Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2438
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas v6sa »

Seadus seaduseks, aga hele laik auto ees sööb ära hämaranägemise. Sel on põhjus, miks öösel kustutatakse lennuki piloodikabiinis kõik mittehädavajalikud lühtrid.

Madalal kiirusel kuskil maastikul ukerdades on neist küll abi, toovad hästi ohtlikud ebatasasused välja. Ma ootasin tegelikult seda vastust:) Samuti pimedas käruga manööverdades kuskil parklas.

Vähem, kui kahe sekundi (<50 m) kauguselt nähtud asjale sõidad maanteekiirusel paratamatult otsa, ole nii kõva soffer, kui tahad.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

Tean nii seadust kui ka mõju nägemisväljale. Pimedas veesõidukitega ju sama teema väga tugevalt aktuaalne. Ja Hiluxi udukate puhul nad koos lähituledega mingit heledamat laiku lähialasse ei tee, küll aga laiendavad valgusvihku lähitulede valgustusalaga enamvähem samas kandis. Kaugtuledega pole jah neid mõtet pruukida.
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas ahto42 »

Olin kaasreisijaks Invincible varustuses selle aasma masinas. Ma ei ole küll palju kastikates olnud, aga no krt, küünarnuki patja oli vaja. Nahaõmbluseimitatsiooniga plast üllatas.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 736
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

ahto42 kirjutas:
T Sept 12, 2023 10:18 am
Olin kaasreisijaks Invincible varustuses selle aasma masinas. Ma ei ole küll palju kastikates olnud, aga no krt, küünarnuki patja oli vaja. Nahaõmbluseimitatsiooniga plast üllatas.
:shock: Minu omas on küll täpselt sama pehme kui teistes autodes kus olen viibinud. Kui nüüd keskkonsoolis olevat küünarnuki tuge mõeldi.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

Kui küünarnukk armatuurile toetada, siis see on jah plastik õmbluse imitatsiooniga. Aga keskel olev käetugi/laegas on küll pehme ja nahaga kaetud🙄
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

Ma ei mäleta, kas ma kütuse kulust rääkisin.
Vana 2,4 võtab kütust tühjalt 95kmh sõites 7 sajale, 2,8 võtab 9 sajale. Üle 3 tonnise haagisega on mõlemad nii 15 sajale. Aga 2,8 on palju mõnusam sõita. Nüüd peab leidma mehe, kes start-stop süsteemi ära keelata suudaks...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

boob kirjutas:
R Sept 15, 2023 8:45 am
Nüüd peab leidma mehe, kes start-stop süsteemi ära keelata suudaks...
Kas ise ei ulatu siis nuppu vajutama? :D
StartStop lüliti.JPG
StartStop lüliti.JPG (209.13 KiB) Vaadatud 543 korda
PS. jah, Hiluxi salong on oma disainis ja materjalides, aga ka featuurides vist tõesti konkurentsis kõige prostam, konservatiivne ja ka kõige ahtam. Märka pildil ka tuuningut: originaalis on 2tk 12VDC "sigaretisüütaja" pistikupesasid. Ma lasin ühe ära vahetada 4,8A 2xUSB laadija vastu mis istub üksühele samasse auku ja sama juhe käib ka vist taha. Viisin kaubategemise ajal ise möödaminnes pistiku Amservi ja uue auto saingi juba selle tuuninguga kätte. "Sütkarit" kasutan vajadusel kollase vilkuri laadimiseks või juhtmega vilkuri toiteks või Garmini veokagepsu toiteks ja USB pistikuid jagame abikaasaga kahe telefoni ja ühe tahvli vahel. Toimiv lahendus.
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas ahto42 »

