Kaks draivi märki Chevil

Moderaatorid: margus4x4ee, Daniel, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
marxkoll
Rock Crawler
Postitusi: 975
Liitunud: K Mai 30, 2007 10:28 pm
Asukoht: Lääs

Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas marxkoll »

Nüüd siis tekkis küsimus ükspäev ,et miks on chevil armatuuris kaks draivi kohta käigukastil? Üks ruudusees ja teine lihtsalt D
Isehakanud loodusesõber!!! Mees kes ei karda väljakutseid!!!
Margus +37256633834
Daniel
Fitting 44"
Postitusi: 402
Liitunud: T Veebr 25, 2003 4:10 pm
Asukoht: Garage
Kontakt:

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas Daniel »

OD = overdrive (maantee jne.)
D = Drive ( linnas, haagisega, peale kiirsööki jne. )
79,K30 Blazer,379td,400,208,-4",38"
Kasutaja avatar
marxkoll
Rock Crawler
Postitusi: 975
Liitunud: K Mai 30, 2007 10:28 pm
Asukoht: Lääs

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas marxkoll »

Tänud
Isehakanud loodusesõber!!! Mees kes ei karda väljakutseid!!!
Margus +37256633834
joe80
Fitting 38"
Postitusi: 203
Liitunud: N Jaan 22, 2009 7:54 pm
Asukoht: Võru

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas joe80 »

Endal selline kogemus nende drive´dega, et kui valits ringiga D peal, siis gaasi maha lastes hakkab käiguga pidurdama, kui aga valits lihtsalt D peal, siis gaasi vabastades langevad mootori pöörded tühikäiguni.
Joel 5116353
Audi A4 quattro, Audi A6 quattro
Daniel
Fitting 44"
Postitusi: 402
Liitunud: T Veebr 25, 2003 4:10 pm
Asukoht: Garage
Kontakt:

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas Daniel »

OD'l on konverter lukus ja kettaid ei libistata seepärast ka "käiguga pidurdamise " efekt.
Kui 120 km/h pealt äkkipdurdus teha ... siis on võimalik mootor välja suretada .... ja kurvi poole kihutada 3 tonnise truckiga ilma rooli ja pidurivõimuta :tooth: ( ma ausalt ei soovita proovida )
79,K30 Blazer,379td,400,208,-4",38"
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas ibra »

Daniel kirjutas:OD'l on konverter lukus ja kettaid ei libistata seepärast ka "käiguga pidurdamise " efekt.
Kui 120 km/h pealt äkkipdurdus teha ... siis on võimalik mootor välja suretada .... ja kurvi poole kihutada 3 tonnise truckiga ilma rooli ja pidurivõimuta :tooth: ( ma ausalt ei soovita proovida )
Ära aja jama,ma tahan näha, kuidas sa seda mootorit välja suretad.Proovi kõigepealt,siis räägi.Ja ega see pidurivõim kohe kuhugi ei kao.Ja palju raskemaid autosid ilma roolivõimuta kruvitud.
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Daniel
Fitting 44"
Postitusi: 402
Liitunud: T Veebr 25, 2003 4:10 pm
Asukoht: Garage
Kontakt:

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas Daniel »

ibra kirjutas:Ära aja jama,ma tahan näha, kuidas sa seda mootorit välja suretad.Proovi kõigepealt,siis räägi.Ja ega see pidurivõim kohe kuhugi ei kao.Ja palju raskemaid autosid ilma roolivõimuta kruvitud.
Alustuseks jeebu mehed chevy meestega ei mölise ;)
teiseks ... ma olin roolis kui see juhtus ja kindlasti ei pea ma seda kellegile tõestama ( hydro pidurivõim kaob koos mootoriga )

kolmandaks aga on see juba offtopic ja kysijad said vastuse. seega
teema lukku.
79,K30 Blazer,379td,400,208,-4",38"
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas rnx69 »

Daniel kirjutas:OD'l on konverter lukus ja kettaid ei libistata seepärast ka "käiguga pidurdamise " efekt.
Kui 120 km/h pealt äkkipdurdus teha ... siis on võimalik mootor välja suretada .... ja kurvi poole kihutada 3 tonnise truckiga ilma rooli ja pidurivõimuta :tooth: ( ma ausalt ei soovita proovida )
Ei saanud vastust - vähemalt GM kastide puhul turbiinilukk tuleb piduripedaali puutudes koheselt maha, kui pedaali taga olev lüliti vigane, siis muidugi võib kõike juhtuda :) Aga ma arvan, et ma pole ainus, kes eeldas, et korras autodest juttu ikka on.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas jr »

Vanematel GM kastidel ei tule OD maha kui pidurit vajutada. See tuleb siis maha, kui kiirus langeb sedavõrd madalale, et governor ta lahti laseb.
+372 5028488
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas jr »

ibra kirjutas: Ära aja jama,ma tahan näha, kuidas sa seda mootorit välja suretad.Proovi kõigepealt,siis räägi.Ja ega see pidurivõim kohe kuhugi ei kao.Ja palju raskemaid autosid ilma roolivõimuta kruvitud.
Vabalt sureb välja, nii kui blokki lased rattad ja õigel ajal ei vabasta on 6.2 kutu ja ilma hõdrovõimendita seda kolakat pidurdada tavalise kehaehitusega inimene ei suuda. Aeglustada veeremist küll jah :D
+372 5028488
rnx69
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: K Dets 29, 2010 11:28 am

Re: Kaks draivi märki Chevil

Postitus Postitas rnx69 »

jr kirjutas:Vanematel GM kastidel ei tule OD maha kui pidurit vajutada. See tuleb siis maha, kui kiirus langeb sedavõrd madalale, et governor ta lahti laseb.
Mina rääkisin turbiinilukust, mitte OD-st :)

Turbiinilukk ju puhta elektriga aretis, sel pole governoriga ju midagi pistmist. OD toimimine sõltub jah governorist.
Vasta

Mine “GM”