Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas zurik »

Tere

Jõudsid ka mured Jeebiga minu õuele :x .

Tekkis siis täna antud mure,sõiduajal kui tahad kiirendama hakata siis plõks ja mootor enam ei tööta. Panen kasti neutraali jään seisma,mootor käivitub eeskujulikult ja saan jälle mingi aja sõita (sõidu pikkus sõltub tallamise tugevusest) ja kõik kordub taas. Vahetasin kütusefiltri ja sõber proovis teist railiklappi aga ei mingit vahet. Seos tundub olevat temperatuuriga,mida soojem seda rohkem kiusab. Igakord peale väljasuremist läheb uuesti normaalselt käima.

Ette tänades
Zurik
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas TiitR »

zurik kirjutas:Tere

Jõudsid ka mured Jeebiga minu õuele :x .

Tekkis siis täna antud mure,sõiduajal kui tahad kiirendama hakata siis plõks ja mootor enam ei tööta. Panen kasti neutraali jään seisma,mootor käivitub eeskujulikult ja saan jälle mingi aja sõita (sõidu pikkus sõltub tallamise tugevusest) ja kõik kordub taas. Vahetasin kütusefiltri ja sõber proovis teist railiklappi aga ei mingit vahet. Seos tundub olevat temperatuuriga,mida soojem seda rohkem kiusab. Igakord peale väljasuremist läheb uuesti normaalselt käima.

Ette tänades
Zurik
Mul just oli sama jama. Pihustid stendi ja saad ilmselt samuti üllatuse osaliseks (lase tagasivoolud ära mõõta).
Kohapeal lase või moto laiali, kuid kõik toimib, kuid nii kui koormus taha läheb, sureb ära - uuesti käivitusel kõik ok, kuni järgmise korraliku vajutuseni.
1 pihusti täis remont 160.- (koos peale-maha panekuga).
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas nymmik »

Mul oli kunagi sama asi, viga oli mootori juhtmestikus, vasakul pool kimp oli hõõrunud vastu mootori käppa ja kiirendades väänas mootorit ja lühistas pihusti juhtmed ära. Sai juhtmed isoleeritud ja kõik oli korras.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas TiitR »

nymmik kirjutas:Mul oli kunagi sama asi, viga oli mootori juhtmestikus, vasakul pool kimp oli hõõrunud vastu mootori käppa ja kiirendades väänas mootorit ja lühistas pihusti juhtmed ära. Sai juhtmed isoleeritud ja kõik oli korras.
Kas mitte lühistades ei põleta läbi ka kaitsme, mis annab kütuse pealevoolu ehk selline emergency versioon? Mul oli eelmisel ka selline viga, kuid see eeldas ikkagi juba kaitsme asendamist, mitte vaid restart käivitusel.
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas nymmik »

TiitR kirjutas:
nymmik kirjutas:Mul oli kunagi sama asi, viga oli mootori juhtmestikus, vasakul pool kimp oli hõõrunud vastu mootori käppa ja kiirendades väänas mootorit ja lühistas pihusti juhtmed ära. Sai juhtmed isoleeritud ja kõik oli korras.
Kas mitte lühistades ei põleta läbi ka kaitsme, mis annab kütuse pealevoolu ehk selline emergency versioon? Mul oli eelmisel ka selline viga, kuid see eeldas ikkagi juba kaitsme asendamist, mitte vaid restart käivitusel.
Mul ei põletanud kaitset läbi, eks seal oleneb mis juhtmed pihta saavad, mul viskas pihusti errori ja suri välja. panid käima ja said edasi liikuda kuni järgmise hetkeni.
Kuna aga pihusti juhtmed olid kivikõvaks ka muutunud said kõik uued pandud kuni aju pistikuni.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas TiitR »

