WK salapärane kolks

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
alr
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: R Aug 14, 2009 1:54 pm
Asukoht: Tallinn

WK salapärane kolks

Postitus Postitas alr »

Sai ostetud üks 2005a WK. Proovisõidul nagu ikka, kõik hea. Sattusin paar päeva peale ostu ebatasasele maastikule ning eest juhi poolt hakkas üle küngaste ja lohkude ronides terav kolks kostma. Samuti kuuleb seda ka linnas, kui teed eriti vasakpööret, üle ebatasase asfalti - jälle kolks. Vahetatud siiani esidiffripuksid - hetkeks tundus, et oligi asi selles aga päev hiljem sattusin maastikule ja jälle kolks. Sellepeale vaadati teravama pilguga ja lasin vahetada ülemised šarniirid, stabikakondid ja igaksjuhuks ka stabika puksid. Kolks ikka alles
Otse üle asfaltist künniste sõites pole miskit. Lähened neile 45 kraadise nurga all - kolks. Tekib justkui juhipoolse amordi-vedru-vedrustuse "kokkupressimisel"
Autol tehtud eelnevate omanike poolt lihtne tõste. Läbi rooli seda kolksu nii väga ei tunne, et oleks nt roolilatt vms. Pigem tunned läbi jalgade. Limiit niisama juppide vahetamisel tuli ette. Oskab keegi mõnda WK spetsi soovitada Harjumaa piires või teab keegi omast kogemusest, et millega tegu võib olla?
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas nymmik »

Mul sama asi, sillas kõik asjad vahetatud , loksusid pole, amordid vahetatud ja siiani pole üles leidnud seda kolksu.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas kadjakas2000 »

Sarnast asja kogetud ZJ-i või oli see WJ-ga. Aga igastahes oli esiamordi alumine "silm" kummipuksi peal liikuma pääsenud ja kolksus silla pihta.
Teemaalgataja auto on üle elanud tõste, seega võiks kriitilise pilguga silmitseda mida ja kuis vedrude alla on pandud.
Kasutaja avatar
Alex
Fitting 38"
Postitusi: 316
Liitunud: T Nov 23, 2004 7:41 pm
Asukoht: Pealinna külje all
Kontakt:

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas Alex »

Üldse mitte maasturiga seotud, aga teema tuttav. Minu WV t5-l teeb sellist häält esivedru. Kuidagi satub ta ebatasustel oma pesast välja ja kolks mida teeb on ikka jube. Esimest korda viis aastat tagasi pidin keset Ungarit püksi tegema ehmatusesr ja lappasin kohapeal auto lahti. Väga tihti ette ei tule, ikka alla 100 korra aastas vast. Ukraina hulludel teedel näiteks seda ei juhtunud, seega ei oska ka reeglipärasust leida. Külll aga võib äärekivist üle sõites seda vahel kuulda.
KVF 750...Jõhker Jõud , Uaz 3962 Sanitarka Viis null123 kuus seitse
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas v6sa »

Kas see on tuhm kolks-müts või pigem terav kõlks? Kas seda on tunda läbi terve kere või ainult kuulda kõrvaga?

Esimese poolraami kohal kerel kokkupuute märke pole?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
alr
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: R Aug 14, 2009 1:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas alr »

Terav, tunned läbi jalgade. Ikka selline metall vastu metalli. Mul hakkabki juba tunduma, et ehk on neid tõsteklotse pannes püstakust mingi osa lahti jäänud vms. Selle poolraami küsimusele jään vastuse võlgu, kuna pole ise auto alla saanud eriti - vaid ÜV punktis, kus tänu põhjakaitsetele kuigipalju ei näinud.
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 808
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas nymmik »

alr kirjutas:
N Jaan 07, 2021 10:40 am
Terav, tunned läbi jalgade. Ikka selline metall vastu metalli. Mul hakkabki juba tunduma, et ehk on neid tõsteklotse pannes püstakust mingi osa lahti jäänud vms. Selle poolraami küsimusele jään vastuse võlgu, kuna pole ise auto alla saanud eriti - vaid ÜV punktis, kus tänu põhjakaitsetele kuigipalju ei näinud.
Mul ka tunda läbi kere jalgade alla.
oli enne tõstet see ja jäi peale tõstet, kõik amordid stabika vardad puksid vahetatud, sarniirid aga kolks on ikka. stendil raputades loksutades ei ole seda.
täiesti müstika, olen juba harjunud elama sellega.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas v6sa »

Kuidas isand Nymmikul poolraami kohal kerega on? Märke kokkupuutest ei ole?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas vreps »

Mul kunagi kolksus umbes samamoodi, viga oli stabikavarda konti ja alumist õõtshooba ühendavas poldis, õõtsas olev keere oli kehvapoolne. Uus pikem polt, mutter otsa ja probleem lahendatud. Stendis pika otsimise peale oli õhkõrn kahtlus, et äkki seal võib viga olla.
numerus stultorum, infinitus est
alr
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 179
Liitunud: R Aug 14, 2009 1:54 pm
Asukoht: Tallinn

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas alr »

Hakka või arvama, et ongi roolilati viga, eriti seda teemat lugedes https://www.jeepgarage.org/threads/fron ... unk.29893/. CSG-s, kus lasin jupid vahetada, vihjati ka kergele loksule. Lahendus, küll rohkem ajutine, on veidi "peale" keerata https://www.theultimatejeep.com/showthr ... ing-noise)
Kuna endal võimalust selleks pole siis ehk nymmik, kel peaks garaaz olema, proovib ära
Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: WK salapärane kolks

Postitus Postitas donalds »

Mul kolises roolilat, nagu poleks ühtegi tervet sarniiri....
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”