Pead pööritav innovatsioon

Postid, mis kuhugi mujale ei sobi.

Moderaator: Moderators

ylbik
Fitting 38"
Postitusi: 251
Liitunud: R Okt 26, 2007 3:51 pm

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas ylbik »

Mis teema nüüd siis se on? Sellise teeb endast iga lugupidav külasepp ka valmis. Jaan las pask jääb Postimehele, ei ole vaja igast paska siia olex siis veel 4x4 aga tavaline 2wd kräpp.
nasa
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 121
Liitunud: R Aug 04, 2006 2:52 pm
Asukoht: Eesti

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas nasa »

Millest selline üleolev iroonia? ESTCube suguse neljakandilise tüki oskab kah siis ilmselt iga külamees relakaga välja lõigata?
tuhajuhan
Off Roader Wannabe
Postitusi: 45
Liitunud: K Aug 20, 2014 9:58 pm

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas tuhajuhan »

Joob Pärnu Õlletehase toodangut vähem...
Ühe sõna unustasid lugematta ''isejuhtiv'', ATV'le omane alusraam on seal täiesti teisejärguline teema.
Kiru parem seal eurofoobiate teemas edasi.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas v6sa »

Kas ma saan õigesti aru, et kuniks Hyperloopi ajaloo prügikasti saatvat toodet TTÜ letilt ei leia, ei tohi nad ka piiksatada?

Kõnealune platvorm on vaid hädatarvilik liikuvalus tarkvara väljatöötamiseks. Minu arvates täiesti mõistlik disainile enne mitte rõhku panna, kui asi ise toimima on saadud. Suure tõenäosusega saab tegeliku toote aluseks olema mõni mersu väikebuss. Aga enne reaalse pleki mõlkimist on odavam mõnd hiinakat klohmida.

Siinkohal julgen meelde tuletada, et selles nähtamatus tootes on innovatsiooni üksjagu sees. See lihtsalt ei paista välja, sest ... asi toimib. Kui toimib, eksole. Kui ei toimi, pasundavad sellest kõik lehed.

Kõnealune koostööleping on tegelikult väga suur asi, kuna annab võimaluse (ainult võimaluse, mitte kohustuse) lubada tudengeid ligi autode seelikualusele maailmale. Mis hoolimata tootjatevahelistest nüansierinevustest on suures plaanis kaunikesti sama ja hästi hoitud saladus.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas v6sa »

jaan mmc kirjutas:See kilekoti, läptpoi ja russikapoti kombinatsioon, tõstetuna hiinakale ongi kõlbulik vaid õppematerjalina.
...
Kui pealispinnast läbi ei hammusta, siis sellisest vaatenurgast on Sul õigus: disaini ei ole ja uut Ratast ei ole suudetud 30 aasta vältel leiutada. Kool laiali peksta, inimresurss tootvale tööle suunata. :blend

Huvitav, miks küll rahastajad seda nii ei näe... :?
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
totu
I live off from the mud
Postitusi: 2862
Liitunud: N Sept 06, 2007 8:26 pm
Asukoht: Kallavere, kui just ära ei ole.

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas totu »

Tegemist on keskast tulnud inimestega ja nendele käib ilmselgelt üle mõistuse ülemaailmset teleportatsiooni võrgustikku leiutada, arvestades ka nende piiratud ajaressurssi. Mingil hetkel saab kool lihtsalt läbi ja tulevad uued kutid, silmad ümmargused ja algab leiutamine otsast peale. Kui sellid selle hiinaka suudavad ka tegelikult iseliikuvaks modida, peaks asi igati tegemist väärt olema. Õppeasutused ei peagi kommertsõidukeid tootma, vaid inimesi, kelle mõttemaailm on võimeline edasi arenema ka kommertssõidukite tootmiseni. Jõudu igatahes ja on igati teretulnud, kui keegi selleks ka veidi lisaraha eraldab.
PS: Mõni IT kool võiks androidi teha, sellise mis töötaks. Ja kui see valmis saab, võiks keskenduda vindoosale.
Tehtud, mõeldud.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas v6sa »

Tasub kompostimehele lisaks ka teisi allikaid kaeda:
http://reporter.postimees.ee/4131161/tt ... 1494591135

Jaanile vastukarva platvorm on aastatevanune. Koostöölepingu tulemus saab olema nullist isesõitvaks ehitatud asi. Üsna mõistetav, et osa disaini on laenatud MB isesõitvalt veoautolt.

https://www.youtube.com/watch?v=KwLHbSjMisI

Üks asi on kontrollitud tingimustes (suletud ladu, tehas) toimetav seade, teine asi avatud keskkonnas (küll piiratud liiklusega alal) opereeriv liikur. Google ja Tesla on toda pähklit purenud kaua ja tulemused on...kesised.

