G 350 td, w 463 `95 a

Moderaatorid: hulkur, Moderators

waze

Re: G 350 td, w 463 `95 a

Postitus Postitas waze »

Kas antud autol on mootori vahetamine 3,0td (130kw) vastu keeruline? Tuleb seal midagi kapitaalselt ymber teha? Või on ikkagi lihtsam leida teine korras 3,5 td?
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: G 350 td, w 463 `95 a

Postitus Postitas poiss »

Sisselase erineva lahendusega. Mootor kasti otsa nagu ka läheks. Kas karteri vann on vahetatav neil omavahel- jään vastuse võlgu. ( eeldades, et süda tuleb sõidukalt ). Natike juhtmetega pusimist jääks ikka ka. Mb foorumis on ka sellel teemal palju juttu olnud.

Üldiselt, ma arvan et, oma 3,5-se pump koos torudega peale ja tuld. See peaks olema üks lihtsamaid vangerdusi. Minu 108kw vs 130kw oli seda w460-l.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
kolekiire
Rookie
Postitusi: 16
Liitunud: T Okt 25, 2011 3:56 pm
Asukoht: Tallinn

Re: G 350 td, w 463 `95 a

Postitus Postitas kolekiire »

Vb oli otsimise viga, aga ma ei suutnud 2a tagasi paari kuuga sinna asemele töötavat mootorit leida.

Täna OM613 koos 722.626 kastiga sinna vahetades ja mehaanika osa ise tehes on paari aasta perspektiivis võimalik isegi plussi jääda.
Elektripaigalduse osas suudan konsulteerida, see on tagantjärgi kõige lihtsam osa sellest.

Aga jah, aja- ja närvikulu mõttes on siiski soodsam om606 mootor koos om603 pumbaga.


btw, originaalist on mul kõik veel alles peale alumise otsa.
--------------
G320CDI '96
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: G 350 td, w 463 `95 a

Postitus Postitas poiss »

3,5 vs 3,0-l peaks olema taguotsa ja rahakotiga tuntav vahe :-) .
Minu 130 kw meh pumbaga võtab nii sahvaril kui trassil 10/100 le. Trassil kuni 90 km/h. Üle selle langeb seier kiirelt. Ülekanded aeglased ja 5 ne manual. 33" rehv. Esisild veab kaasa ca 35% kogu oma kulgemisest auto all. See annab ka liitrikese juurde.

Uuri kas plokid on sarnased ja karteri põhi läheb. Kui jah, otsi mees kes sulle pumba sinna mootorile peale paneb ja Sõida. Siis võrdleks seda installi lada 1,2 mootori 1,7 vastu :-) .

PS. Juhul kui vann ei sobi, saab mootori tuua ka sõiduka vanniga ilusasti aiste vahele. Uued mootori käpad jne. Mootor jääb ettepoole püsti natuke.

3 aastat tagasi oli neid mootoreid võtta küll. 650€ eest oli neid mulle nädalaga pakutud 4 tk. 2 nendest olid sõitvad roostes punnsilmad. 1 tuttava punnsilma jäänus vrakist ja oma ostsin siis viljandi lammarist. Paremakäelise punnsilma kõhust. Küsimus oli minul aga- leia baltikumist üles korras pump? 4:1 saastale. Pump koos remondiga läks teine mootor.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Vasta

Mine “Mercedes”