Terrano sidur

Moderaatorid: jr, Moderators

margys
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: R Dets 18, 2020 8:23 pm

Terrano sidur

Postitus Postitas margys »

Tere,
Sai soetatud terrano 2 millel sidur läbi. Asi nüüd niikaugele, et käigukast uuesti otsas koos uue siduriga aga käpa osa väljaspool kasti liigub ainult poole peale. Kui kast maas oli, liikus ühest äärest teise ilusti.
Midagi valesti koos, et nüüd enam ei liigu nii või peabki nii olema?
margys
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: R Dets 18, 2020 8:23 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas margys »

Tõsi, proovisin käsitsi. Ehk siis see on normaalne, et praegu liigub nii?
Kasutaja avatar
raulex
Fitting 44"
Postitusi: 429
Liitunud: L Nov 29, 2008 9:01 pm
Asukoht: Harjumaa,Loo.

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas raulex »

Ma saan aru, et soov on veenduda siduri töös enne masina lõpplikku kokkupanekut.
Kruvi töösilinder külge ja las keegi vajutab siduriprdaali siis näeb ilusti sidurikäpa tööd lõpuni välja.
Teoreetiliselt saab üksi ka, kummiheebliga näiteks käppa liigutada, aga hoolikas peab olema, et näppe vahele ei jätaks ja midagi ära ei lõhuks.
Nissan Terrano ja Nissan Terrano koll.
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Vahepeal pole jõudnud asjadega tegeleda ja kõik poolik. Nüüd on veel üks küsimus, sidurit vajutades jääb pedaal põhja ja üles ei tule. Õhutusnippel lahti ja ootan kuni õli hakkab tulema või kuidas sellega toimima peaks? Või siis nagu piduritega, et vahepeal tõstan käega pedaali ja teine Vello keerab niplit?
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Proovisin nii ühte kui teistpidi aga ei midagi. Õli on paagis olemas.
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Sellega on nüüd pea aegu korras, keerasin õlipaagist edasi kõik niplid lahti ja kui käpani jõudsin, hakkas õli tulema ja pedaal tuleb üles. Aga nüüd on järgmine mure, käik ei tule välja ja see ilmselt enam õhutamise teema pole :evil:
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Kang käis ka maas jah. Praegu on sees neljas käik. Aga mis seal valesti olla võib?
Lisaks öeldi, et osadel vanematel autodel lahutab sidur ka ära kui järsult pidurdada vms. See terrano nii vana ilmselt pole. Proovin veel õhutada ja äkki muutub midagi.
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Muud varianti siis pole kui kast uuesti maha?
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Eks ta ikka käib, praegu pole seda küljes ka :D kasti maha võtta ja tagasi panna ei ole kuigi keeruline aga seda ma näiteks ei tea, et kuidas ma käigukangi august asja korda peaks saama :cry:
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas v6sa »

martin221 kirjutas:
T Sept 07, 2021 7:30 am
...
kasti maha võtta ja tagasi panna ei ole kuigi keeruline aga seda ma näiteks ei tea, et kuidas ma käigukangi august asja korda peaks saama :cry:
Võta suvaline autoehitus käsitlev raamat ja vaata käiguvahetusmehhanismi pilti. Ning nüüd oma pilti. Ning seejärel mõtle käigukangi liikumisskeemile.

Jaanil on õigus - sees on kas 3. või 4. käik. Lükka võll mingi sobiva asjaga umbes keskele ja peaks tööle hakkama. Liigutamiseks võib olla vajalik kardaanvõllist või mootori otsast hammasrattaid keerata, kui hambatipud muidu kokku jooksevad. Arvesta, et käigukangil on umbes kümnekordne võimendus.

Kas sel autol ei anna kangi otse pesasse panna? Jääb midagi toas ette?

Kui võll ei liigu mõistliku vägivallaga, siis on keegi teinud mingi jama kastis oleva hoovastikuga ja tuleb seda lahkama asuda.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

v6sa kirjutas:
K Sept 08, 2021 9:06 am
martin221 kirjutas:
T Sept 07, 2021 7:30 am
...
kasti maha võtta ja tagasi panna ei ole kuigi keeruline aga seda ma näiteks ei tea, et kuidas ma käigukangi august asja korda peaks saama :cry:
Võta suvaline autoehitus käsitlev raamat ja vaata käiguvahetusmehhanismi pilti. Ning nüüd oma pilti. Ning seejärel mõtle käigukangi liikumisskeemile.

Jaanil on õigus - sees on kas 3. või 4. käik. Lükka võll mingi sobiva asjaga umbes keskele ja peaks tööle hakkama. Liigutamiseks võib olla vajalik kardaanvõllist või mootori otsast hammasrattaid keerata, kui hambatipud muidu kokku jooksevad. Arvesta, et käigukangil on umbes kümnekordne võimendus.

Kas sel autol ei anna kangi otse pesasse panna? Jääb midagi toas ette?

Kui võll ei liigu mõistliku vägivallaga, siis on keegi teinud mingi jama kastis oleva hoovastikuga ja tuleb seda lahkama asuda.
Kangi saab otse pesasse panna küll aga välja käiku võtta ei õnnestunud. Enne siduriketta vahetust toimis asi korralikult ja kuna ma ei pannud tervet asja koos tagasi vaid kõigepealt sidurikoda, käigukast ja vahekast omakorda otsa siis tõenäoliselt jätsin ise midagi tähelepanuta. Eks ma õhtul proovin kardaanivõllist keerata. Praegu on enamus asjad juba koos, vaja vaid esimene kardaan külge panna ja torsioonivarda otsa mutrid ning olekski sõiduks valmis olnud.
Aga muidu jah, pilt on õigetpidi
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Vahepeal natuke sain vaadata, varem ei liikunud kang üheski suunas, nüüd liigub natuke aga mitte piisavalt, et käik välja/sisse saada. Tuleb vist kast ikkagi uuesti maha võtta :(
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Täna sai siis jälle autoall veedetud nii mõnigi tund. Kast külge ja maha, külge ja maha ja lõpuks sain aru miks käigud sisse/välja ei läinud/tulnud. Probleemiks jäi ikkagi see, et esimene käik ei lähe sisse ja teise käigu asendis saab kangi täiesti vabalt liigutada. Selle eest 3,4,5 ja R lähevad sisse ja tulevad välja. Kuna ma neid õigeid asjade nimetusi ei tea siis ei hakka vist kirja panema miks köigud alguses jamasid.
martin221
Off Roader Wannabe
Postitusi: 25
Liitunud: R Veebr 05, 2021 7:47 pm

Re: Terrano sidur

Postitus Postitas martin221 »

Selle teema võib lukku panna, masin liigub.
Vasta

Mine “Nissan / Renault”