ARK kustutas minu haagise oma registrist

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

ARK kustutas minu haagise oma registrist

Postitus Postitas ivan »

Seoses arstitõendi teemaga kontrollisin ka oma andmeid PARK-s. Samas avastasin, et minu arvelt puudub üks mulle kuuluv haagis. Tehn. pass olemas, ilus roheline, kehtiv liikluskindlustus ka olemas. Septembris vaja ülevaatus teha. Kas olen nyyd kurjategija kui olen selle haagisega liigelnud? Kuidas ma ylevaatuse saan teha?
Kas on kellelgi kogemust mida teha? Olen PARK-i saatnud 2 kirja aga nad ei suvatse vastata. ARK järjekorrad on aga teadagi ja võibolla saadetakse sealt yldse pikalt tagasi ilma haagiseta, registreerimata haagisega aga ei tohiks ju liigelda!
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17319
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

See on seotud uuele ARK infosüsteemile üleminekuga, kus nende süsteemist "kadus" massilislet sõidukeid. Sellest oli ka pressis juttu.
Viimati muutis Landy, K Sept 08, 2010 10:10 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
nymmik
Rock Crawler
Postitusi: 809
Liitunud: N Veebr 23, 2006 12:57 pm
Asukoht: Hüüru Tel.56357444
Kontakt:

Postitus Postitas nymmik »

Ainuke asi et klient on LOLL ja peab maksma.
Sõbral kustutati ka registrist ära omavalmistatud haagissuvila. kuna polnud mõõtmeid sees.

Keegi midagi ei teavita.

Uuesti arvele saamine oli paras ***** ja kaks päeva ARK-s elamist ja röökimist. Loomulikult pidi maksma riigilõivusid veel.
Grandpa's Garage https://www.facebook.com/GrandpasGarage
Ajan elule 1997 aasta Suzuki Vitarat
Mazda RX8 2003
ZAZ965
Olnud traktorid Jeep WK 2007 3.0CRD / ZJ-5,2V8 / WJ-2,8CRD / NissanKingCab-3.0V6
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Postitus Postitas taxopets »

Minu neljast ühikust ei näita ühtegi :shock: P ARK ist ei ole ühtegi viidet ka kuhu küsimus esitada. Mis maili kasutasite, et küsimusi saata?
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Postitus Postitas ivan »

taxopets kirjutas:Minu neljast ühikust ei näita ühtegi :shock: P ARK ist ei ole ühtegi viidet ka kuhu küsimus esitada. Mis maili kasutasite, et küsimusi saata?
Kirjutasin aadressil paberivaba@ark.ee
Täna sain vastuse aadressilt Sulev.Vill@mnt.ee
Otse Sulevile oleks mõistlik kirjutada aga vastus tuleb ilmselt sama mis mulle, või leitakse mõni teine põhjus.
Vastuses väidetakse, et sõiduk on registris aga mina seda ei näe sest puuduvad mõõdud. Palutakse pöörduda ARK-i ja reg tunnistus välja vahetada.
Küsisin kes kannab kulud ja väitsin, et ise ei ole nõus kulusid kandma, sest arvele võtmisel esitasin joonised koos mõõtmetega. Joonised on mul isegi alles. Ootan vastust.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Postitus Postitas taxopets »

No ei usu, et minu puhul sama teema on sest autode mõõte peaks nad ikka teadma. Eks kirjutan ja vaatame milles asi.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

taxopets kirjutas:No ei usu, et minu puhul sama teema on sest autode mõõte peaks nad ikka teadma. Eks kirjutan ja vaatame milles asi.
arvatavasti ikka sama kala elik uus andmebaas nõuab kõigi andmete sisestamist. Kui autol neid omal ajal vanasse andmebaasi kirja pole pandud siis kõik, andmebaas sisestada/üle kanda ei lase ja autot pole. Kui mõnel autol polegi sihukest näitajat kusagilt võtta, sama probleem. Tean tuttavatelt vanaautomeestelt, et enamik uunikautodest on arvelt kadunud ...

P.S. Oma töö juures kah andmebaasi värske vahetuse üle elanud, hullumaja ...
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Postitus Postitas ivan »

Kirjavahetus Maanteeameti registreerimisosakonna kt-ga lõppes sellega, et tuleb pöörduda lähimasse ARK-i ja reg tunnistuse vahetuse kulusid ei tule.
Minu arvates mõistlik lahendus. Lisan ka viimase vastuse koopia.

