olli kirjutas:... oligi tõepoolest lõpupoole olemas...
Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Moderaatorid: hulkur, Moderators
-
- Mudder
- Postitusi: 91
- Liitunud: L Jaan 03, 2015 7:10 pm
- Asukoht: Tallinn 10619, Kiiu 74604
- Kontakt:
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
50-13 996 Aare
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Orux ja Locus natuke erinevad. Locusel tulevad kõik kaardikihid kohe WMS`i loomisel kaasa ja saad ise valida, mida näitab. Oruxil peab kõik eraldi WMS`ina looma. Nii olen mina sellest aru saanud.
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Locus on käsitlemiselt natuke lihtsam, mulle meeldib ka rohkem. Probleem on selles, et kaarti ruudud on nihkes, muidu võtaks isegi tasulise versiooni.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
-
- Rock Crawler
- Postitusi: 570
- Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
- Asukoht: harjumaal kemba küla soos
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Lae vahepeal kaart uuesti alla ja ruudud paigas. Locus prol võimalused suuremad ja maksis 9€ vist. Soovitan.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Gl
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Kas keegi on viimasel ajal tahvlile seda oruxit paigaldanud? Mul samsung galaxy tab 2.
Y61
#540 Mudmen
#540 Mudmen
- mihkelmihkel
- Fitting 38"
- Postitusi: 210
- Liitunud: R Okt 03, 2014 11:49 am
- Asukoht: Rakvere
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Panin asja just peale Androidi telefonile ja genereerisin ka vajalikud offline kaardid Suvesõidu jaokssmurhv kirjutas:Kas keegi on viimasel ajal tahvlile seda oruxit paigaldanud? Mul samsung galaxy tab 2.
Jälgisin õpetusi sealt maaameti lehelt ja siit foorumist mõningaid täpsustusi, sest tõesti Orux on vahepeal hoopis teistsuguse kujunduse saanud, kui seal maaameti lehel.
- beginner
- True Softroader
- Postitusi: 1481
- Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
- Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
+1smurhv kirjutas:Ehk kribad lähemalt
- mihkelmihkel
- Fitting 38"
- Postitusi: 210
- Liitunud: R Okt 03, 2014 11:49 am
- Asukoht: Rakvere
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Eee... mis koha peal täpsemalt toppama jäid. Oskan ehk konkreetsetele küsimustele vastata.
Muidu tegin nii nagu seal seal juhendis kirjas on samm sammu haaval http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenus ... -p432.html
Arvestades siis erinevust, et kujundus on natuke teine ja nupud teise koha peal. Muidu loogika sama.
Siin samas teemas on ka lahti seletatud, kust sinna WMS kaardi loomise juurde saab:
Metsas sõitmiseks kasutaksin mina kaardikihti "reljeefvarjutusega põhikaart". Seal on väga palju peent infot, aga arvestama peab, et selle kihiga ei saa välja väga kaugele zoomida. Saab ainult üsna lähedalt kaarti vaadata. Suurema plaani vaatamiseks on vaja näiteks kihti "ortofoto" vms.
Offline kaartide tegemiseks on seal samas saidil ka õpetus. Seal saad siis täpselt enda vajaduse järgi teha kaarte. Arvestama peab muidugi, et andmemaht liiga suureks ei läheks. Sellel põhikaardil on layerid 15 ja 16. Layer 15-ga sain ma Pärnu-Võrtsu-Läti piirini tüki umbes 800mb suuruse kaardi. Layer 16 oleks natuke detailsem ja parem, aga siis peaks juba tegema 4-6 kaarti et normaalsetesse andmemahtudesse saada.
Aga kui usaldad oma mobiilset netti, siis sõida kasvõi selle online kaardiga, on kõik kihid olemas.
Täpsemalt ei oska siia nagu protsessi lahti kirjutada. Ise nuputasin ka enda jaoks parimat kaardikihti ja suurust umbes pool päeva.
