l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Moderaatorid: Maasturid, Moderators

Kasutaja avatar
eerik2
Fitting 44"
Postitusi: 417
Liitunud: T Juul 21, 2015 6:15 pm
Asukoht: Allpool Emajõge
Kontakt:

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas eerik2 »

Sellisel juhul võib ka sees olev vedru katki olla. Kuid kui töösilindri kolb tagasi ei lähe, siis tekib pedaalile pikk vabakäik..
F-250XLT 7,3D
l300
Fitting 44"
Postitusi: 404
Liitunud: R Juul 15, 2011 10:28 am
Asukoht: riisipere

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas l300 »

Mu omal käib praegu siduripedaal imekergelt.ühekäe pehme jõuga vajutan alla.eks näis,kui keegi juhuslikult ära ei osta tellin lähipäevil uue siduri ja eks vahetuse käigus lahkan edasi.tahaks juba metsa minna üle mitme kuu.vaikselt hakkab ka vabaaega tekkima
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Kuna purunes üks käiguvahetustross,siis arvasin et oleks paras aeg piiluda ka siduri seisukorda.Sai siis täna eemaldatud käigukast,ning siduri korv koos kettaga.Erilisi anomaalseid kulumisjälgi ma ei täheldanud:küll aga,hooratta tööpind oli roostekarva ,peavõlli tsentreerimis laager käis näpuga keerates natuke katkendlikult(on kinnine laager,kuid tundub et on kuiv) ,siduri survelaagri liugpinnal oli tunda väikest kulumisranti(survelaager tundus muidu korras olevat) ,peavõllil mis läheb väntvõlli otsas olevasse tsentreerimislaagrisse oli väike kulumisrant ,siduriketta tööpinnad olid kuidagi imelikult palju läikes ja tundus,et kogu ketta tööpind ei ole töötanud korraga ,kui sidurikorvi surveplaadile panin peale sirge lati,siis tööpind oli u-0,2 mm kooniline.
Üritan panna siia ka pildi hoorattast,kui õnnestub ja siduri korvist.
008.JPG
008.JPG (206.05 KiB) Vaadatud 4877 korda
011.JPG
011.JPG (189.22 KiB) Vaadatud 4876 korda
ja veel küsimus:kas tasuks hooratas üle treida?(kui maha treida ainult 0,1-0,2 mm)
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Parandan kasutajat "jaan mmc",mitte hooratal ei ole vahe 0,2mm vaid sidurikorvi surveplaadil.Hooratta tahtsin ma üle treida sellepärast,et siduriketta tööpind on natukene imelik.Üldiselt avastasin ,et sidurikomplekti on mingi aeg tagasi vahetatud ,ning selle asendamise käigus on ohtrasti kasutatud vasemääret .Seda on lastud ka peavõllile siduriketta nuudile ja survelaagri tööpinnale, mille tulemusena on ajapikku tekkinud siduriketta tolmu ja vasemäärde kooslusena kitisarnane asi.Avastasin veel täna hooratta lähemal uurimisel,et hammasvööl on umbes 20 cm jagu hambad poolenisti kulunud,seega nüüd küsimus:kas kuskil vahetatakse haammasvööd?kas kuskil üldse müüakse hammasvööd? või oleks mõistlik asendada terve hooratas ja kust seda hooratast võiks saada?
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Masin olla toodud aasta tagasi norrast,seesama l300 militaarroheline mattmusta katusega mis ka siin foorumis oli müügis kusagil suve keskel.Vasemääret ei soovitata sellepärast et sisaldab vase osakesi ja pikapeale hangub,pigem kuivmääre siduri peavõlli nuudile nt. bardahli mos ja vaseliin survelaagri pinnale nt.würthi pidurivaseliin.See vasemääre ei sobi väga ,pidevalt pöörlevate asjade jaoks,küll aga nt. poltidele ja muttritele vahele panna.
tt75
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 180
Liitunud: E Nov 23, 2015 11:36 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas tt75 »

Jah olen otsinud ka pajerote,galloperide ja olen uurinud ka hammasvööde saadavust.Suure lombi taga ebay-s vist ilmselt saaks 99naela+saatmiskulud,küsisin ka 4x4 cruiser eu-st ,seal 130 euri(siis hammasvöö).Mis puudutab seda vasemääret,siis vaatasin algul et kogu sidurikoda nagu roostes,aga täna siis eemaldasin hooratta ja uurisin neid asju lähemalt ja tundub et hooratta ja korvi mõningaid kohti katab punakas tolm .Seal sees aga pole ükski asi roostes,nii et... ei teagi,vasemäärde kasutamise jälgi aga on nt.peavõlli nuut,survlaagri liugpind,sidurikahvli munakas,lisaks on mingil määral tsentrifugaaljõuga loopinud seda ka sidurikoja seintele mis omakorda on muutunud kitisarnaseks olluseks.Ja miks on siis hoorattal siduriketta tööpind värvunud punaseks,samas kõrval halias metallpind?Ma ei tahaks nüüd väit et kõik halvad asjad on tingitud sellest vasemäärdest,aga eks tulevikus ole näha kui saab korraliku hooratta või hammasvöö ja uue sidurikomplekti ,kuidas need käigud siis sisse lülituvad.Võibolla tuleb vahetada ka siduri töösilinder ja peasilinder ja siduri silindri voolik,ja kui need asjad ka käigulülitamist paremaks ei tee,siis panen automaatkasti...!!!
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas TiitR »

tt75 kirjutas:Jah olen otsinud ka pajerote,galloperide ja olen uurinud ka hammasvööde saadavust.Suure lombi taga ebay-s vist ilmselt saaks 99naela+saatmiskulud,küsisin ka 4x4 cruiser eu-st ,seal 130 euri(siis hammasvöö).
99£ on ju ise juba 110€ + saatmine + ootamine? ...ehk võta 4x4cruiserist ära ja sellega see asi (vaat, et odavamaltki) lahendatud.
NaviL300
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: E Veebr 06, 2017 11:48 pm

Re: l300 käigud ei taha vahest sisse minna!

Postitus Postitas NaviL300 »

Mul sarnane probleem 4 käik ainult jäi ja muud mitte . Hoovad all kasti küljes liiguvad , sai sõraga ka proovitud hooba liigutada , aga ei miskit . Ära kadusid maanteel sõites , teel käis kerge jõnks ja korras . Eks tellin uue siduri komplekti ja siis katsetab veel . Ma alal uus ja õpin alles 4x4 tundma . Tegemist siis L300 2.5 td 64 kW ja 91 aasta .
Vasta

Mine “Mitsubishi”