nymmik kirjutas:
TiitR kirjutas:
nymmik kirjutas:Mul oli kunagi sama asi, viga oli mootori juhtmestikus, vasakul pool kimp oli hõõrunud vastu mootori käppa ja kiirendades väänas mootorit ja lühistas pihusti juhtmed ära. Sai juhtmed isoleeritud ja kõik oli korras.
Kas mitte lühistades ei põleta läbi ka kaitsme, mis annab kütuse pealevoolu ehk selline emergency versioon? Mul oli eelmisel ka selline viga, kuid see eeldas ikkagi juba kaitsme asendamist, mitte vaid restart käivitusel.
Mul ei põletanud kaitset läbi, eks seal oleneb mis juhtmed pihta saavad, mul viskas pihusti errori ja suri välja. panid käima ja said edasi liikuda kuni järgmise hetkeni.
Kuna aga pihusti juhtmed olid kivikõvaks ka muutunud said kõik uued pandud kuni aju pistikuni.
Võib see kaablikimp seal olla küll, tavaliselt hõõrub roolivarras juhtmetelt rüü puruks ja ongi lühises. Ma enda omal koukisin ka selle kimbu algul laiali, et äkki viga seal, kuid seal oli kõik ilus ja eelmise omaniku poolt juba nipukaga roolivardast eemale tõmmatud.
Kus kandis teemaalgataja asub, saan arvutiga mootori ja kastikoode vaadata, kui huvi.
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas zurik »

TiitR kirjutas:
nymmik kirjutas:
TiitR kirjutas: Kas mitte lühistades ei põleta läbi ka kaitsme, mis annab kütuse pealevoolu ehk selline emergency versioon? Mul oli eelmisel ka selline viga, kuid see eeldas ikkagi juba kaitsme asendamist, mitte vaid restart käivitusel.
Mul ei põletanud kaitset läbi, eks seal oleneb mis juhtmed pihta saavad, mul viskas pihusti errori ja suri välja. panid käima ja said edasi liikuda kuni järgmise hetkeni.
Kuna aga pihusti juhtmed olid kivikõvaks ka muutunud said kõik uued pandud kuni aju pistikuni.
Võib see kaablikimp seal olla küll, tavaliselt hõõrub roolivarras juhtmetelt rüü puruks ja ongi lühises. Ma enda omal koukisin ka selle kimbu algul laiali, et äkki viga seal, kuid seal oli kõik ilus ja eelmise omaniku poolt juba nipukaga roolivardast eemale tõmmatud.
Kus kandis teemaalgataja asub, saan arvutiga mootori ja kastikoode vaadata, kui huvi.
Tere

Auto asub Kehras, ehk Anija vald.
Proovisin ise vaadata veakoode Launchiga Näitab swirl klapi viga ja rail pressure monitoring. Pihusti vigu ei näinud/näidanud. Peale väljasuremist tuleb rail pressure viga tagasi.

Zurik
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas nymmik »

zurik kirjutas:
TiitR kirjutas:
nymmik kirjutas: Mul ei põletanud kaitset läbi, eks seal oleneb mis juhtmed pihta saavad, mul viskas pihusti errori ja suri välja. panid käima ja said edasi liikuda kuni järgmise hetkeni.
Kuna aga pihusti juhtmed olid kivikõvaks ka muutunud said kõik uued pandud kuni aju pistikuni.
Võib see kaablikimp seal olla küll, tavaliselt hõõrub roolivarras juhtmetelt rüü puruks ja ongi lühises. Ma enda omal koukisin ka selle kimbu algul laiali, et äkki viga seal, kuid seal oli kõik ilus ja eelmise omaniku poolt juba nipukaga roolivardast eemale tõmmatud.
Kus kandis teemaalgataja asub, saan arvutiga mootori ja kastikoode vaadata, kui huvi.
Tere

Auto asub Kehras, ehk Anija vald.
Proovisin ise vaadata veakoode Launchiga Näitab swirl klapi viga ja rail pressure monitoring. Pihusti vigu ei näinud/näidanud. Peale väljasuremist tuleb rail pressure viga tagasi.

Zurik
Kogu mootori juhtmestik on selles ühes kimbus, et kontrolli kas on vigane rooli varda või mootori käpa juurest. Vead on vastavalt mis juhtmed on pihta saanud.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas TiitR »

Infoks, et mul näitas samuti kütuserõhu viga ja koormuse all suri välja. Minu puhul, nagu juba ütlesin, siis 1. pihustil oli kordades suurem tagasivool, kui ülejäänutel (kui teistel tekkis anumatesse vaid pmst tilgad, siis sellel oli anum pool täis).
Aga jah, alusta juhtmestiku kontrollist (seal on omajagu eest ära harutamist, varu õlli ja soe garaaž ;) ) ja kui see korras, lase pihustid stendist läbi.
kermo
Fitting 38"
Postitusi: 247
Liitunud: K Sept 03, 2008 5:31 pm
Asukoht: pärnu

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas kermo »

99 protsenti on viga kas pihustites või lati survesolenoidis.
Rail pressure viga ütleb ju ära et viga lati rõhus.Omalajal sai ka sama probleemiga maadeldud a mida kõike tehtud,kuna lihtsalt ei suutnud leppida faktiga et peab pihusteid remontima-vahetama hakkama(seeaeg oli ca 300 tk).
Lõppkokkuvõtteks raiskasin hunniku raha mõttetuse peale olin 3 kuud vigase masinaga ja lõpuks läksid ikka pihustid remonti.
Kermo
53786526
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas zurik »

Tere kõigile kaasaelajatele,tänud arutelu eest.