Olen teemaga veidi tuttav põllutehnika poolelt. Tehniliselt on isesõitev traktor/kombain valmis. Mida ei ole, on ülejäänud infrastruktuur ja inimesed.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas Landy »

jaan mmc kirjutas:
tuhajuhan kirjutas:Joob Pärnu Õlletehase toodangut vähem...
Ühe sõna unustasid lugematta ''isejuhtiv'', ATV'le omane alusraam on seal täiesti teisejärguline teema.
Kiru parem seal eurofoobiate teemas edasi.
Piiratud territooriumil on lao tõstuk ka isejuhtiv.
A see kilekott seal ATVL on õlleveoks või tehnika kõrgkooli disaini element :mrgreen:
IP kalss on ilmselet vahva "0", selle pärast on kondoom pähe tõmmatud e.mõeldud tubaseks kasutamiseks.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas maksipoiss »

Ehk "Meisterjaan" lööb oma leiutised ka siin letti? Enne kui teiste üle avalikult ilkuda, võiks endal ka midagi asjalikku ette näidata olla .
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas maksipoiss »

Ega saagi , sestap ma avalikus ruumis ka teisi ei kritiseeri pidevalt,isegi kui need tegemised teinekord veits naeruväärsed tunduvad. Ja meisterjaani tegemiste vastu tekkis ka huvi ainult selle tõttu kuna ta nii kõva mees teisi kritiseerima on pidevalt. Mitsubishide remont ka nüüd teab mis "peadpööritav innovatsioon" ei ole.
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas smurhv »

jaan mmc kirjutas:
maksipoiss kirjutas:Ehk "Meisterjaan" lööb oma leiutised ka siin letti? Enne kui teiste üle avalikult ilkuda, võiks endal ka midagi asjalikku ette näidata olla .
Ma juhuslikult ei löö kuskil riigisektoris maksumaksja vahendeid leiutamise sildi all laiaks ja maksjana kvalifitseerun sinu arvamuseta arvustama. Kui see on sulle uudis siis tea, et praegune "haridus" tuleb töövõimeliseks koolitada tööandjal. Selliste poekottide leiutajate lapsepõlve pikendust ei pea maksumaksja kinni taguma. Kui oma ülikooli asutad, leiuta, eksponeeri oma leiutisi või tee seal kriitikavabalt mida tahad. Seni kuni avalik ülikool produtseerib seesuguseid leivakoti leiutajaid ja nende nänni ostab, või "kunagi valmivaid" käkerdismudelit maksumaksjale millegi innovaatilisena eksponeerida julgeb on asi kõrgharidusest kaugel.
Minu tegemiste kohta võid enamuselt Pärnu Mitsu omanikelt või enamusest autotöökodadest küsida. Ja "meistermaksipoisi" leiutistest saab ülevaate kuidas ?

Vastavalt su väitele tekib siis huvi kui palju sa reaalselt maksudega riiki sponsoreerid ja mida sa toodad rohkem kui need noored leiutajad??
Y61
#540 Mudmen
vreps
Fitting 38"
Postitusi: 294
Liitunud: E Okt 10, 2016 11:42 am
Asukoht: Tartu

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas vreps »

Nu hakkasin huvi pärast seda asja siin lugema, pealkiri ju vinge ja vb. on tõesti midagi ägedat. Aga kui selle superinnovaatilise kotikeseni jõudsin tuli kõigepealt naer ja siis ahastus peale. Nimelt oli paljukirutud nõukamaal selline innovaatiline kotike juba seitsmekümnendate lõpus olemas. Ütleks, et see mida meie nn. haridussüsteem toodab on ikka tõeliselt innovaatiline.
numerus stultorum, infinitus est
TRANSIIT
Rock Crawler
Postitusi: 509
Liitunud: L Nov 28, 2009 9:18 am
Asukoht: Laitse,Harjumaa