Niipalju ka lisainfot, et selle ühe päeva jooksul oli mul mingi 2-3 korda, kui kaardiserver oli maas mingi 5-10 minutit. Pidi lihtsalt ootama, et ühendus tagasi tuleks.
Muidu tegin nii nagu seal seal juhendis kirjas on samm sammu haaval http://geoportaal.maaamet.ee/est/Teenus ... -p432.html
Arvestades siis erinevust, et kujundus on natuke teine ja nupud teise koha peal. Muidu loogika sama.
Siin samas teemas on ka lahti seletatud, kust sinna WMS kaardi loomise juurde saab:
LauriJ kirjutas:Maa-Ameti kasutusjuhend on aastast 2012 üldse. Selle ajaga on terve internet uuenenud aga meie e-riigis asjad ei käi nii kiiresti.
Kui tahad lisada WMS-i Oruxis, siis üleval nuppude riba peal vali kõigepealt parematl teine ikoon (näeb välja nagu ruuduline lipp vms), siis tuleb järgmine menüü. Sealt ülevalt valid WMS ja peaksidki olema õiges kohas, kuhu maaameti kaardi aadress sisse trükkida.
Metsas sõitmiseks kasutaksin mina kaardikihti "reljeefvarjutusega põhikaart". Seal on väga palju peent infot, aga arvestama peab, et selle kihiga ei saa välja väga kaugele zoomida. Saab ainult üsna lähedalt kaarti vaadata. Suurema plaani vaatamiseks on vaja näiteks kihti "ortofoto" vms.
Offline kaartide tegemiseks on seal samas saidil ka õpetus. Seal saad siis täpselt enda vajaduse järgi teha kaarte. Arvestama peab muidugi, et andmemaht liiga suureks ei läheks. Sellel põhikaardil on layerid 15 ja 16. Layer 15-ga sain ma Pärnu-Võrtsu-Läti piirini tüki umbes 800mb suuruse kaardi. Layer 16 oleks natuke detailsem ja parem, aga siis peaks juba tegema 4-6 kaarti et normaalsetesse andmemahtudesse saada.
Aga kui usaldad oma mobiilset netti, siis sõida kasvõi selle online kaardiga, on kõik kihid olemas.
Täpsemalt ei oska siia nagu protsessi lahti kirjutada. Ise nuputasin ka enda jaoks parimat kaardikihti ja suurust umbes pool päeva.
Niipalju ka lisainfot, et selle ühe päeva jooksul oli mul mingi 2-3 korda, kui kaardiserver oli maas mingi 5-10 minutit. Pidi lihtsalt ootama, et ühendus tagasi tuleks.
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Peale Oruxi installimist ja käivitamist peaks ees olema selline pilt. Meid huvitab esimese asjana kaardimenüü, mis on märgitud noolega
Sealt tuleb valida "Switch map"
Edasi paremalt nurgast "WMS"
Nüüd saab hakata looma uut WMSi. Alustuseks tuleb paika panna serveri aadress, näitena maaameti oma:
Peale aadressi sisestamist ja OK vajutamist hüppab ette aken, millest tuleb valida kaardikihid:
Tavalise ortofoto saamiseks valisin sealt mõlemad Ortofotod(üks on lähivaade, teisega näeb suuremat ala).
Soovitan kohe kaardikihid ära ka testida, selleks tuleb lisada koordinaadid ja zuum level (0 kuni 20)
Kui on soov kihte vahetada või lisada siis saab seda teha vajutades punktis 2-Select layers oleva "nupu" peale.
Kui lõpuks sobiv kaart kokku pandud siis järgmiseks saab valida võimalikud suurendusastmed, märkida ka „Cacheable“ ja „Downloadable“, ning panna tehtud kaardile äratuntav nimi.
Lõpptulemusena peaks tekkima kaardi vahetamise menüüsse äsja loodud WMS millele vajutades valib selle kaardi, pikemalt hoides aga annab valikud muutmiseks/kustutamiseks/jne.
