Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Moderaatorid: jr, Moderators

Vasta
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

MarkM65 kirjutas:
R Sept 29, 2023 8:11 am

Kas siis hooldusprogramm seda üldse ette ei näe? Lifetime õlid?
Uuel pole ma selle hooldusprogrammi peale veel juhtunud, aga vanal justkui nägi ette.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

MarkM65 kirjutas:
R Sept 29, 2023 8:13 am
Mina kui algaja AdBlue sõltlane tunnen huvi, et kas adblue on adblue ja ostan nii öelda madalaima hinnaga pakkujalt kustiganes, või on siin ka mingi teema, et kellegi toode on hea ja kellegi oma mitte?
Tootel küll mingit vahet olla ei tohiks, aga pakend millest tankida on küll oluline. Mõnega lödistad kogu kapotialuse täis.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

Adblue tangid tanklas nagu kütust. Püstol paaki ja korras. Eile just tankisin, siis avastasin et püstoliraisk ei löönud lukku ja uputas kapotialust. Käisin kastsin pärast kastekannuga selle ülevoolanud adblue üle.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas bushcraft »

maksipoiss kirjutas:
R Sept 29, 2023 6:50 pm
MarkM65 kirjutas:
R Sept 29, 2023 8:11 am

Kas siis hooldusprogramm seda üldse ette ei näe? Lifetime õlid?
Uuel pole ma selle hooldusprogrammi peale veel juhtunud, aga vanal justkui nägi ette.
Minule Amservi hooldusnõunik ütles, et käigukastiõli on eluaegne ja nemad seda ei vaheta, sest tootja seda ette ei näe. Kui tahan vahetada, siis pean kellegi teise leidma.
Kasutaja avatar
ahto42
Rock Crawler
Postitusi: 939
Liitunud: T Mai 11, 2010 7:49 am
Asukoht: Tartu-Luunja

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas ahto42 »

X-trail.
Servemet OÜ
Sepa 21 Tartu
Puurid, keermepuurid/-lõikurid, freesid, laagrid, treiterad, trei/freespingi tarvikud jne.
http://www.serve.ee
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

Minu 2017 aasta hilux sai käigukasti õlivahetuse umbes 120k läbisõidu peal. Õlivahetajaks oli kälimees. Jutu järgi oli õli ilus ja hea.
Mõni aeg hiljem suri kast teisest probleemist tekkinud jama tagajärjel. Hõbenool väitis, et nemad ei remondi. Leidsin siis sõprade soovituste abil http://www.mtautokoda.ee/ . Auto võeti ette, pidevalt helistati ja räägiti mis kastist välja tuli ja kuidas midagi teeme. Sai ka lisa õlijahutus panna lastud. Mina olen tööde, kvaliteedi, suhtluse ja hinnaga väga rahul.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

boob kirjutas:
L Sept 30, 2023 5:58 pm
. Mina olen tööde, kvaliteedi, suhtluse ja hinnaga väga rahul.
Siis on seal suhtumine ja töökultuur aastatega kõvasti paremaks läinud. Mul WJ Grandi kastiremont seal oli ikka täielik tsirkus ja asja lõpuks ikka ei saanudki.
bushcraft
Mudder
Postitusi: 67
Liitunud: K Mär 04, 2015 10:29 am

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas bushcraft »

Olles just värskelt oma Hiluxi maha müünud, mõtlesin tänaste automaksu uudiste valguses läbi arvutada, mida siis tähendaks selle pidamine. Automaks 995€ aastas.

Aga see pole midagi registreerimistasu kõrval, mis on tervelt 23900€! :D
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas honkomees »

bushcraft kirjutas:
E Okt 09, 2023 10:21 pm
Olles just värskelt oma Hiluxi maha müünud, mõtlesin tänaste automaksu uudiste valguses läbi arvutada, mida siis tähendaks selle pidamine. Automaks 995€ aastas.

