1. leht 1-st

Ford Ranger Wildtrak tõste

Postitatud: N Mär 28, 2019 10:27 pm
Postitas Tsakk
Tere, kuna olen noor ja roheline 4x4 valdkonnas, siis on tekkinud mõned küsimused seoses Ford Ranger Wildtrakiga 2012a.
Sooviks masinat kõrgemkas tõsta, ning panna ka originaalrehvist natukene kõrgemat rehvi, ehk siis originaal veljele, mis on ise 18'', ning praegune rehv sellel 265/60/18.
Tõste variandina kaalusin korraks seda https://www.ebay.com/itm/FORD-RANGER-Wi ... %7Ciid%3A1

Uuriks nüüd, et mis arvavad vähe targemad mehed sellisest asjast? ning kerge mõte on panna ka tiivalaiendid, ning tuua siis orginaal velge flantsiga väljapoole, või on hoopis mõstlikum vaadata teised veljed selleks, et rööbet natukene laiemaks saada? ehk oskab keegi ka selle kohta nõu anda, ning tuua mingid rehvi ja velje näited, mida kannataks alla panna, nii et oleks ka enamvähem maanteed mugav sõita ja ei hakkaks käigukastile.

Minu lugupidamine ja tänu ette Teile!

Re: Ford Ranger Wildtrak tõste

Postitatud: N Mär 28, 2019 10:43 pm
Postitas TiitR
Uuri ka enne kodumaiseid pakkujaid (esindaiad ka siin foorumis): http://www.maasturid.ee või https://www.4x4cruiser.eu/est/m/Ford/Ranger-varuosad

Rattaid väljapoole tuua on õige mõte, kui soovid tõstet teha (pääsed vb. stange lõikamisest jne.) ja flantsidega jändamise asemel kohe väiksema ET-ga velgede poole vaadata.

Re: Ford Ranger Wildtrak tõste

Postitatud: R Mär 29, 2019 6:07 am
Postitas Mikk132
Minu arvamus on, et kui vähegi tahad nautida sõitu ja hindad enda elu ning tervist, siis tasub tundmatu päritoluga hiinakatest suure kaarega mööda vaadata. Jah, võid saada asja, mis kestab mingi aja ja tundub pildi ja jutu järgi hea, aga paraku suht tihti ei lähe sedasi. Kui võib-olla otsiksin pikemalt postkastis, siis äkki leiaksin ühe kliendi pildid ka, kuidas odavad hiina tõstepuksid ja tõsteplokid pooleks läinud ja läbi vajunud. Antud lingil rõhutakse suurte tähtedega SAFETY ja NOT CHEAP China... no ei tekita usaldust selline jutt ja kohati vigases inglise keeles kirjutatud kirjeldus.

Tõstesarjade puhul võib Offroader.ee-ga ühendust võtta ja aitame leida sobiva komplekti, mis toimib ja julgeme ka soovitada.
Flantsidega ma ise ka ei viitsiks jännata, pigem valida teised veljed. Ei tea, kuidas Rangeriga, aga Hiluxile 265mm laiusega rehv veel tiivalaiendeid ei karju, kuid 3-5cm laiend liiga ei teeks ka.

Re: Ford Ranger Wildtrak tõste

Postitatud: R Mär 29, 2019 7:15 am
Postitas Maasturid
Minu arvamus on, et seda masinat pole mõtet küll tõstesarjaga hakata tõstma.
Ilma mingit tõstet tegemata läheb sellele 265 70 18 ( 33" )rehv alla ja rohkemaks nagu pole vajadust. Maanteel sõidumugavus jääb ka alles.