Kastika rehvid

Oled huviline ja alles avastad enda jaoks 4x4 maailma või oled juba tõsine remondimees ning soovid jagada oma teadmisi siis siin saab küsida abi ja ka vastata tehnilist laadi küsimustele.

Moderaatorid: jr, Maasturid, margus4x4ee, boob, Stupiduser, Veiko, hulkur, kala, ennukas, Daniel, erik, Moderators

Vasta
Kytt
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 18, 2014 5:27 pm

Kastika rehvid

Postitus Postitas Kytt »

Tervitus,
Olen mitu õhtut e-kaubanduses kolanud ja Navarale kevadeks jalavarje otsinud. Rehve ja mõõte mille vahel valida on palju, äkki oskab keegi siit midagi soovitada.
Endale olen ma selgeks teinud, et kuna sõitmist on üsna palju ja kütusekulu on üsna määrav argument, siis väga laia rehvi ei taha. Optimaalsena tundub 245 või siis isegi 235 laius. Kõrgus võib kõrgem olla kui originaal mõõt ette näeb.
60-70% kulgen mööda asfaldit, ülejäänud 30-40% kruusa/metsa/põllu jms teed, mis on tegelikult kohati üsna ligased. Üsna tihti on ca 2,5t haagis järel. Suurt muda näeb auto harva. Pigem on tegu igapäevase nn. majandus autoga milelga on hea igast kola vedada või siis käru sikutada.
Praegu on Silma jäänud originaalmõõdus (235/70/16) Toyo open country AT+ rehvid. Kiitke, laitke või soovitage midagi paremat. Kuidas on lood müraga? Maastiku suutlikusega? ökonoomsusega? Raudselt mainib nüüd keegi, et maastiku suutlikust ja väikest kütusekulu korraga ei saa- ma ei tahagi, ma otsin lihtsalt mõistliku kompromissi.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas TiitR »

Eeldan, et räägid sellest rehvist?

Pilt

Meenutab natuke Yokohama Geaolandarit, mida olen kasutanud:

Pilt

Üldiselt ongi tegu, nagu mudelgi ütleb, AT (All Terrain) rehviga, et 50% muud pinnast ja 50% asfalti. Sinu kasutuse juures sobib hästi. Talvel kiilakaga ja kinnitallatud lumega on niikui nii libe, kuna tegu pole siiski spets talverehviga.
Kui vähegi mõistusega sõidad, siis kasuta aastaringselt ja 24/7.
Kytt
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 18, 2014 5:27 pm

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas Kytt »

Täpselt seda rehvi ma silmas pidasin. Kuidas on see rehv võrreldes hankooki, dunlopi jms tootjate alternatiividega?
Aastaringset kasutust see rehvi jooks nii ehk naa ei leia- talvel eelistan ma korraliku naastu
Viimati muutis Kytt, R Jaan 12, 2018 12:17 am, muudetud 1 kord kokku.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas TiitR »

Kytt kirjutas:Täpselt seda rehvi ma silmas pidasin. Kuidas on see rehv võrreldes hankooki, dunlopi jms tootjate alternatiividega?
Nagu kirjutasin, siis minul kokkupuude vaid Yoko rehviga, ülejäänutega kogemus puudub. Samas ei usu, et midagi kardinaalselt muud on.
Kasutaja avatar
Rainer
Fitting 44"
Postitusi: 419
Liitunud: N Okt 06, 2005 10:00 am
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas Rainer »

Toyoga kokkupuudet pole, aga cooper at3 on kastikal all ja täitsa sõidetav on.
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas Landy »

Juhin tähelepanu paarile aspekitile suurema rehvi allapaneksul:
1) Haakekonks tõuseb maast originaalist kõrgemale ja pikem käru vedmisel võib see teatud kõrguseat alates probleeme tekiatada
2) Kaatikatel on reeglina rehvid passi kirjas ja ülevaatusel kiputake suuremate rehvide peale tõredadad olema, seega tasub hoida endale ka jooks originaalmõõdus rehve (kasvõi puugitud ja min mustriga), mida ülevaatus ajaks alla panna.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas uppund kana »

Cooper at3 Amarokil all ja näoilme rahulolev. Müra pole ,teed hoiab ,päris mudarehv pole aga läkusel teel on abiks. Karedal jääl ja kinnitallamata lumel peab täitsa normaalselt, jääl on jah vaja veidi pedaaliga ettevaatlikumalt toimetada. Täitsa julgen soovitada.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Uko
Rock Crawler
Postitusi: 661
Liitunud: E Nov 29, 2004 4:38 pm
Asukoht: viljandi

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas Uko »

Mina paneks laiema,võibolla kaotad natuke kütusekulus aga kuna auto on piisavalt raske kulutad kitsamad kiirelt läbi.
olge marurahulikud!
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas uppund kana »

Uko kirjutas:Mina paneks laiema,võibolla kaotad natuke kütusekulus aga kuna auto on piisavalt raske kulutad kitsamad kiirelt läbi.
Laiematega on see oht ,et hakkab teel ujuma.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kytt
Off Roader Wannabe
Postitusi: 41
Liitunud: T Nov 18, 2014 5:27 pm

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas Kytt »

Just täpselt. Mul on kõigil autodel olnud kas tehase etteantud kõige kitsam või siis mõõdu võrra veel kitsam rehv. Vesisel või lumisel teel on kordi parem sõita.
Kasutaja avatar
astro94
Fitting 38"
Postitusi: 312
Liitunud: L Mai 17, 2008 2:01 pm
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Re: Kastika rehvid

Postitus Postitas astro94 »

Mul Rangeril all DMACK Terreno AT ja sõita kannatab isegi praeguste oludega
igasugused metallitööd
pesitsen Tallinnas
+372 5149764 Margus
skype: margusorg
http://www.3dmetall.ee
Vasta

Mine “Hooldus ja Remont”