Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Moderaatorid: jr, Moderators

sussid
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 09, 2020 9:52 am

Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas sussid »

Tere

Soetades endale Land Cruiserit 120, millel on 1KD-FTV / D-4D mootor, siis kas on mõtet 300000+ km läbisõiduga isendit hankida? Millised on head, millised vead? Mida peaks silmas pidama, kui üldse tasub?

Igasugune nõu ja kogemused on teretulnud.

Ette tänades
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas v6sa »

Kui see 300+ kkm on tegelik läbisõit ja selle jooksul on mootor paar korda hooldust ka saanud, siis pole häda. Tõsi, selle aja peale hakkavad otsa saama pihustid. Aga need võivad ja pool miljooni välja vedada. Mingi hooldusajalugu võiks olemas olla.

Kui see 300 kkm on vaid usumõõdiku näit ja auto ise on värskelt pestud-kustud-kammitud räim, siis ei tasu oma elu liiga huvitavaks ka elada.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
sussid
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 09, 2020 9:52 am

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas sussid »

2008 aasta auto ja kuulutuse järgi on esile tõstetud järgnevad asjad:

1,5 aasta jooksul vahetatud akud, kliima radiaator, kliima toru, 4x pihustid 270000km, uued suverehvid, esiamordid koos vedrude ja patjadega, tagumised vedrud, tagumised piduriklotsid. Hõbenooles kasti õlivahetus, M&Mmotorst Rakvere tehtud chip +30kw ja 100nm juurde. Eesti ajalooga auto ja ostetud uuena Eestist, kuni 255tkm ajalugu kontrollitav esindusest.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas v6sa »

Kõlab ülevaatamist väärivalt. Võta keegi kaasa, kes sedasorti looma on enne pidanud.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
sussid
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 09, 2020 9:52 am

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas sussid »

Tere,

Mulle soovitati just seda 127 KW mootorit LC120 peal, aga kui seda võrrelda LC150 140KW mootoriga, kas see on parem? Või on lausa sama mootor?
4m41
Off Roader Wannabe
Postitusi: 46
Liitunud: L Dets 10, 2011 7:05 am
Asukoht: Tartumaa

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas 4m41 »

Mootorid on suures pildis samad. LC 150-l on juba DPF peal ja kütusekulu on umbes 2 liitrit 150-l suurem. 2010 aasta 150-tel kasutati endiselt 127kw-st mootorit.
nelixneli
Mudder
Postitusi: 87
Liitunud: P Nov 10, 2013 9:16 pm

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas nelixneli »

Tuttav ostis lc120 ls 500 000 ja peal 3 mootor (eelmised omanikud olid sõbrad), kuigi hooldused olid korrapärased. 1. mootor vahetati 100 000 pealt (garantii), 2. mootor 250 000 pealt. Samas käigukast ja muu kestis sellel autol hästi.
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas puhvel »

nelixneli kirjutas:Tuttav ostis lc120 ls 500 000 ja peal 3 mootor (eelmised omanikud olid sõbrad), kuigi hooldused olid korrapärased. 1. mootor vahetati 100 000 pealt (garantii), 2. mootor 250 000 pealt. Samas käigukast ja muu kestis sellel autol hästi.
Väga vabandan aga julgen juurde iitsatada.
Länkareid veel pole pidanud aga mootoritest üldse kaldun arvama, et :

1. Tehase hoolduste välbad polegi mõeldud pikaks kestmiseks (garantii aeg vast ikka).
2. Kui sõidustiil on kiirendustel suht pidev põhjagaas siis seda enam võib juhtuda, et ei kesta.
3. Jne :)
XC 70
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas LauriJ »

puhvel kirjutas:
nelixneli kirjutas:Tuttav ostis lc120 ls 500 000 ja peal 3 mootor (eelmised omanikud olid sõbrad), kuigi hooldused olid korrapärased. 1. mootor vahetati 100 000 pealt (garantii), 2. mootor 250 000 pealt. Samas käigukast ja muu kestis sellel autol hästi.
Väga vabandan aga julgen juurde iitsatada.
Länkareid veel pole pidanud aga mootoritest üldse kaldun arvama, et :

