autosse: garmin versus tomtom?

Mured, mõtteavaldused ja ideed seoses erinevate elektroonilise navigeerimise vahenditega - GPS, PC (ok Mac ka), PDA, erinevad tarkvaralahendused jms. Samuti võib siia postitada ka teemasid mis puudutavad erinevaid metsaskasutatavaid sidevahendeid (VHF, UHF, PMR, CB jm.). Oodatud EI OLE teemad oma kraami kiitmiseks ärilisel eesmärgil!

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Tomtom 720

Postitus Postitas Kalamees »

Mul õnnestus TomTom 720 mõistus segi ajada, aga tuleb välja et selliseid osavnäppe palju. Seega kui kellelgi teeb tomtom 720 või ka mingi teine modifkatsioon trikke (ei käivitu alati, jookseb kinni või lihtsalt mingis asendis hangub) ja masinal garantii siis tasub see kiirelt maaletooja lauale viia. Võeakse ilma erilise jututa tagasi ja läheb Hollandisse sisuvahetusse. Mingi mälu, või prose .... viga. Ütles maaletooja. Mina täna Pirital käisin ja olin täna 4. hädaline. Kui ikka masin trikitab siis tasub see garantii kehtivuse aja sees ära viia tegemisele.
Rein
Fitting 38"
Postitusi: 233
Liitunud: K Veebr 16, 2005 9:51 pm
Asukoht: Lõuna osariigid
Kontakt:

Postitus Postitas Rein »

Millist häälestust kasutada kordinaatide määramisel, et ei tekiks teiste kasutajatega mööda navigeerimist.
Map Datum on mul WGS 84, aga asukoha kordinaadid, kas hddd¤mm.mmm` või hddd¤mm`ss.s" Täna läksid ühe autos kasutatava naviga minu omaga 60CSx kordinaadid mingi 40 kiltsa lahku.
Oleks tarvis teada, et kui on vaja teinekordki kellegagi soode metsade vahel kokku saada, et siis samasse kohta jõuaks.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17328
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

Eestis maismaal on kasutusel reeglina hddd¤mm`ss.s"
Mujal riikides ja merel kasutatakse tihti teist formaati.
Viimati muutis Landy, P Nov 02, 2008 10:55 pm, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
hulkur
been there, done that
Postitusi: 1552
Liitunud: E Okt 25, 2004 4:39 pm
Asukoht: N59:38:21 E25:30:32
Kontakt:

Postitus Postitas hulkur »

Landy kirjutas:Eestis maismaal on kasutusel reeglina hddd¤mm`ss.s"
Offroadis jah reeglina hddd¤mm`ss.s", samas paraku näiteks erinevad ametkonnad kasutavad erinevaid formaate, kaasa arvatud L-Est, UTM jm. ja meremehed hddd¤mm,mmm`. Seega kui on vaja kellegagi koordinaate vahetada, siis ikka tasuks alati enne kokku leppida mis formaadis koordinaadid esitatakse. Kõige levinum erinevus ongi kas hddd¤mm`ss.s" või hddd¤mm,mmm`, millel paraku paljud vahet ei tee :)
Kasutaja avatar
Oliver
offroad on külm, pime ja vastik
Postitusi: 442
Liitunud: T Dets 20, 2005 4:02 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Oliver »

Oliver kirjutas:Nõus! Ise ootan, millal need asjad vett ja kukkumist hakkavad taluma ning tean, et ka see aeg ei ole kaugel. Täpsemalt saame teada vast teise kvartali lõpus-kolmanda kvartali alguses. Laias laastus ju praegu turul olevatel UMPCdel sisulist vahet pole, tootja on sama, kaubamärgid erinevad (ja hinnapoliitika)

Iskilikud nõudmised UMPC-le:

Kõik see mis juba on +

- integreeritud GPS
- integreeritud HSDPA
- Ekraan peab olema päikse käes loetav.
- Aku peab kestma min 4h
- Vette kukkumine ei tohi tekitada probleeme
- Kukkumiskindel vähemalt MIL-STD 810F method 516.5
- vähemalt IP65

tundub, et ka seda ei pea enam kaua ootama.
Kohal! CF-U1 :D
Oliver Sults, TR3, 20 aastat võidu- ja lõbusõite
Orienteerumiseks vajaliku arvuti leiad siit: https://supervivent.eu/offroad
e.p.
Suhtuge Austusega - Vana Kala
Postitusi: 612
Liitunud: R Mär 02, 2007 4:15 pm
Asukoht: viimsi
Kontakt:

Postitus Postitas e.p. »

Oliver,saada miskit visuaalset infi ja hinnapakkumine ka :)
viimsi@carstop.ee

Pets
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

lihtsalt tähelepanek:
Hetkel kõrvuti TomTom730 ja Garmin 250W.
TT on nõus ka laua peal, aknast 2m eemal asukohta näitama. Garmini peab aknalauale panema ja soovitavalt mitte liigutada.
asukoha määrangu kiirus ka tugevalt TT kasuks.
muidugi erineva hinnaklass, aga ikkagi...
Kasutaja avatar
rommi
afroäi
Postitusi: 1931
Liitunud: P Veebr 15, 2004 12:59 am
Asukoht: California

Postitus Postitas rommi »

Väidaks jällegi, et tomtom one xl on küll garmin 200st märksa aeglasem. Kasutasin tomtomi reisil ja garminit eestis. G200W leiab igatahes nii tööl kontoris kui kodus keset maja signaali üles.

