õige bens GAZ 66-le

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Vasta
mazinist
Mudder
Postitusi: 53
Liitunud: N Veebr 11, 2010 1:35 am

õige bens GAZ 66-le

Postitus Postitas mazinist »

Tahaks teada targemailt, kas tänase päeva benssu maksab puhtalt 66-le sisse kallata. Üks isik märkis mulle, et kuna auto on mõeldud sõitma 76-ga, tuleks 90-stele benssudele kütteõli sisse sortsata, muidu pidada klapid ää põlema. On see pädev jutt?
Kasutaja avatar
t6nu
Fitting 38"
Postitusi: 235
Liitunud: N Juul 29, 2004 3:06 pm

Postitus Postitas t6nu »

pane või 98, see on oktaanarv ja näitab survekindlust. lpg e propaani oktaanarv on 115 ja keegi gaasiga sõitajatest ei kurda :-) kolvid põlesid 76 bensiini kasutamisel 93 asemel läbi tõenäoliselt detonatsiooni tõttu.
ahjaa, liivimaal ja sealt allapoole on kuulu järgi 76 ka suht vabalt liikvel.
Kasutaja avatar
empudogy
Fitting 38"
Postitusi: 385
Liitunud: E Okt 11, 2010 11:42 am
Asukoht: Rakvere

Postitus Postitas empudogy »

Eks ta nii ja naa ole, mina enda zaz 965-ele panen natukene 2t õli hulka küll, kuna isend aastast 1964. Eelmine aasta sai Venemaalt ka 76-t töödud, aga minu "muhk" solvus selle peale ja hakkas turtsuma, andsin edaspidi talle kangemat kraami.
Ja millal enne vene asjadele mõni asi liiga kange on olnud?
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

Kunagi sattusin lugema automoto foorumist pikka juttu pliibensiinist ja koduste vahenditega a-76 valmistamisest 95e bensiinist. Lõppkokkuvõte oleks selline, et kalla sisse mida tahes, kõik põletatakse ära. Mingi point võib olla pliiasendajas, aga ise pole kasutanud, ega hakka ka. Soomes on müügil E10 bensiin, mis sisaldab 10% etanooli, see ei ole enam vist sobilik.
Viimati muutis Külahull, E Veebr 14, 2011 9:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4654
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Midagi ei juhtu. Kui miski eriti vana pill, siis tuleb pliilisandit juurde kallata, muidu hakkab väljalaske klappe sööma. Seda siis juhul kui auto on liikvel iga päev.

Gaz 51 ja 63 on juba aastaid sõitnud tavalise 95 bensuga ja miski pole ära põlenud.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
mazinist
Mudder
Postitusi: 53
Liitunud: N Veebr 11, 2010 1:35 am

Postitus Postitas mazinist »

Tänud asjaliku info eest. Oktaanarvu osas siis tundub, et mida kõrgem, seda parem, üksnes lubatud arvust allapoole minna pole soovitav. Mul on masin vaid harrastuskasutuses ja vähe sõitnud, seega ilmselt ei ähvarda ka oht, et plii puudumise tõttu klapid võiksid liigselt kuluda.
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”