lt pärineva ja 92°-se ka sobima panna, aga selleks peab ühe ava korgiga sulgema või siis sisu ümber tõstma. W211 pealt sobivust ei tea, pole proovinud.
Variant muidugi ka see, et termostaadi küljes olev temperatuuriandur on väsinud - juhtub ka seda.
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas zurik »

Tere

Mu küsimus / mure pigem selles suunas, et kui ma panen 87 kraadise termostaadi siis kas see võib pikas perspektiivis mootorile kahjulikuks osutuda?

Zurik
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas v6sa »

Mis mõttes kahjulikuks?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas puhvel »

Vanasti õeldi, et sisepõlemismootori normaalne tep on 90 kraadi, ei usu , et miskit muutunud on
XC 70
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas v6sa »

Jajah, ega meil on ju samad mootorid, nagu vanasti. Vesi sees ja pruntis kinnas radikakorgiks. :roll:

Need pajad käivad päris rõõmsalt 100 peal. Ma ei tea, kustmaalt hakkaba Jeepi "punane", aga mersudel on samal pajal 110 veel OK.

Sisepõlemismootor töötab seda parema kasuteguriga, mida kõrgem on temperatuur. Paraku ei kannata paljud materjalid rohkemat lihtsalt välja.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas zurik »

Tere

Ok uurin natuke selle lisajahutusringi kohta kuna autol on webasto peal. Eks siis viskan tulevikus selle 87 kraadise termostaadi sisse ja vaatame kas auto läheb soojemaks.

Äitähh ja sügav kummardus kõigile kaasamõtlejatele.

Zurik
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas TiitR »

Weba aitab kiiremini jahutusvedelikku soojendada ja lükkab end välja seal 70C juures vms. Mootoriõli temp on sul seal niikui nii mingi 110...120C ja mida halba ta mootorile teeb, kui mõned kraadid rohkem hoiab vedeliku jahutussärgis, enne kui suure ringi avab?
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas vreps »

Kahjuks pole ma nii vana, et mäletada aega kus mingi vana kinnas käis radikakorgi asemele. Isegi mu elu esimene auto mis oli M2140 viskas sellise pulli peale jahutusvedeliku ilusa kaarega minema.
Aga asjast ka, selle 2,7 mootori norm temp. on 90. 92 kraadist termostaati ei soovitata kasutada lõunaosariikides, meie kliimas sellega probleemi pole ja kui juhtub normaalne talv olema on see isegi parem.
100 või 110 sellisele pikale viiesilindrilisele plokikaanele on ilmne liialdus ja pärast ei pea olema selgeltnägija, et selgitada mõnele õnnetukesele põhjust, miks tema auto plokikaanes on mõrad. Ja see teadmine põhineb kogemustel, mitte teoorial.
numerus stultorum, infinitus est
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas v6sa »

vreps kirjutas:
L Jaan 30, 2021 2:47 pm
....
100 või 110 sellisele pikale viiesilindrilisele plokikaanele on ilmne liialdus ja pärast ei pea olema selgeltnägija, et selgitada mõnele õnnetukesele põhjust, miks tema auto plokikaanes on mõrad. Ja see teadmine põhineb kogemustel, mitte teoorial.
Huvitav info.

Paneme kõrva taha, et jeepide ridaviis on selle koha pealt õrnem, kui mersude oma. Mis on ka mõistetav, kuivõrd see on sügavamal tulemüüri all.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep grand cherokee wj 2.7 crd mootori temperatuur.

Postitus Postitas zurik »

Tere

Tegelikult kui natuke möödunud aegu meenutada, siis minu ühel autol oli umbes mootori temp 100 kraadi kui ma ta sain.Vana omanik rääkis, et peabki nii olema ja tema on kasutanud autot pikalt nii. Ei pidanud seda normaalseks ja tegelesin jahutus süsteemi pesu ja korrastamisega. Sain tembi umbes 85 kraadi kanti. Muidugi tuli igat sorti kakat nii radiaatorist kui voolikutest. Pärast kui autot aktiivsemalt kasutama hakkasin hakkas tulema järjest probleeme, veepump andis otsad,õli jahuti andis saba ja ükskõik mida mootori küljes ei puutunud siis kõik tihendid olid kõvad ja rabedad.

Nii et, järeldus mida mina arvan, 85-87 kraadi on nendele mootoritele hea küll,seda enam et olen nüüd natuke kaubanduses tuhninud ja ei suuda leida Jeebile 70 kraadist termostaati. Järelikult teisel autol peab olema termostaat irvakil,kuna praeguste ilmadega on salongis vilu ja viimastel päevadel on mootori temp isegi suts alla 70 kraadi.

Loodan, et sellest on kasu ka tulevastele põlvedele.
Kummardus kaasamõtlejatele ja kui uue termostaadi külge viskan, siis annan tead mis huvitavat leidsin :D :D

Zurik
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”