S/S süsteemiga aitab Viljar kindlasti.
Vanasti olid odavamad lahendused katpti lukustilt pistiku eemaldamine või aku - klemmilt oleva anduri tagast pistiku eemaldamine.
Antid tegevus võib muidugi armatuuri vastavaid veateateid tekitada, aga S/S ei lähe ise koos mootoriga tööle.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

ahto42 kirjutas:
R Sept 15, 2023 10:26 am
S/S süsteemiga aitab Viljar kindlasti.
Vanasti olid odavamad lahendused katpti lukustilt pistiku eemaldamine või aku - klemmilt oleva anduri tagast pistiku eemaldamine.
Antid tegevus võib muidugi armatuuri vastavaid veateateid tekitada, aga S/S ei lähe ise koos mootoriga tööle.
Kui häkkimiseks läheb , siis on vast võimalik lüliti juhtmestikku NO või NC relee ühendada, olenevalt kumba funktsiooni see olemasoleva lüliti just teeb, ja sellele laadimisvoolu tekkimiselt ergutus otsida.
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 736
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

boob kirjutas:
R Sept 15, 2023 8:45 am
Ma ei mäleta, kas ma kütuse kulust rääkisin.
Vana 2,4 võtab kütust tühjalt 95kmh sõites 7 sajale, 2,8 võtab 9 sajale...
Mul Spiritmonitor näitab vanal autol(2,4 mootor) keskmiseks 10,32 ja uuel (2,8) 9,95
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

MarkM65 kirjutas:
R Sept 15, 2023 9:30 am
boob kirjutas:
R Sept 15, 2023 8:45 am
Nüüd peab leidma mehe, kes start-stop süsteemi ära keelata suudaks...
Kas ise ei ulatu siis nuppu vajutama? :D
Ulatub, ulatub. Lihtsalt alati pole meeles seda nuppu iga kord muljuda ja jube narr on manööverdades või stop märgi all viisakalt peatudes see seiskuv ja kohe käivituv mootor. Ma saan aru, et linnameestel foori taga võib seiskuv mootor tore olla, aga jätku meid maa ja tööinimesi rahule...
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas ahto42 »

Google ütleb, et nt osadel fodidel saab nii süsteemi petta, et pannakse käru pistikusse mingi üleminek. Auto saab aru, et haagis on ühendatud ja siis ei lülita mootorit välja.
Kui Hiluxil haagiseveol ei lülita mootorit välja, siis tasub vbl seda teemat katsetada.
Nissani esinduse inimese jutt, et kunagi ei saanug ka küks auto ÜV-lt läbi, et tagumine udutuli ei põle. Tuli siis omanik teenindusse selle murega. Mingiaeg otsiti viga, kukalt kratsiti kõvasti, aga siis keegi märkas, et 13-7 pin üleminek pesas.
X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas bushcraft »

Küsiks, kuidas kasutajatel kogemusi käigukastis ja vahekastis õlide vahetamisega? Kas teete, kes teeb, kui tihti? Käigukasti kohta ma tean Amserv ütleb, et nemad ei tee.
Diferentsiaalides oli mingi hoolduse ajal õli vahetamise märge olemas, samas ma ei tea kuidas nad seda teevad. Vahekasti kohta ei tea üldse.

Minu omal hakkab varsti kätte jõudma see läbisõit, kus võiks käigukastis õli vahetamisele juba mõtlema hakata, uurin maad.
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

bushcraft kirjutas:
E Sept 18, 2023 2:48 pm
Küsiks, kuidas kasutajatel kogemusi käigukastis ja vahekastis õlide vahetamisega? Kas teete, kes teeb, kui tihti? Käigukasti kohta ma tean Amserv ütleb, et nemad ei tee.
Diferentsiaalides oli mingi hoolduse ajal õli vahetamise märge olemas, samas ma ei tea kuidas nad seda teevad. Vahekasti kohta ei tea üldse.

Minu omal hakkab varsti kätte jõudma see läbisõit, kus võiks käigukastis õli vahetamisele juba mõtlema hakata, uurin maad.
Kas siis hooldusprogramm seda üldse ette ei näe? Lifetime õlid?
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

Mina kui algaja AdBlue sõltlane tunnen huvi, et kas adblue on adblue ja ostan nii öelda madalaima hinnaga pakkujalt kustiganes, või on siin ka mingi teema, et kellegi toode on hea ja kellegi oma mitte?
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
Vasta

Mine “Toyota”