Jeep cherokee 4,0 kütte kulu?

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Postitus Postitas TRANSIIT »

Terv. Ma tegin oma 4,0 136kw. varske kaane kap. rem-i, praegu saab 10,5l-iga sajale labi. kiirus muidugi max 100km tunnis. linnakulu ei ole voimalik olnud arvestada kuna 95a cherol komput ei ole ja linna soitu suht vahe.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Postitus Postitas säinas »

kui palju sul spido petab?
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Postitus Postitas TRANSIIT »

säinas kirjutas:kui palju sul spido petab?
Terv. kujutage ette polegi kontrollinud, aga yldise vooluga on nagu kaasa mindud. kompu all ma motlen ma muidugi kytuse kulu naidikut.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Well küttekuuulujutud osutusid siiski tõeks, et 4,0 suudab maanteel ka imepäraselt pisikese küttekogusega hakkama saada.

Liigutud sai eile edasi, tagasi marsuudil: Kuusalu-Kuusalu lähedale metsa-Tapa-Paide-Türi-Särevere. tagasiteel sai ka Lehtsest läbi põigatud. Kokku tuli 280km muutlike kiirustega sõitu, kiirus eriti üle 95 ei läinud. Kulus 29l ja seega 100km/11l

Lihtsalt uskumatu :roll:

Autol 3" tõste ja veermik korda tehtud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Postitus Postitas säinas »

kas spido või gps järgi 280?
Kasutaja avatar
KimmoL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 15, 2007 8:24 pm

Postitus Postitas KimmoL »

Kui rehvid on enam-vähem autole ette nähtud standardmõõdus, pole suurt vahet, kas odomeetri või gps-i järgi.

Kui ma olen oma Cherokee väikset kütusekulu foorumis kiitnud, on ka alati "uskmatuid Toomaseid" iga põõsa alt välja hüppanud -- aga mis teha, kui kulu suuremaks ei muudu.

Ajavahemikus september 2006 - juuli 2010 olen ise oma Cherokeega 82539 km sõitnud ja selleks 11022,69 liitrit bensiini tankinud. Arvutus annab keskmiseks kütusekuluks 13,4 l/100 km.

Suvel maanteel jääb kütusekulu just sinna uputaja mainitud 11 l kanti, talvel lühikesi otsi linnas sõites kipub natsa üle 18 l minema.

Kütusekulu juures on sõidustiil määrav. Mul on see rahulik, kuigi mitte "sõidab nagu penskar" (seda olen mitu korda kuulnud). Möödasõidud teen kütusekulule mõtlemata kick-downiga, et vastassuunavööndis võimalikult lühikest aega viibida (lõppkiirus enamasti 120-160 km/h vahel), muidu hoian kiiruse lubatud piires.

Lõppkokkuvõttes ei tasu Cherokeed kütusekulu pärast karta, aga tuleb meeles pidada, et oma harjumustega on võimalik kütusekulu vägagi palju mõjutada.
Vanatehnika fänn. Jeep XJ Cherokee 1988, Peugeot 405 1993.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

säinas kirjutas:kas spido või gps järgi 280?
Odomeetri järgi. Spidomeeter näitab kiirust.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
OnuMel
Mudder
Postitusi: 58
Liitunud: N Juul 31, 2008 3:46 pm
Asukoht: Kilulinn ja selle ümbrus

Postitus Postitas OnuMel »

KimmoL kirjutas:Kui rehvid on enam-vähem autole ette nähtud standardmõõdus, pole suurt vahet, kas odomeetri või gps-i järgi.
:lol:
Kui paljudel meestel siin foorumis on "enam-vähem autole ette nähtud standardmõõdus" rehvid? Jah, neid on, aga see kipub rohkem sinna erandi, mitte reegli poole.
Kasutaja avatar
KimmoL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 155
Liitunud: N Veebr 15, 2007 8:24 pm

Postitus Postitas KimmoL »

Autol olevat 3" tõste, ehk arvutad ise, millised rehvid sinna alla võivad minna, palju see odomeetri näitu 280 km marsruudil võib mõjutada ja mitu kümnendkohta võib sellepärast kütusekulu per 100 km nihkes olla...
Vanatehnika fänn. Jeep XJ Cherokee 1988, Peugeot 405 1993.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Hetkel 31" MTR aga järgmisest nädalast 33x14 mõõt. Näis palju muudab.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
tfr
Suhtuge Austusega - Vana Kala
Postitusi: 59
Liitunud: E Apr 07, 2003 5:16 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tfr »

säinas kirjutas:kui palju sul spido petab?
Need korrad, mis mul meeles on olnud tanklas nullida, olen järgmisel tankimisel saanud puhta linnasõidu kuluks 16,5-17,5. Jalgu kellegile ei jää, aga peale Chero peale kolimist muutus sõidustiil jupp maad rahulikumaks küll kui eelmise, "hot hatch" tüüpi turbomootori ja manuaalkastiga linnaraketiga :)

Spido kusjuures näitab mul üllatavalt täpselt - linnas/maanteedel nende posti otsas olevate mõõdikute näit on tavaliselt 1-2km/h väiksem olnud.
Kasutaja avatar
Alari
Fitting 38"
Postitusi: 383
Liitunud: P Okt 26, 2008 7:11 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Alari »

Minul on keskmine kulu ~16, maanteel umbes 12 ning linnas 20.
Autol 3" tõstet ning 31/10.5/R15 BFG AT rehvid.
uputaja kirjutas:Hetkel 31" MTR aga järgmisest nädalast 33x14 mõõt. Näis palju muudab.
Milliste velgede peale 14 tolli laiad rehvid paned ?
Mul 31x10.5 käisid originaalveljega vastu keerates, -10 offsetiga velgedega enam probleemi pole, kuid 14 tolli nõuab juuba koopa lõikamist ka ?
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4649
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Custom veljed 8) uued lääbad. Siis ei pea lõikama.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”