Kel on diisel?

Gaz 69, UAZ 469 või Gaz 66 või ZIL. Ühine nimetaja kogu Vene maasturliikurite kohta. Olgu ta siis veok või sõiduk. Lubatud ka roomiksõidukid ja sõjaväetehnika.

Moderaatorid: jr, Landy, Moderators

Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas TiitR »

LR90 kirjutas:
TiitR kirjutas: Jätkates OT-d, ...
Sa võtsid ikka väga südamesse, ma rohkem naljaga pooleks aga mis
ma ka tean, ma maalt ja hobusega :oops:
Peace :cheers
Pole hullu :wink:
Kasutaja avatar
jusspb
Mudder
Postitusi: 62
Liitunud: E Okt 03, 2011 7:25 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas jusspb »

taxopets kirjutas:
Lomp kirjutas:uazile saab fiat ducato (2.5l) mootorit lihtsasti peale installida sobib orig. k-kasti otsa ja jõdu on ka piisavalt.
Olen siin mitu mitu õhtut internetis istunud ja palju tarkust pole just leidnud. 2,3d on kirjutatud kordades rohkem kui 2,5-st.
Mul praegu kuuriall Scorpio mootor millele olen leidnud sellised andmed.
2,5d STR OHV vl. 12/85-6/88 2499cm3 69hj. 51kw.
See peaks olema PSA grupi mootor mida on ka Scorpal jm. Fordidel kasutatud. Äkki oskavad targemad mehed kel miski autodata vms. olemas on see nii?

Sellepärast oligi soov just 2,5d :!: proovida. Kas seda Ducato mootoriga isendit ei saa kusagil kaeda?
Peeter.
Täitsa olemas fiat ducato mootoriga uaz. Hetkel ootab blokikaane peale panemist.
Liigub täitsa asjalikult. Vahepeal mõte käinud ka ducato uuem turboga mootor vahele lükata.
Auto ise Ida-virumaal. Ja no, metsas jahil ja mudas müttamiseks on jõudu küllaga.
Mänguasjad:
Seat Leon 2005
Toyota Hilux 2004
Uaz 469 2.5d 19**
GAZ 66
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas tuningman »

No nii. Lugesin mitu korda seda ja muid teemasi. Hakkas kah kripeldama,
et willyle tuleks kah ikka diisel aretada. Kuid see selleks.
Küsiks siis parem Teie käest, kes te olete oma bensukad kõik diislitega
asendanud, et kui hullu kadalipu pidite läbi käima, et arkis mootori vahetus
ka vormistatud saada? Mida silmas pidada ennem
kui tegu tehtud ja hiljem kahetsema ei peaks?
Viimati muutis tuningman, L Mär 14, 2015 7:25 pm, muudetud 1 kord kokku.
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
siimg
Mudder
Postitusi: 96
Liitunud: N Nov 12, 2009 12:15 pm
Asukoht: Harjumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas siimg »

Omal oli MB päritolu 2.4d 53kw, ei soovita küll kellelegi, kes vähegi maanteel sõita tahab, mul oli jäetud uaz käigukast MB mootori otsa ja pluss poole pealt, sai sõita järskudest mägedest üles tühikäigul ( aeglustiga ja 31 " mudarehv). aga mõistlik oleks panna vähemalt 3.0 td, kui eelistada MB mootorit. 2.4 vabalthingav JÄÄB LAHJAKS, uskuge mind, mul oli väga korralik mootor ja ikka pidi piitsa andma et edasi liiguks. Kes aiatraktorit tahab, siis andke minna, aga muidu pole mõtet vaeva näha, kellel huvi on, siis saadke PS ja võin lähemalt pajatada.
JuhanParm
Off Roader Wannabe
Postitusi: 43
Liitunud: K Aug 12, 2009 4:02 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas JuhanParm »

Kui kellelgi on huvi Mercedese OM615 mootor + vahekoda + uazi käigukast koos vahekastiga siis sellise koosluse võin hea pakkumise korral ära anda. Mootori kinnitused ka uazi jaoks juba olemas mootori küljes. Naabrimehe uazikut vedas jahile igapäevaselt, hätta ei jäänud, kuid eks ta just "kiirenduse" masin pole. Kommi ega kilo hinda pole mõtet pakkuda, vastasel juhul läheb mu enda uazikule lähiajal peale. Kui kellelgi huvi on siis kirjuta julgesti sõnumitesse, saame ehk kaubale.
Kasutaja avatar
mihkel1671
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 162
Liitunud: K Jaan 30, 2013 6:16 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas mihkel1671 »

Endal ka see scorpa 2.5 Td masuudirpess. Jõuab minna küll. Muidugi peale ka keeratud. Suure mootoriga pensukas on igakell parema minekuga ja saab rohkem funnida. Ise sai valida diisli kasuks seepärsat, et vaja talvel lund lükata ning puid vedada.
Kütet tarbib umbes 3-5 l tunnis. Maanteesõitu ei oska öelda kuna teedmööda liigub vähe. aastas tuleb umbes 5000 km läbisõitu. Lihtsalt fun-iks ehtada oleks mõtekam orig mootor jätta. Sellega liigub uaz-ik üsna edukalt.
Stay out of the road, if you want to grow old.

