Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 738
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas maksipoiss »

Mul sama vahekastiga, aga mootor 4,0 :bg .
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas FlammablE »

Mul on ka tuttaval lisadeta neegriversioon 4.0 ja 242 kastiga, ehk neid mõni ikka liigub. Aga 3.1 pole enne trehvanud ja veel limited+242. Räägitakse ka tehasest v8+242, kuid sedagi pole õnnestunud enne oma silmaga näha.
herko
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Dets 05, 2011 4:21 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas herko »

kadjakas2000 kirjutas:Paluks paari pilti sellest autost, seest ja väljast.
Pilt

Pilt

Pilt

Pilt
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas Ax »

Väga huvitav variant, sisult Limited ja ka välimuselt, kuid eks alati viskab vimkasid sisse. Aga ikkagi see pendelhoob????
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas ibra »

Ax kirjutas:Väga huvitav variant, sisult Limited ja ka välimuselt, kuid eks alati viskab vimkasid sisse. Aga ikkagi see pendelhoob????
242 kastiga 3,1td jah harva esinev aga pendelhooba sel autol ei ole. Vast mõtles ikkagi õõtshooba.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
herko
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Dets 05, 2011 4:21 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas herko »

Sai uuritud ja puuritud ning VIN koodi järgi ütleb arvuti, et autol peaks olema 4,0 mootor.
Tundub, et see 3.1diisel on välismaal vist ise peale pandud.
Huvitav kas see käigukast sobib siis mootori otsa 1:1-le?
Hullsaarlane
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 158
Liitunud: T Juun 08, 2010 11:50 am
Asukoht: SAAREMAA
Kontakt:

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas Hullsaarlane »

mul jeebil on käigukang juhipool, mitte vastupidi, võibolla sul parempoolse rooliga isendi käimar koos mootoriga :oops:
Saaremaalt ja Nivaga
herko
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Dets 05, 2011 4:21 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas herko »

Hullsaarlane kirjutas:mul jeebil on käigukang juhipool, mitte vastupidi, võibolla sul parempoolse rooliga isendi käimar koos mootoriga :oops:
Nüüd ajad vist vähe pada :D Kangid peaks ikka õigete kohtade peal olema :mrgreen:
Vähemalt teistel isenditel on samamoodi, mis on auto24-s müügil :D

Ja pendelhoova kohta veel niipalju, et sellel autol ei tundu seda tõesti olevat. Sai täna korra kanali peale aetud.

Selline küsimus ka veel, et kust ma saan teada mis õlid käivad mootorisse, käigukasti, siladesse ja vahekasti?
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas Ax »

loe jeebumeeste püha graali wjjeeps.com. Kuigi 3.1td seal ei ole, kuid kõik muud andmed auto kohta on olemas.
2,7CRD'l on kangid teistpidi.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas kadjakas2000 »

herko kirjutas:Sai uuritud ja puuritud ning VIN koodi järgi ütleb arvuti, et autol peaks olema 4,0 mootor.
St VIN-is on kaheksandal kohal "S". Ja üheteistkümnes on "C"?
herko
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Dets 05, 2011 4:21 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas herko »

kadjakas2000 kirjutas: St VIN-is on kaheksandal kohal "S". Ja üheteistkümnes on "C"?
Täpselt nii...ning kere tüüp on ARKi passis pandud WJ/WG
herko
Off Roader Wannabe
Postitusi: 37
Liitunud: E Dets 05, 2011 4:21 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas herko »

Ax kirjutas:loe jeebumeeste püha graali wjjeeps.com. Kuigi 3.1td seal ei ole, kuid kõik muud andmed auto kohta on olemas.
Pilt
ESISILD
1999:
Thermally stable SAE 80W-90 gear lube
Mopar® P/N 04874468
1999-2004:
SAE 75W-140 Synthetic
Mopar® P/N 04874469

NOTE: Trac-lok and Vari-lok equipped axles require 2.5 ounces of Limited Slip Additive be added to the lubricant.
Trac-lok for the front axle is available only with (and included with) all QuadraDrive systems


KUMB NÜÜD NENDEST KAHEST ÕLIST ÕIGE ON? KAS 80W VÕI 75W? NING MIS LISANDIST TA RÄÄGIB?
TAGASILLAGA VIST TUNDUB SAMA TEEMA OLEVAT.

