Termostaat vist läbi?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas lairer »

Peale pikemat maantee sõitu (50km) oli temperatuuri näidik selline, nagu pildid. Väljas oli umbes 5 kraadi miinust. Veidi vähe vist? Kus kohas see näidik sooja mootoriga umbes olema peaks?
Manused
termo (240x180).jpg
termo (240x180).jpg (35.69 KiB) Vaadatud 4276 korda
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas Pomo »

mul pole ta kunagi kõrgemale tõusnud, sõltumata ilmast.
Isegi kunagi sellise teema teinud, kus sain pragada, et minusugune idioot ei oska näitu lugeda :oops:
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas lairer »

Njah, eks ma loodan ka, et tehakse puust ja punaseks lollile :D lihtsalt mingi loogika ütles, et see keskmine kriips on 70 ja kui seal veidi üle on siis mul temperatuur 72 kraadi. Sellest piisab siis või? :oops:
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
Kasutaja avatar
agent007
Rock Crawler
Postitusi: 562
Liitunud: T Dets 28, 2010 1:46 am
Asukoht: Tartu

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas agent007 »

Mul istub ka täpselt sama koha peal. Arvasin samuti et termostaat läbi. Nendega pidigi jama olema. Läänes vennad müüvad tuunitud korpust sellele mootorild, et saaks ainult sisu vahetada. Tuleb paar korda odavam.
Jeep GC 2.7CRD
58454535
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas kadjakas2000 »

lairer kirjutas:Peale pikemat maantee sõitu (50km) oli temperatuuri näidik selline, nagu pildid. Väljas oli umbes 5 kraadi miinust. Veidi vähe vist? Kus kohas see näidik sooja mootoriga umbes olema peaks?
Korraliku termostaadiga viskab temp-i u 90C peale. Lõunast tulnud autodel on väidetavalt lahjem termostaat. Arvan, et pigem on lõunas kõigil pohh, mida seierid armatuuril näitavad ja termostaadid lihtsalt läsustunud. Manjaana.
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas kadjakas2000 »

lairer kirjutas:Njah, eks ma loodan ka, et tehakse puust ja punaseks lollile :D lihtsalt mingi loogika ütles, et see keskmine kriips on 70 ja kui seal veidi üle on siis mul temperatuur 72 kraadi. Sellest piisab siis või? :oops:
Kui salongi soojana jõuab hoida, siis piisab ju. :roll:
tom11
Off Roader Wannabe
Postitusi: 21
Liitunud: L Jaan 19, 2013 1:11 pm

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas tom11 »

mu meelest oli vist Wahleri termostaat hea hinnaga sellele mudelile
Kasutaja avatar
lairer
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 105
Liitunud: E Veebr 06, 2012 9:14 am

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas lairer »

Salongis nüüd meeletult palav ei hakka, aga külm ka pole. Termostaat on mul korra ära vahetatud, siis kui auto lõunast toodi. Siis ei läinud üldse soojaks. Aga see oli juba 4 aastat tagasi.

Nüüd tundub lihtsalt, et kütusekulu on veidike suuremaks läinud. Ja kui ma õigesti mäletan, siis kunagi oli seier ikka kaugemal.
Mis see termostaat üldse maksab?
2002 grand cherokee WJ 2,7 CRD
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas kadjakas2000 »

lairer kirjutas: Mis see termostaat üldse maksab?
Miski 40.- letist. Mersu varuosakoodiga otsides leiab ka soodsamaid.
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas Pomo »

mu oma on eestist ostetud ja koguaeg leigepoolne olnud see värk :roll:
teex yhe zuicu
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas fanatt »