Endale olen teinud 3 WMSi
"kaart.maaamet.ee/wms/alus-geo?" Lihtsalt ortofoto ja reljeefne põhikaart
"kaart.maakaart.ee/service?" NL Topokaart
Sealt tuleb valida "Switch map"
Edasi paremalt nurgast "WMS"
Nüüd saab hakata looma uut WMSi. Alustuseks tuleb paika panna serveri aadress, näitena maaameti oma:
Peale aadressi sisestamist ja OK vajutamist hüppab ette aken, millest tuleb valida kaardikihid:
Tavalise ortofoto saamiseks valisin sealt mõlemad Ortofotod(üks on lähivaade, teisega näeb suuremat ala).
Soovitan kohe kaardikihid ära ka testida, selleks tuleb lisada koordinaadid ja zuum level (0 kuni 20)
Kui on soov kihte vahetada või lisada siis saab seda teha vajutades punktis 2-Select layers oleva "nupu" peale.
Kui lõpuks sobiv kaart kokku pandud siis järgmiseks saab valida võimalikud suurendusastmed, märkida ka „Cacheable“ ja „Downloadable“, ning panna tehtud kaardile äratuntav nimi.
Lõpptulemusena peaks tekkima kaardi vahetamise menüüsse äsja loodud WMS millele vajutades valib selle kaardi, pikemalt hoides aga annab valikud muutmiseks/kustutamiseks/jne.
Endale olen teinud 3 WMSi
"kaart.maaamet.ee/wms/alus-geo?" Lihtsalt ortofoto ja reljeefne põhikaart
"kaart.maakaart.ee/service?" NL Topokaart
- beginner
- True Softroader
- Postitusi: 1481
- Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
- Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Tubli töö! Ise sain küll öösel juba hakkama ja mõtlesin, et peaks uute piltidega juhendi tegema ja Maaametile saatma
Eelmisel korral seadistamisel vist tekitas probleeme see, et näidati mingit valget tühjust Maaameti kaardi asemel(sest ilmselt oli alguspunkt kuskil mujal kui Eestis) ja nii see jäi...
Lisaks tekkis küsimusi, millest kõige häirivam oli vast see, et kas saab väljasuumimist kuidagi piirata, et ei näitaks seda nn valget kaarti? WMSi tegemisel valitav min/max zoom level seda minumeelest küll ei piira.
Ja kui kihte vahetada (ainuke viis on edit?), siis võiks näidata ka, millised kihid juba valitud on.
Kas neil Maaameti kaardikihtidel kirjeldusi ka kuskil on, näiteks juba mainitud 2 valikut sama nimega Aerofoto.
Täna salvestasin teekonda ka. Erinevalt Google My Tracks'ist ei küsinud Orux logifailile nime/kirjeldust vaid salvestas lihtsalt ära, aga alles on
Eks kui vaba hetk tekib, siis näpib edasi.
Eelmisel korral seadistamisel vist tekitas probleeme see, et näidati mingit valget tühjust Maaameti kaardi asemel(sest ilmselt oli alguspunkt kuskil mujal kui Eestis) ja nii see jäi...
Lisaks tekkis küsimusi, millest kõige häirivam oli vast see, et kas saab väljasuumimist kuidagi piirata, et ei näitaks seda nn valget kaarti? WMSi tegemisel valitav min/max zoom level seda minumeelest küll ei piira.
Ja kui kihte vahetada (ainuke viis on edit?), siis võiks näidata ka, millised kihid juba valitud on.
Kas neil Maaameti kaardikihtidel kirjeldusi ka kuskil on, näiteks juba mainitud 2 valikut sama nimega Aerofoto.
Täna salvestasin teekonda ka. Erinevalt Google My Tracks'ist ei küsinud Orux logifailile nime/kirjeldust vaid salvestas lihtsalt ära, aga alles on
Eks kui vaba hetk tekib, siis näpib edasi.
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Paistab, et suumimist piirata ei saa, mind pole samas see häirinud ka.
Kihte saab valida ainult WMSi luues või muutes( Locusel on see lihtsam ). Valitud kihtidele võiks linnukesed külge jääda tõesti, peab arendajale rääkima seda.