1. Tehase hoolduste välbad polegi mõeldud pikaks kestmiseks (garantii aeg vast ikka).
2. Kui sõidustiil on kiirendustel suht pidev põhjagaas siis seda enam võib juhtuda, et ei kesta.
3. Jne :)
Toyota hooldusvälp on 15kkm. Kui tihedalt siis pikalt kestmiseks hooldama peab? Uut autot, mis on sõitmiseks mõeldud ei viitsiks küll tihedamini hooldada. Mul oleks pm iga 2-3 kuu järel vaja jälle hooldada.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1286
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas honkomees »

LauriJ kirjutas:... Toyota hooldusvälp on 15kkm. Kui tihedalt siis pikalt kestmiseks hooldama peab? Uut autot, mis on sõitmiseks mõeldud ei viitsiks küll tihedamini hooldada. Mul oleks pm iga 2-3 kuu järel vaja jälle hooldada.
mu odavautol on 20 kkm välbaks, aga õlivahetuse teen ma ikkagi ka 10 kkm pealt ja siis lasen korralise hoolduse esindusel teha 20 peal. Lisaks käivitan igal võimalusel plokisoojenduse abil, et vältida külmkäivitusi (väidetavalt võrdub 1 külmkäivitus ca 200 km läbisõiduga) või max vähendada nende arvu etc etc.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas puhvel »

Eks ta ole jah kuda keegi viitsib.
Ma üritan Jeepudel õli vahetada nii 6 tuh km umbes.
Külmkäivituse juttu olen ka kuulnud ja suht loogiline tundub.
XC 70
mart77
True Off Roader!
Postitusi: 1020
Liitunud: K Juun 14, 2006 11:19 pm

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas mart77 »

https://www.motorreviewer.com/engine.php?engine_id=114

The Euro IV engine versions had the serious problem with cracked pistons. It usually happens between 60-100k miles (100-150k km). That problem is characterized by the presence of black smoke, strong knocking noise, high crankcase pressure and loss of power. The problem was solved by installing reshaped pistons and new oil jets in 2014.

The injectors are another source of problems. Copper seats under the common rail injectors can fail. That issue is common for late 2004-2007 model years. The main symptom is a white smoke from the exhaust. Also, there is a problem with injectors itself. The common rail system is sensitive to fuel quality. But even with high-quality fuel, the injectors can fail around 80,000 miles (120,000 km). The engine suffered from failed injectors has a rough idle, high fuel consumption and loud knocking noise at cold.
Andrus Michelis
Rock Crawler
Postitusi: 771
Liitunud: K Mär 09, 2005 1:48 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas Andrus Michelis »

Ma sõitsin LC 120 ga 460 000 ja polnud seal midagi vaja vahetada. Isegi pihusteid mitte. Vahest näen oma vana autot linna peal. Ju siis sõidab siiani.
Andrus Michelis kõrvalistuja, roolikeeraja. Võistelda ei viitsi. Jahti ja porirallit saab niigi igal nädalavahetusel.
sussid
Rookie
Postitusi: 8
Liitunud: E Mär 09, 2020 9:52 am

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas sussid »

Tere

Suur tänu vastajaile, julgesin soetada. Kohe tuleb 300000 km hooldusvälp ka, saab selgema pildi.
pilgrems
Rock Crawler
Postitusi: 746
Liitunud: P Apr 08, 2007 4:12 pm
Asukoht: põllul&metsas

Re: Küsimus Toyota 1KD-FTV mootori kestvuse kohta

Postitus Postitas pilgrems »

sussid kirjutas:Tere

Suur tänu vastajaile, julgesin soetada. Kohe tuleb 300000 km hooldusvälp ka, saab selgema pildi.
Millest?
Õli vahetusest?
Mu lc80 millel mootori poolel polnud märkigi probleemidest tegin profilaktika mõttes saalte vahetuse.
Suht viimane hetk. Õlis polnud märkigi metallist viimaste vahetuste ajal.

Jah usku peab jäguma .
Päris mitu vedavat ratast.
5249634
Vasta

Mine “Toyota”