Aga see pole midagi registreerimistasu kõrval, mis on tervelt 23900€! :D
jaa, kallis auto, minu L200 automaks tuleb 750€ aastas, just ühe kuu pensioni jagu KaKa heaks.
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas LauriJ »

bushcraft kirjutas:
E Okt 09, 2023 10:21 pm

Aga see pole midagi registreerimistasu kõrval, mis on tervelt 23900€! :D
Mis valemiga selline number tuli?
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

Mina sain 908.- ja kalkulaator 908.- ja reg. maksuks 12885.- Aga Hilux ju ongi korralik luksusauto :) .Korralikud pooletoobised on selle eelnõu koostanud.
Kasutaja avatar
MarkM65
Mudder
Postitusi: 78
Liitunud: P Mär 25, 2012 9:07 pm

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas MarkM65 »

Millisest kübarast te kõik selliseid maksunumbreid välja tõmbasite? :D

Esiteks pöörake tähelepanu sellele, et tegu pole ju mitte M1 vaid N1G autoga.
Mul tuli registreerimismaks 1820.- EUR ja aastamaks 182.- EUR ( 15,17 eur kuus)


AdBluega lahendasin nii, et tellisin Würthist 20L kanistriga ja ostsin 10 euroga 5L pehme tilaga mõõtekannu. Praegu veel usun ise, et suudan ilusti puhtalt valada. Hetkel on umbes 7K odokal ja mõõdik näitab et umbes kolmandiku jagu on veel alles. Mõte sellest, et nädalavaetusel tuleb taas pisut üle paarituhandene ots võtab kergelt nihelema, aga teoreetiliselt peaks auto seda juurde tahtma hakkama alles peale seda trippi.

Siit küsimus: kas seda võib juurde valada millal iganes ja näiteks hoida taset kogu aeg täie ja poole paagi vahel või oleks hea oodata kuni ta ise küsima hakkab ja siis täis panna? Mul üks Mitsubishi Outlander läks kunagi rehkendamisel omadega sassi kui piskuhaaval bensiini tankisin :D
Kõige tähtsam on leida paat, igatahes!
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 735
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas maksipoiss »

MarkM65 kirjutas:
K Okt 11, 2023 1:52 pm
Millisest kübarast te kõik selliseid maksunumbreid välja tõmbasite? :D

Esiteks pöörake tähelepanu sellele, et tegu pole ju mitte M1 vaid N1G autoga.
Mul tuli registreerimismaks 1820.- EUR ja aastamaks 182.- EUR ( 15,17 eur kuus)


AdBluega lahendasin nii, et tellisin Würthist 20L kanistriga ja ostsin 10 euroga 5L pehme tilaga mõõtekannu. Praegu veel usun ise, et suudan ilusti puhtalt valada. Hetkel on umbes 7K odokal ja mõõdik näitab et umbes kolmandiku jagu on veel alles. Mõte sellest, et nädalavaetusel tuleb taas pisut üle paarituhandene ots võtab kergelt nihelema, aga teoreetiliselt peaks auto seda juurde tahtma hakkama alles peale seda trippi.

Siit küsimus: kas seda võib juurde valada millal iganes ja näiteks hoida taset kogu aeg täie ja poole paagi vahel või oleks hea oodata kuni ta ise küsima hakkab ja siis täis panna? Mul üks Mitsubishi Outlander läks kunagi rehkendamisel omadega sassi kui piskuhaaval bensiini tankisin :D
Ma eila leidsin ka kalkulaatori, mis sõiduki kategooriat arvestab ja see näitas isegi 176.-. Et siis ikkagi ei ole luksusauto 8) .Adblued olen lisanud siis kui auto seda tahtma hakkab, sest märku andmise hetkest saab veel sõita maa ja ilm. Aga hoolduses lisatakse seda hoolimata tasemest.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas honkomees »

maksipoiss kirjutas:
K Okt 11, 2023 7:30 pm
... Et siis ikkagi ei ole luksusauto 8) .
Lohutuseks on see, et kaubikutel ei tule vanusega maksuvähenemist, ka 20 aastase eest maksad täisrauaga, rohkem kui uue eest.

P.S. Maksukalkulaator oli Rahaäravõtmise ministeeriumi lehel
Huvitav, et jalakäijatega libedaga toimunud õnnetustes on praktiliselt alati süüdi libedad kõnniteed ja hooletud kinnistuomanikud, aga autojuhtide teelt väljasõitude puhul on tegu "ilmastiku ja teeoludele mittevastava kiirusega"
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2504
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Re: Uus Hilux,2016 üles,kasutajate kogemused?

Postitus Postitas boob »

Adblued võib tankida siis kui tuju on. Muidu adblue vähenedes antakse teada ca 2000km enne tühjenemist. Kui täitsa tühjaks sõidad, siis ei lase autot enne käivitada, kui adblue jälle paagis on.
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
Vasta

Mine “Toyota”