Reisil oli OneXL just väga aeglane satelliite leidma, mida ei saa öelda G200 kohta. Sellega olen nõus, et Tomtom arvutab valestisõitmise korral teekonna kiiremini ja looglisemalt ümber, samas ka selle kaart on märksa lihtsam - puuduvad igasugused metsasihid, liinid ja muu kribukrabu, mis Garmini kaardil olemas.

Samamoodi lihtsalt tähelepanek, ma ei ole seotud garmini müügiga. See on onexl on vist juba natuke vanem mudel ka?
Rommi / near Rubicon with Cherokee XJ '00 Long Arm
Volvoman
Mudder
Postitusi: 51
Liitunud: E Juun 28, 2004 9:38 pm

Postitus Postitas Volvoman »

Üks väike kala tomtomi teekonnaga:Tallinnast Berliini läheb tema arust kõige parem tee läbi Kaliningradi.Ma sain natuke enne Leedut aru,et midagi on valesti.
Kasutaja avatar
boob
Moderator
Postitusi: 2505
Liitunud: T Sept 20, 2005 11:52 pm
Asukoht: Laitse 5013912

Postitus Postitas boob »

Volvoman kirjutas:Üks väike kala tomtomi teekonnaga:Tallinnast Berliini läheb tema arust kõige parem tee läbi Kaliningradi.Ma sain natuke enne Leedut aru,et midagi on valesti.
Oleneb, kas valisid lühima või kiireima tee... Mina näen täpselt sama trassi Tallinn-Kaunas-Lodz-Berliin.

Aga näiteks Soomes on TomTom lühima teekonnaga mind ka jalgrattateele juhatanud :x
Läks Stirlitz mööda tänavat ja nägi, kuidas valges ürbis mees plangul roppusi üle värvib.
-Moderaator, mõtles Stirlitz.
krunnn
Fitting 38"
Postitusi: 377
Liitunud: E Mai 16, 2005 2:37 pm
Asukoht: Raplamaa, Mahtra ja Järlepa vahel kandis

Postitus Postitas krunnn »

Tere

Kaks kurja kogemust TT-ga:
1. teekond Mahtrast Tabasalu kanti Viti külla lõppes tee enne Keilat ühe silla peal ja edasi sai koos naiste targutamisega kuskilt Vääna-Posti kaudu kohale jõutud. - Valitud sai TT lt kiirem tee.
2. Mahtrast kiirem Lilli - millegi pärast kuskilt läbi Vändra metsade ja krt teab kust sooteid pidi juhatas, ning õnnetuseks olin sõidukaga millel tagavedu. Kiirem tee.
Vahel hangub kinni ja tuleb tummaks teha.
Tegemist mitte kõige uuema versiooniga, aga seiklusi jätkus kauaemaks:-).
5 6 6 6 6 6 1 3
Hetke kõva ei püsi kaua!
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

tomtom

Postitus Postitas Kalamees »

Kui hangub siis vii parandusse, vahetavad sisu. muidu sel progreseeruv haigus.
tt parim nali Viljandist Võistesse (Pärnumaa), saatis Uulu ristist mind Pärnu poole.
Võrust Rakvere siis Piibe maanteelt ära keerates ütles et kohal. Enne raudtee ülesõitu. :shock: Aga muidu ok. Läti Hansapanga automaadid saab peale laadida.
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

boob kirjutas:Aga näiteks Soomes on TomTom lühima teekonnaga mind ka jalgrattateele juhatanud :x
samas säiteks poolas ja slovakkias, kui olen pannud TT-le peale jalgrattateede valiku, olen saanud autoga sõita mööda fantastilisi külavaheteid, mis on siiski autoga sõidetavad.
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
Kasutaja avatar
Pomo
Rock Crawler
Postitusi: 690
Liitunud: K Mär 19, 2008 10:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Pomo »

kumb see mõistlikum on, kiirem tee või otsem tee?
Omal garmin nüvi, see viis ka ükskord eestis tupikusse, aga tee iseenesest oli olemas. Lihtsalt keegi oli maakivid teele veeretanud :x
Muidu rahul ja Garminile hääl minupoolt :lol:
fagott
True Off Roader!
Postitusi: 1006
Liitunud: R Veebr 04, 2005 8:34 pm
Asukoht: Viljandi

Postitus Postitas fagott »

Kiirema tee optsioon peaks vähe suuremaid teid andma,maakive ei tohiks kohata.Küll aga võib seda juhtuda lühema tee korral,siis pakub igasuguseid karvu.Maasturiga saab ikka vahel seda lühemat teed kasutatud,teeb elu huvitavamaks :idea:
Vasta

Mine “Elektrooniline navigeerimine, IT ja side”