AstmeRauad Hilux-ile (workshop)

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
Mikk132
Mudder
Postitusi: 93
Liitunud: L Apr 25, 2015 6:41 pm
Kontakt:

AstmeRauad Hilux-ile (workshop)

Postitus Postitas Mikk132 »

Sai hiljuti tehtud korralikust metallist astmerauad Hiluxile, kuna originaalid lihtsalt ei sobi metsas käimiseks ning paindusid kõveraks.
Materjaliks kasutasin 50x30mm nelikant toru (paksus 4mm) ja kinnitusteks 4mm plaate. Peale panin 3mm paksuse AL riffeli.
Lõpptulemus jäi enda arvates päris hea ja tugev. Tungrauaga kannatas igast kohast tõsta. Ühe poole kaal oli 27kg.
1-1.jpg
1-1.jpg (373.34 KiB) Vaadatud 1588 korda
Kirjeldan natuke lähemalt ka, kuidas mina asjale lähenesin. Võimalik, et on paremaid lahendusi, kuid eks iga mees juba ise otsustab ise :)
Kõige pealt lõikasin nelikant torud mõõtudesse 2m ja teine 1,8m, kuna AL riffeli pikkus oli 2m.
2.jpg
2.jpg (335.41 KiB) Vaadatud 1588 korda
Kinnitusteks 4mm paksusest plaadist, mõõt oli äkki 20x15cm ja poldiaugud 10mm. Välimisele kinnitusplaadile lõikasin ja nelikandi mõõduga sisselõike, et saaks 3-st küljest kinni keevitada.
Kui kinnitused olid valmis (plaatidele augud puuritud ja lõigatud), siis paigaldasin need poltidega raami külge. Oluline on läbi mõelda, et pärast peab astmeraud tulema ühes tükis ära. Seega nendel plaatidel peab olema ruumi, et mugav oleks paigaldada. Pärast esmast paigaldamist mõõtsin loodiga üle, et ei jääks silma kriipima midagi. Vajadusel korrigeerisin natuke suurema haamriga nurkasid ja siis keevitasin lõplikult kokku.
2-2.jpg
2-2.jpg (308.23 KiB) Vaadatud 1588 korda
Kui kõik oli keevitatud, siis lihvisin üleliigse maha. Kasutasin ka puhastamisel lakibensiini, et enne värvimist pind puhtam oleks. Värviks kasutasin Raptorit ning enne seda ka miskist metalli kruntimisvärvi. Proovisin ka igasuguseid muid värve, mis kirjade järgi pidid tugevad olema, kuid erinevatel põhjustel langesid need kõik välja. Alumiiniumist plaadi kinnitasin neetidega kinni. Algselt proovisin ka kruvidega, kuid need läksid puru ja nende välja puurimine on väga aeganõudev.
Harrastajale on ülal kirjeldatud raudade tugevus minu hinnangul varuga piisav. Kui tõsisem off-road plaanis, siis mina kasutaks võib-olla veidi suurema mõõduga nelikanti või siis 5mm paksust materjali.
Offroader.ee - 4X4 varustus
http://www.offroader.ee
info(ät)offroader.ee
FB: https://www.facebook.com/offroader.ee
Tõstesarjad, snorklid, puksiirköied, vintsid, LED tuled... ja palju muud veel.
Vasta

Mine “Toyota”