Mul oli ka ühel autol sama jama (tõsi polnud küll jeep aga...). Jändasin nende termostaatidega aga asi suurt paremaks ei läinud. Piirasin siis lihtsalt õhu läbivoolu mootoriruumist (loe panin radikale papi ette) Papitamisega ei tohi aga liiale minna, kuna mootor ei pruugi siis ka jahutust saada kui tal seda vaja on. Tegin nii, et katsin kuskil 3/4 radikast ära jälgisin, et ventikast umbes pool jääks vabaks. See tagab selle, et kui jahutust vaja on (linnas foori taga) siis suudab ventikas piisavalt jahutada, et mootor haiget ei saaks. Papil veel see eelis et hoiab sooja rohkem mootori ruumis. Ehk siis soendab ka käigukasti. Jeepidel on enamasti ka mootori alla nn. porikatse mis hoiab ära selle, et soe sealt kaudu vehkat teeks.
Minul asi paranes piisavalt. Mis muu nende läänekatega ikka aitab kui nad pole mõeldudki meie kliima jaoks?
Natuke juttu nostalgia vallast aga toimib ka nüüd.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1287
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas honkomees »

fanatt kirjutas:Mul oli ka ühel autol sama jama (tõsi polnud küll jeep aga...). Jändasin nende termostaatidega aga asi suurt paremaks ei läinud. Piirasin siis lihtsalt õhu läbivoolu mootoriruumist (loe panin radikale papi ette) ....
kui termostaat korras, ei tohiks papitamine aidata. vähemalt mul ei aidanud. Ka mitte-jeepil :lol: üle 10-15 miinusega seier normaalasendisse ei tõuse mingi valemiga, panin papi ette poolele ja tervele radikale, ei midagi. Kui termostaat radikasse vedelikku ei lase, siis selle katmine ei aita. Mootor lihtsalt pole arvestatud töötama meie kliimasse, annab liiga vähe sooja välja.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
margus61
Zootramm
Postitusi: 717
Liitunud: N Okt 19, 2006 12:02 pm
Asukoht: Tallinn-Nõmme & Noarootsi

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas margus61 »

Minu omal tõusis pärast termostaadi vahetust temperatuurinäidik nii pool pulgavahet. Enne oli nagu teemaalgataja pildil. Pärast oli selle väikese kriipsu (arvutuslikult 85*) alla talvel ja suvel suht kriipsu peal. Suvel suurt haagist vedades veidi ülegi.

Millise t* termostaat sees oli, ei tea, auto on pärit Saksast. Mis t* sisse läks ka ei tea, Silberis vahetati ja ju nad ikka kõrgeima saadaoleva t* panid. Seda, kas kütusekulu ka vähenes tänu mootori töötemperatuuri paranemisele, ka ei oska öelda, kasutusolud on liiga vahelduvad.
Kasutaja avatar
zyon
Fitting 38"
Postitusi: 393
Liitunud: R Mai 11, 2007 2:07 pm
Asukoht: Tartu

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas zyon »

Sai endal kah vahetatud termostaat peale esimest lund (tuisku) eelmine aasta, sest tol õhtul oli tarvis sõita Rõngu ja seier ei tõusnud isegi nii kõrgele kui sul ning kui tagasi tulles papi ette panin siis alles tõusis samale tasemele kui sul. Peale termostaadi vahetust 10km sõitu ja tõusis seier sinu näidust järgmise kriipsuni. Muidugi papp jäi ka ette, kuna kukkus alla radika vahele ja pole viitsinud välja õngitseda.
Jeep Grand Cherokee Overland 2014
ex Hyundai Santa Fe '06 & Hyundai IX55 '09
ex Jeep Grand Cherokee 2.7 CRD '02, 2" tõste & all 245x75R16 ehk 31"
ex Jeep Cherokee Country Club 4.0 '90 4" tõste + 31" Nexen Roadian MT
Kasutaja avatar
agent007
Rock Crawler
Postitusi: 562
Liitunud: T Dets 28, 2010 1:46 am
Asukoht: Tartu

Re: Termostaat vist läbi?

Postitus Postitas agent007 »

Netis otsisin ringi ning nägin päris head lahendust. Nimelt originaal termo oli minema visatud ja uus oli installitud lõdviku sisse. Kinnituseks lõdviku peale 2 klambrit. Päris hea mõte samas. :D

Samas ka sihuke viisakam võimalus. Ise võite arvata mis seal sees on :D
Pilt
Jeep GC 2.7CRD
58454535
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”