Vahepeal olen käinud mõõtnud pihusti tagasivoolud ja spetsialistid ütlesid, et teise ja kolmanda pihusti tagasivoolud on rohkem kui ülejäänutel aga nende hinnangul ei tohiks pihustites probleemi olla. Tagasivool ei pidavat nii suur olema. Lisaks on selgunud, et probleemil on otsene seos temperatuuriga,kui mootor on külm siis talla niipalju kui jaksad midagi ei juhtu. Sooja mootoriga hakkab jant pihta. Enda plaan on üle vaadata juhtmed,kuna mingi käpard oleks neid nagu kunagi näppinud. Teiseks paneks uue kütuse solenoidi ja kui eelolev ei ait, siis saadaks teise ja kolmanda silindri pihustid remonti. Selline plaan on praegu eks vaatame mis selgub.

Zurik
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas v6sa »

Ikka oletame ja vahetame ehku peale...

Palju olid pihustite korrektsioonarvud? Palju pihustite tagasivoolud minutis olid külmalt ja palju kuumalt?

Kas latisurve püsis soojalt tallamise ajal ka või kukkus maha? Kui madalale? Kas enne ärasuremist lati tagasivoolust kütust lahmas või oli kuiv?

Et seal ei oleks labaselt KSP ära kulunud... Kulunud pump, vedel kütus, lekkiv rõhuklapp ja piiripealsed pihustid suudavad paljuhuvitavat korraldada.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
zurik
Off Roader Wannabe
Postitusi: 26
Liitunud: P Okt 02, 2016 7:51 pm

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas zurik »

v6sa kirjutas:Ikka oletame ja vahetame ehku peale...

Palju olid pihustite korrektsioonarvud? Palju pihustite tagasivoolud minutis olid külmalt ja palju kuumalt?

Kas latisurve püsis soojalt tallamise ajal ka või kukkus maha? Kui madalale? Kas enne ärasuremist lati tagasivoolust kütust lahmas või oli kuiv?

Et seal ei oleks labaselt KSP ära kulunud... Kulunud pump, vedel kütus, lekkiv rõhuklapp ja piiripealsed pihustid suudavad paljuhuvitavat korraldada.
Käisin labaselt nn lüpsikuga tagasivoolusid vaatamas sõbra juures kes on aastaid diislitega tegelenud,kahjuks ei ole korralikku ,arvutiga juurdepääsu sellele mootorile.(Saan mingeid veakoode lugeda ja kustutada aga seda ka läbi häda.)
Kas kaasfoorumlane saaks sellise diagnoosimisega hakkama?? Kui jah siis kus asud millal oleks võimalik jne
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2432
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas v6sa »

Veel mitte - oma hädad olen labaselt sisseostud teenusega lahendanud.

Mersu päritolu pada suudavad lugeda näiteks siin sõbraliku naaberfoorumi teemas üles loetud tegelased:
http://foorum.clubmb.ee/showthread.php?tid=17491

Vali mõni sobiv välja. Mind on kõige rohkem aidanud Ivar: http://foorum.clubmb.ee/showthread.php? ... #pid151387

Saan mõõta ülevoolud labasel süstlameetodil ja kütuse rõhku latis, kui suudame kombineerida kolmiku. Aga see on vaid pool rõõmu, korrektsiooninumbreid ja auto latirõhku on ka vaja.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
linnuke
Fitting 44"
Postitusi: 416
Liitunud: P Veebr 05, 2012 8:36 pm

Re: Jeep Grand cherokee 2,7 120 kw sureb sõiduajal välja.

Postitus Postitas linnuke »

Minul oli aasta tagasi midagi sarnast.Tempi kell hakkas näitama max i ,ehk siis 125 kraad ( samas ,vesi ei keenud).S¨itis aga åle 2 e käigu ei vahetanud.Tempi anduri vahetus aitas.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”