GAZ-66/53 kompressioon

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
Laid
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: E Juul 30, 2018 11:01 pm

GAZ-66/53 kompressioon

Postitus Postitas Laid »

Ma olen kogu aeg olnud teadmises, et GAZ-66 mootori kompressioon on sinna 6-7 atm kanti.
Kuna mingi hetk hakkas soojast peast suitsema ja külmalt ei tahtnud käima minna, siis sai mingi imekeemiaga (XADO) tehtud pigieemaldust ja suitsemine lakkas peale tõsist gaasitamist.

Käivituda ikka ei taha, seega otsustasin mingi poolakate kompressioonimõõtjaga silindrid üle mõõta.

Üllatuseks on numbrid 8.2 ja 9.0 atm vahel?! Veidi soojenenud mootoriga, lasin kõigil silindritel umbes 5 pööret teha, gaasi põhja, tõsi, ei vajutanud ja tooreklapi unustasin ka esimese kolmandiku peale. Kui pikemalt kedrata, siis kerisid numbrid 9.5-ni välja.

Kas ma olen millestki valesti aru saanud ja need peavadki nii suured olema mõõtes, või on eelmine omanik plokikaane ringi teinud?

Andrus.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: GAZ-66/53 kompressioon

Postitus Postitas MetsaVikat »

Ajad surveastme ja silindri surve segamini. Üks muutuv, teine väärtus mis on tuletatud silindri mahu ja põlemiskambri suuruste suhe. Vist oli nii.
Kompressiooni määramine:
Väntvõlli põõratakse 10-12 põõret(või kuni kompressomeetri osuti seisma jääb), kontrollimist on soovitatav teha 2-3 korda.
Erinevus ei tohi olla üle 1kgf/cm2
Kompressiooni vähenemise põhjust saab määrata õli valamisega silindrisse(20-30cm3) Kui sellega kompressioon suurenes siis on kulunud hülsi-kolvigrupp, kui ei siis on viga kas plokikaane tihendis või klappides.

Normaalse rõhu silindris saab arvutada järgmise valemiga:

Pst=1,55xL-2,35

Kus L on mootori surveaste.

Ilmselt su väärtus suhteliselt okei.

Terv. Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Laid
Rookie
Postitusi: 11
Liitunud: E Juul 30, 2018 11:01 pm

Re: GAZ-66/53 kompressioon

Postitus Postitas Laid »

Siis on numbrid enam-vähem tõesti, tänud!

Andrus.
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”