HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Faric
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 164
Liitunud: K Okt 31, 2012 10:15 am
Asukoht: Tartu

HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Postitus Postitas Faric »

Millega neid oleks mõistlik asendada, kas Mtz kabiini puksidele teha on hea või pigem liiga kirvetöö, originaalse seti hind Netipoes kuskil väljamaal 400€ plus saatmine.
Toyota LC HJ60 -83
Trooper 3.0D -99
BMW X5 E53 3.0D
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Postitus Postitas v6sa »

Mes mõõduga need olema peavad?

Kunagi oli hokilitter levinud asendus (sest oli odav). Täna on vist nõukatraktori kabiinipadi kõige soodsam (ja kõikuvaima kvaliteediga) toorik tõesti. Saadaval ka.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
amevier
I live off from the mud
Postitusi: 1602
Liitunud: N Jaan 25, 2007 10:58 am
Asukoht: Narva-Jõesuu

Re: HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Postitus Postitas amevier »

Ma olen kolm korda tegelenud sellise küsimusega.
Esimene oli Patrol ja olid saada Febesti asendustooted terve sett. Panin need ja oli ok. Kaua kestis ei tea, müüsin auto pool aastat hiljem.
Teine oli LC70. Panin puksid lauale ja vaatasin, et keskmised on korralikud, esimesed/tagumised läbi. Panin kesmised ette ja taha, keskmised mtz kabiinipadjad, mõõdud sobisid nii. Kabiinis vibra suurenes, need mtz omad on kõvad ja deformeeruvad tihti.
Kolmas oli LC95. Sai nii - keskmised tegin korda ja panin tagasi, esimesed ostsin uued originaalid kuna need reeglina kõige koormatumad ja väiksed. Tagumisi oli saada Febesti omad ja panin need, nüüd kaks aastat möödunud ja praegu ok.

Et kuidagi kombineerides saab vist kõige optimaalsema variandi.
Ja mu arust on Febest parema kui MTZ kabiinikas.
Ja kasutatud orikas, kui pole räbal ja saab korda teha, on parem kui eelmised mõlemad.
Land Cruiser KZJ73 - ledbar, turbokell ja punased sillad.
Kasutaja avatar
rann
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: N Mai 16, 2019 6:10 pm

Re: HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Postitus Postitas rann »

Jälgin teemat.
Kasutaja avatar
Faric
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 164
Liitunud: K Okt 31, 2012 10:15 am
Asukoht: Tartu

Re: HJ60 raami ja kerevahelised puksid

Postitus Postitas Faric »

Hetkel panin siis Mtz puksidele 2 puksi tõstega, paar cm tuli kere ka raami suhtes kõrgemale, puksidele sisse ka uued torud, onninenist siis kõige väiksem keermestatav torumaterjal sobis originaal mõõdule 1-1 ainult lõika pikkus parajaks😀.
Loomulikult uued poldid mutrid seibid
Vibra kohta ei oska öelda ega need originaalid olid ka full põhja vajunud ära omadega, näpu vahel töödelda siis laguneb detailideks ära.
Toyota LC HJ60 -83
Trooper 3.0D -99
BMW X5 E53 3.0D
Vasta

Mine “Toyota”