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas TRANSIIT »

Kui ma sõidan oma klaasikoormaga, mööda auklikku teed ei mõtle ma sugugi EST-cube või innovatiivsete liikurite peale. Pigem oleks aeg minu makstud maksud ka minu kasuks tööle panna näit. korras kruusateed! Me oleme kõik kunagi midagi midagigi konstruinud mida enne pole olnud, aga me ei läinud iga teistsuguse jalgratta leiutamise pärast naabri käest tasu nõudma. innovatiivsus on tore aga mina mõtlen kõigepealt maistele asjadele. kõigepealt pese perse puhtaks, siis alles lõhnasta lõuga.
Pealegi jätke Jaan rahule, nii mõnelgi komentaatorlil oleks talt ühteist õppida.
autoklaaside vahetus, haagisekonksude paigadus -25%
tel.53524571
smurhv
Rock Crawler
Postitusi: 971
Liitunud: N Veebr 15, 2007 9:59 pm

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas smurhv »

jaan mmc kirjutas:
maksipoiss kirjutas:Ega saagi , sestap ma avalikus ruumis ka teisi ei kritiseeri pidevalt,isegi kui need tegemised teinekord veits naeruväärsed tunduvad. Ja meisterjaani tegemiste vastu tekkis ka huvi ainult selle tõttu kuna ta nii kõva mees teisi kritiseerima on pidevalt. Mitsubishide remont ka nüüd teab mis "peadpööritav innovatsioon" ei ole.
Aga pane oma kontakt, saadan sulle mõne mitteinnovaatilise teema, mis kuskil eestis lahendust pole leidnud. Teed ära, olen mina kotiõmbleja. DIIL ?

Ma kritiseerin seepärast, et mitte lasta rahvale avalikult valetada mingist innovatsioonist eestis, ajal kui käib pidev heaolu loomine ainult seda väljakuulutades. Vähemalt mina pean oma kohuseks oma teadmiste piires sellised valed ümber lükata. Jutt peadselt saabuvast "kommunismist" täielikus stagnatsioonis tuleb ümber lükata, muidu mõni elabki teadmises, et eesti on kottide leiutamis ja ATVde modifitseerimis valguses, rämeda ettevõtlusaktiivsuse ja tõusva majandusega riik. Reaalsus on paraku see, et ettevõtlus aktiivsuselt oleme viimaste seas ja kui brüssel subsideerimis kraani kinni keeraks oleks hetkega kaos, nagu oli N-liidu lagunemisel.
Riigis, kus kümnendik tööealisi peab välismaalt tööd otsima ja samas seletatakse tööjõupuudusest on midagi totaalselt kilplaslikku ja see on riigisektor, mis on muutunud maksumaksjale nii kalliks, et too ei suuda tööga hinge sees hoida. Vat nii haige on meie maksukoormus. Ja sooja õhku tootvad ülikoolid on üks osa selles riigitoiduahelas. Alles oli mingi hala, et mingitele doktorantidele ei maksta piisavalt stippi vms. Käige p...e, õpingud in investeering, nagu iga teine. Maksumaksja ei investeeri minu täiendkoolitusse ja ei pea investeerima kellegi teise koolitusse. Või kui maksab siis teeb saajaga laenulepingu ja punkt. Seni kuni teadmistesse investeerijail pole mingit kohustust mõelda selle tasuvusele on meie ülikoolid nagu tasuta lapsepõlvepikendus teiste sh. maksumaksja kulul.
Anna andeks aga tundub et sul on lihtsalt mingi isklik probleem ja vajadus taolist blogi pidada lihtsalt. See foorum pole nii avalik koht kus taolist teemat ajada. Selleks oleks hea väljund Delfi.ee kus saab igaüks oma arvamust avaldada ja blogida. Head jaani!
Y61
#540 Mudmen
maksipoiss
Rock Crawler
Postitusi: 732
Liitunud: L Mai 07, 2011 8:29 am
Asukoht: Pärnu

Re: Pead pööritav innovatsioon

Postitus Postitas maksipoiss »

Suur maailmaparandaja lahendab ikka ise oma probleeme. Head Jaani ! 8)
Vasta

Mine “Ajaviide ja muidu huvitav jutt”