Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Moderaatorid: jr, vtl, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas kalleo »

Tervitus siinsele rahvale!
XJ 93 spidoka seier kummaliselt käituma hakanud. Vahest jääb kohe alguses nulli, aga ärkab millagi ise ellu. Vahest näitab õigesti, aga siis kukub järsku nulli, või hüppab hoopis 160-kanti, ning kui siis kiirust vähendada, siis vajub aeglaselt päris alla lõppu. Kui kiirust lisada, siis tõuseb sealt alt jälle aeglaselt 160-ni, ning kui hästi läheb, siis hüppab millalgi jälle õige koha peale (80-100km/h). Aga vahest hüppab sealt alt lõpust kiiresti õige koha peale tagasi (80-100km/h). Selline käitunime on tasapisi tulnud, aga järjest süveneb...
Tüütu, krt, kui alla poole ajast näitab seier õiget kiirust. Nüüd oskan juba tahhomeetri järgi sõita küll, aga :)
Kellaploki suurt pistikut puhastatud ja logistataud - ei aita. Kõik teised kellad ja tuled ok. Spidoka enda seier mehaaniliselt kinni ei kiilu. Kiiruseandur on paar aastat tagasi, kui jama ilmnema hakkas, vahetatud. On kelgi sarnast asja juhtunud ja oskab ehk vihjeid anda kuskandist asja uurida? Et kui milllagi jälle kellaplokki lahkama hakkan, siis teaks, millele tähelepanu pöörata. Kuugeldasin maailmast kah, aga ega targemaks ei saanud...

Kui kellelgi juhtub ca 93 aasta Chero kellaplokk jalus vedelema, siis võib seda mulle pakkuda.
Tänades,
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Martin3940
Mudder
Postitusi: 73
Liitunud: E Okt 24, 2016 11:05 pm
Asukoht: Tallinn

Re: Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas Martin3940 »

Terv,

Kui sul peaks olema trossiga spido mitte elektrooniline siis veendu, et tross ilusti lõpuni ja kinni. endal vahepeal spido 5korda eest ära võtnud ja üle poolte kordadest tagasipannes ei lähe kuidagi trossi lõpuni kinni ja tegi sama nalja. Mina pole veel suutnud ühekorraga trossi ilusti paika saada ja kui aus olla siis see polegi mul kinni korrektselt(ei käi klõpsu et tross oleks fikseeritud ja kui uuesti mingil põhjusel küljest seda võtan siis lihtsalt tõmban spido troosi otsast ära, ilma et näpuga pistiku klõpsu vajutaks) kuna sinna ei mahu kuidagi inimlikult seda tegema.
Dodge Magnum 05 3.5
Daily Jeep Chero xj 87 35"
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas kalleo »

Elektriline spido on. Otsin praegu "uut" kella, et see pulkadeks lammutada. Küllap miski ühenduse kala kusagil on, aga tahaks "köögilaua peal" aru saada milles kamm, enne kui jälle 'igapäeva' massinat lammutama hakata.
Tänks vastamast igatahes!
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Re: Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas uputaja »

kalleo kirjutas:Elektriline spido on. Otsin praegu "uut" kella, et see pulkadeks lammutada. Küllap miski ühenduse kala kusagil on, aga tahaks "köögilaua peal" aru saada milles kamm, enne kui jälle 'igapäeva' massinat lammutama hakata.
Tänks vastamast igatahes!
Mul on 3x kogemus vkasti küljes oleva anduriga. Uus külge ja asi mutt.
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas kalleo »

uputaja kirjutas:Mul on 3x kogemus vkasti küljes oleva anduriga. Uus külge ja asi mutt.
Olen andurit vahetanud - mitte midagi ei muutunud. Anduri juures pole ka pistikut enam, juhtmed said joodetud. Pisut kahtlustasin alguses ülejäänud juhtmestikku, kuigi see nagu ei seletaks, miks seier kord nulli kukub, kord jälle lõppu hüppab... Seier ei kiilu ka mehaaniliselt kinni - viimati kui klaas maas oli liikus seier kergelt ja vabalt. El. skeemi pole olnud aega uurida et kas kiirusanduri signaal ajust käib läbi...

Kui hästi meenutada, siis alguses aitas ikkagi kellaploki klaasile koputamine... Nüüd enam ei. Aga kellaploki suurt pistikut olen logistanud, puhastanud (kuigi puhastada polnud nagu midagi), määrinud... Nagu oleks ikkagi spidoka kellal midagi viga...
P7180158.JPG
P7180158.JPG (65.45 KiB) Vaadatud 1912 korda
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Kasutaja avatar
kalleo
Rock Crawler
Postitusi: 843
Liitunud: T Aug 31, 2010 8:36 am
Asukoht: Kausikujulise kaluriküla serval

Re: Vanema XJ-i spidoka tõmblemine

Postitus Postitas kalleo »

Skeem on naljakas, kiiruseanduri signaal läheb paralleelselt nii ajju, kui ka kellaplokki kiirusenäidikusse. Kiiruseandur (ja vahepealne juhtmestik) seega funkab, sest sel ajal kui spido puhkab või näitab 180(!), siis käigu ülespoole vahetamise märgutuli toimib normaalselt - märgutuld lülitab aju. Odomeeter pole ka midagi vahele jätnud... Seega jukerdab ilmselt ikkagi kiirusenäidik isiklikult.

Küsimus ärimeestele - kui kellelgi müüa Chero XJ 91-96 kellaplokki või ka ainult kiirusenäidikut, siis ilmselt me saama kaubale :)
2XJ - Parem midagi mitte teha, kui teha mitte midagi...
Vasta

Mine “Chrysler / Jeep / Wrangler”