Mootorsõiduki ja selle haagise tehnoseisundi kontrollimise eeskiri sätestab“ Kui kehtiva ülevaatuseta sõidukil ei ole eriti ohtlikke rikkeid või puudusi, mis välistavad omal jõul sõitmise, loetakse sõiduk tehnonõuetele vastavaks sõidul ainult mööda lühimat teed lähimasse remondikohta või ülevaatuspunkti või Maanteeameti kohalikku asutusse või neist tagasi sõiduki hoidmiskohta.“ Seega liiklusregistri büroosse ja tagasi võite sõita.



Registreerimistunnistuse väljastamine teile kulutusi ei too.
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
Külahull
Rock Crawler
Postitusi: 599
Liitunud: K Okt 08, 2008 8:55 pm

Postitus Postitas Külahull »

Ei puutu teemase, aga mina kaotasin kunagi oma juhiloa ära. Lähen siis arki, maksan riigilõivud ära ja pöördun teenindaja poole ning saan teada, et võin roolida vaid b-kati sõidukeid. Eelnevalt oli tähestik ikka hulka suurem, mutt leti taga risti vastu ja hakkab juba röökima, et pole olnudki ja valetan. Läks juhatjat kutsuma ja vähe aja pärast tuleb tagasi minu juhiluba näpus. Oli see kuidagi arki jõudnud. Küsisin, et kas juhiluba võltsitud, et tähti rohkem, kuid kommentaari ei tulnud ja vabandust ammugi mitte. See it pole ikka vist nii arenenud kui välja reklaamitakse.
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

Külahull kirjutas:.... See it pole ikka vist nii arenenud kui välja reklaamitakse.
IT on arenenud ikka, aga itimehed ei jaga ju vastavat valdkonda ja valdkonna asjatundjad ei suuda itimeestele vajalikke peensusi ülesande koostamisel ette näha ...
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Postitus Postitas nasa »

No IT-d üldiselt seal küll süüdistada pole mõtet. Pigem on ikka põhjus selles, et riigihange koostati nii, et selle võitis Eesti "kõige suurem ja parem" tarkvarafirma, kes hinna allhoidmiseks kasutas Narva venelasi. Milles pole iseenesest midagi halba, kui välja jätta asjaolu, et nad eesti keelt ei rääkinud ja eestlastest analüütikute tehtud dokumentidest aru ei saanud. Ja kuni Eestis riigihanked toimuvad läbi tutvuste ja vähempakkumiste, siis ei muutu ka lähiajal suurt midagi.
Kasutaja avatar
karu
True Off Roader!
Postitusi: 1488
Liitunud: P Nov 11, 2007 8:42 pm

Postitus Postitas karu »

honkomees kirjutas:
Külahull kirjutas:.... See it pole ikka vist nii arenenud kui välja reklaamitakse.
IT on arenenud ikka, aga itimehed ei jaga ju vastavat valdkonda ja valdkonna asjatundjad ei suuda itimeestele vajalikke peensusi ülesande koostamisel ette näha ...
Siin on küsimus ka nö poliitikutes kes pagunite teenimise eesmärgil hõikavad välja 'nende poolt' käivitatud uusi võimalusi mille juurutamine võtab tegelikkuses rohkem aega või pole olemasolevate vahenditaga üldse teostatavad.
Tel 56224693
honkomees
True Off Roader!
Postitusi: 1288
Liitunud: P Juul 05, 2009 4:57 pm
Asukoht: Metsaelajate keskel Haanjamaa serval

Postitus Postitas honkomees »

nasa kirjutas:...Ja kuni Eestis riigihanked toimuvad läbi tutvuste ja vähempakkumiste, siis ei muutu ka lähiajal suurt midagi.
ise väikeste hangete korraldamisega tegelenuna oskan öelda vaid, et kuni ainuke riigihangete ameti poolt aktsepteeritav hanketingimus on hind, ei muutu midagi. Kõik katsed panna sisse asjade kvaliteeti puutuvaid tingimusi saavad karmi kriitika osaliseks. Seega Eesti riigiasutused ostavad edasi nö säästumarketi ja handymani odavama otsa hiina tööriistadega võrreldavat kaupa ja teenust, kuna tehnilised näitajad on samad (nt vatid, njuutonid, kiirused jms).
Samas nö tutvuse kaudu saaks tellida töö kindla kvaliteediga tegijalt, aga mis teha - reeglid.
Kasutaja avatar
ivan
peedist pesumasinale...
Postitusi: 398
Liitunud: P Sept 24, 2006 6:30 pm