NÜÜD VAHEKAST
Automatic Transmission Fluid
Mopar® ATF+4, type 9602

SAAN ARU, ET Mopar ATF+4 KÄIB SINNA.

KÄIGUKAST (automatic)

ATF+4® MUST always be used in vehicles that were originally filled with ATF+4®.
ATF+4® is compatible with ATF+3 and can be used to top off vehicles that currently have ATF+2 or ATF+3.
DO NOT use ATF+2 or ATF+3 to top off vehicles that have ATF+4® fluid

NII, KÄIGUKASTI KÄIB KA ATF+4. KUI ÕIETI ARU SAAN, SIIS KIRJAS, ET KUI VAREM ON KASUTATUD ATF+3 VMS, SIIS TULEKS SEDA PRAEGUGI PANNA? KUID KUIDAS MA SAAN TEADA, MIS ÕLI MUL SEAL PRAEGU SEES ON? TEAN AINULT SEDA ET PUNAKAT TOONI ON HETKEL :lol:

Oskab äkki keegi vähe asja lahti seletada ning kui midagi valesti kirjutasin, siis ka parandada?
Kasutatud info: http://www.wjjeeps.com/service/maintenance_wj.htm
kadjakas2000
Rock Crawler
Postitusi: 863
Liitunud: N Okt 28, 2010 10:55 am
Asukoht: Männiku slumm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas kadjakas2000 »

ZJ-i käimakotiõli vahetusel tekkis sarnane küsimus: http://www.tqhq.ee/forum/viewtopic.php?tid=35483 Nii palju kui on "teadjaid", on ka arvamusi. Käigukasti õlivardal oli kiri stiilis: vala ATF3 ja kangem või DEX. :roll: Kiika, mis sul varda peal kirjas on.
FlammablE
Rock Crawler
Postitusi: 849
Liitunud: K Apr 04, 2007 10:36 pm

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas FlammablE »

ATF+4 paned nii vahetusel kui lihtsalt juurde lisades. Vahekasti ka ATF+4. Sildadesse siis 80w90 või kallim 75w140. LSD korral ka mopari lisandit või kui õlis juba sees LS lisand, siis olenevalt tootjast võivad diffrid ka ilma lisandita ilusti toimetada. Õlid ei pea olema mopari sildiga, aga kui on ikka hirmus soov, siis ära neid Silberist küll ostma mine.
atf+4 on põhimõtteliselt +3 edasiarendus ja peaks olema justkui igast otsast parem õli ja sobima kõikjale, kus +3 on juba kasutusel, aga lisaks veel sinna, kuhu ainult +4 ette nähtud. +4 peaks olema sünteetilise õli baasil, aga +3 mineraali baasil. Kui neil on hirmus suur hinnavahe ja sinu autosse on +3 ette nähtud, siis võib loogiliselt võttes endiselt ka +3 sisse valada. Lihtsalt sel ajal, kui need autod ja kastid tehti, ei olnud veel atf+4 olemas, et sellist õli nõuda, aga kui hinnavahet ei ole, siis ei näe põhjust, miks mitte uuema standardi järgi ja paremat õli sisse valada.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Algaja Grand Cherokee WJ küsimused

Postitus Postitas Ax »

käimakast ja vahekast pane atf+4, sildadesse mineva õli leiad spilka pealt mis on kirjas diffri kaane poltide all. Kui on vaba differ siis 80w90 ja kui on hydro-Lock differ siis 75w140. Asja point on selles, et kui õli hinda näed siis saad aru, et pole tava diffrisse mõtet 5x kallimat õli panna. Ma millegi pärast arvan, et sul on vabad diffrid (see muidugi minu arvamus - n.ö. puusalt lastes). Minu massin on Quadra-Drive ja nii ees kui taga plokk diffrid - Hydro-Lock (Vari-Lock). Need tahavad 75w140 LS õli.

Tõmba see diffri kaane poltide all olev spilka traatharjaga puhtaks ja loe mis sillaga tegu ning mis õlimark.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”