Mõned selgitused valitavate kihtide kohta:
Põhikaart
Värviline rasteriseeritud Eesti Põhikaart 1:10 000
Reljeefvarjutusega põhikaart
Reljeefvarjutusega rasteriseeritud värviline Eesti Põhikaart 1:10 000
Mustvalge põhikaart
Mustvalge rasteriseeritud Eesti Põhikaart 1:10 000
Ortofoto
Eesti topokaardistuse tarbeks toodetud ortofotod katavad kogu riigi territooriumi (va Vene piiri äärsed alad Kagu-Eestis) ja vastavad mõõtkavale 1:5 000- 1:10 000 ehk on piksli suurusega 25-50 cm. Tiheasustusega alade ortofotod toodetakse piksli suurusega 10-16 cm. Ehk detailne ortofoto.
Metsanduslik ortofoto
Valevärvi (CIR-NGR) metsanduslikud ortofotod. Metsanduslike ehk n-ö valevärvi ortofotode pealt on võimalik eristada taimkatteta alasid, okas-, sega- ja lehtpuumetsi, niiskeid alasid jm.
Ortofoto
Ortofoto suurema ala jaoks
Maakatte kõrgusmudel
Normaliseeritud maakatte kõrgusmudel.
Aasta(2008-2014)
Normaliseeritud taimkatte kõrgusmudel.
Kahe viimase kohta infot http://www.maaamet.ee/index.php?news_id=1123&page_id=1
Kihte saab valida ainult WMSi luues või muutes( Locusel on see lihtsam ). Valitud kihtidele võiks linnukesed külge jääda tõesti, peab arendajale rääkima seda.
Mõned selgitused valitavate kihtide kohta:
Põhikaart
Värviline rasteriseeritud Eesti Põhikaart 1:10 000
Reljeefvarjutusega põhikaart
Reljeefvarjutusega rasteriseeritud värviline Eesti Põhikaart 1:10 000
Mustvalge põhikaart
Mustvalge rasteriseeritud Eesti Põhikaart 1:10 000
Ortofoto
Eesti topokaardistuse tarbeks toodetud ortofotod katavad kogu riigi territooriumi (va Vene piiri äärsed alad Kagu-Eestis) ja vastavad mõõtkavale 1:5 000- 1:10 000 ehk on piksli suurusega 25-50 cm. Tiheasustusega alade ortofotod toodetakse piksli suurusega 10-16 cm. Ehk detailne ortofoto.
Metsanduslik ortofoto
Valevärvi (CIR-NGR) metsanduslikud ortofotod. Metsanduslike ehk n-ö valevärvi ortofotode pealt on võimalik eristada taimkatteta alasid, okas-, sega- ja lehtpuumetsi, niiskeid alasid jm.
Ortofoto
Ortofoto suurema ala jaoks
Maakatte kõrgusmudel
Normaliseeritud maakatte kõrgusmudel.
Aasta(2008-2014)
Normaliseeritud taimkatte kõrgusmudel.
Kahe viimase kohta infot http://www.maaamet.ee/index.php?news_id=1123&page_id=1
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Küsiks Locuse kasutajate käest, programm ise on küll eesti keelne, aga navigeerides eesti keelt ei räägi. Ütleb, et antud keelt ei toeta. Kas on see ainult minul nii ja ma ei oska või teistel ka?
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Kas selles eestlaste treitud ipljäädi versioonis Oruxmapsist ehk vinnakas.com rakenduses saab sisestada ka koordinaate kuidagi, näiteks .wpt ja .gpx failidena?
Re: Orux Maps, Maa-ameti Geoportaal & Android/ IOS nutiseade
Maa-ameti geoportaali külastamiseks nüüd ka lihtsam ja mugavam moodus Androidi seadmetele. Küll ilma offline toeta.
https://play.google.com/store/apps/deta ... dirakendus
https://play.google.com/store/apps/deta ... dirakendus