Postitus Postitas ivan »

Sai eile käru järgi pandud ja suund Tallinna ARK-i. Ülevaatamiseks kulus kokku 2,5 h. 2 tundi järjekorras (enne mind oli järjekorras 4 autot), 5 min mõõtmiseks ja 25 min ülevaatuse akti vormistamiseks. Ülevaatuse tegijale valmistas probleeme minu haagise andmete juurde pääsemine. Ilmutas leidlikust ja läks sisse kuskilt „tagauksest“. Nii seisabki nüüd minu haagise varasema kasutuse koha peal: „kasutatud, välisriigis registreeritud“.Mark on „omavalmistatud“. Loodan, et mingid uurimisorganid ei hakka minu vastu huvi tundma, kuidas ma selle omavalmistatud haagise välismaal arvele võtsin ja siis salaja eestisse tõin. Sissetoomise dokumenete mul kahjuks ei ole. ARK-.i lahtioleku aegadest tingituna olin sellel päeval liiga palju oma tööaega kulutanud ja otsustasin teh. passi vahetuse jätta järgmisele päevale. Ülevaataja soovitas tulla hommikul avamise ajal, siis järjekorrad väiksed. Nii tegingi. Järjekorra nr-t küsides vaadati vana passi ja suunati koju tagasi, sest pimeda inimesena ei lugenud ma passi pealt välja, et peab kaasa olema ka vist oli A pool. Ja tuligi meelde, et kunagi selline asi tõesti oli ja on ilmselt kuskil sahtli põhjas. Loomulikult väljendasin enda pahameelt, kuna ei ole minu huvides seda passi vahetada. Valjuhäälselt kõneledes sain loa minna ülemuse juurde, kes loa andis pass vahetada tingimusel, et saadan selle postiga neile hiljem järgi. Ilma ei tohtivat, kuna eeskiri on selline, muud põhjendust ma ei saanud ja ilmselt ei ole ka. Rõõmsalt sammusin nr-d jagava ülemuse juurde ja näitasin korralduse ette. Õnneks ei olnud veel järjekordasid tekkinud ning 10 min jooksul sain ka tütarlaste juurde oma passi vahetama aga....
Ühe tütaralapse käes läks arvuti kogu aeg punaseks ja väitis et ta teeb midagi valesti. Käis konsulteerimas, proovis veel, ei õnnestunud. Naaber tuli appi, sama jama, helistas ja konsulteeris ning hopsti 30 min läinud. Nyyd ilus uus pass taskus ja saan ülevaatusele minna.
Küsisin kõigi asjaomaste käest arvamust selle uuenduse kohta ja keegi ei andnud positiivset hinnangut. Nad said kõik väga hästi aru, et see on JAMA ja klientide ärritunud olek kulunud aja kohta on õigustatud. Nad annavad endast parima aga see IT....
Ja kes iganes püüab siin õigustada IT-i meete tehtud praaki, siis see ei sobi mitte. Ka madal hind ei ole põhjenduseks. Igal juhul tahaksin teada, kes selle kokku kirjutas, siis väldiksin selle firmaga koostööd. Maksumaksja raha on tuulde lastud ja nende elust võetakse väga väärtuslikke tunde ja päevi. Kes need tunnid kinni maksab?
Seega varuge aega, kellel tomingud ARK-s ees, sama toimub ka ülevaatuspunktides - enamus aega kulub vormistamisele mitte auto kontrollimisle.

Aarne
Metsast oled sina tulnud ja metsa pead sina minema.
Kasutaja avatar
säinas
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: T Mär 31, 2009 6:13 pm
Asukoht: Maramaa

Postitus Postitas säinas »

see riigiIT on vahel selline, et mu naine oli enne minuga abiellumist riigi jaoks lesk, kuigi polnud kunagi abielus olnud.
tegelikult sellest usust, et arvutis olevad andmed on õiged või absoluutselt täpsed, on jama igal erialal.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”