Tel Nr 553445(KAKS)
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas poiss »

Viimasest postist tuli kulda. Originaal mootor on uazile parim kui miski muu diislikärakas. Milleks seda asendada? Uazi mootori remont on ju kordades odavam kui mingi vana masuudipressi oma. Ja kannatab põhjagaasi ka välja.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
kalle211
Fitting 44"
Postitusi: 467
Liitunud: N Mär 18, 2010 10:16 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas kalle211 »

Täitsa õige jutt. Fordi 2.3 diisel läks põhjagaasiga aegajalt lõhkuma ikka aga originaal mootoriga ei olnud probleeme.
Kasutaja avatar
Lomp
Rock Crawler
Postitusi: 883
Liitunud: K Nov 30, 2011 7:07 pm
Asukoht: loksa/valgejõe/harjumaa
Kontakt:

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas Lomp »

kalle211 kirjutas:Täitsa õige jutt. Fordi 2.3 diisel läks põhjagaasiga aegajalt lõhkuma ikka aga originaal mootoriga ei olnud probleeme.
KORRALIK orig. vokk on tunduval asajlikum uazil kui ford 2.3 pada
aga noh iga l..s kiidab ikka oma v...u.
A.Lomp
5116876
Kuusalu 4x4
Errare humanum est
Kasutaja avatar
tuningman
I live off from the mud
Postitusi: 2715
Liitunud: E Dets 27, 2010 6:12 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas tuningman »

orig.pada ja fordi 2,3d võib mõnele kõvema närviga jahimehele kodistamiseks soovitada, aga
Vähe asjalikumaks kulgemiseks ja mõnevõrra ressurssi vajava aparaadi
aiskade vahele, millega vahel funni teha, nagu eelpool mainiti,
julgeks pigem mõnda muud väljamaa bensukat soovitada.
kogemus olemas ja ei pauguta tühja...
Ingmar 56328868
Tooperi kasutatud varuosad.
Mad Toy 2016
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas poiss »

Milline oleks hea aluplokiga mootor uazile kui mitte originaal? Kütusekulust pole metsaautol mõtet rääkida eriti. Kui seda mitte igapäevaselt kasutada. Sidurid ka sõidukatel lahjemad kui uazi oma, mis suurema rehviga juba tunda annab. Meil gepsumängu logis uazide liikumiskiirus polügonil tihti 100km/h ja resurssi veel jääb ülegi. Aga autod saavad igapäevast hoolt ka. Ise väga sellise kiirusega sõita ei tihka uaziga.
Sohu ja mudasse ronimiseks originaal UAZ, traktori aseaineks raske mitte eriti altotsaga vedav diisel käib küll. Aga see vaid pelgalt minu arvamus asjast.

Ps. Kui võrrelda nn vana Fordi ja uazi kilowatte siis need on ju samad enamjaolt. Mida uazi vanal mootoril kordades lihtsam taastada tehase poolt pakutavaks.
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
knaap1
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 146
Liitunud: N Apr 04, 2013 2:33 pm

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas knaap1 »

sai omal scorpio 2,5 tdi peale panna, uaz kastiga. sellel on minuarust võimu küll tava vajaduseks. peale panek on paras nikerdamine ja aega võtab.
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas MetsaVikat »

Mul oli ka, toyota diisel 2.4, ei kurdaks midagi selle kohta, aga sõitsin korra bensukaga, oli hoopis midagi muud, jutt originaalist siis. Raske mootor oli ainult. Nüüd panen 4l v8 peale, kaalub vähem kui toyota diisel... Ehk saab hea. Aga need 2 liitrised vanad dislad pole erilised asjad...

Minu arvamus

Terv villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
poiss
Rock Crawler
Postitusi: 570
Liitunud: P Okt 23, 2011 12:13 pm
Asukoht: harjumaal kemba küla soos

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas poiss »

Ok. seni kuni originaal kone pole kepsu küljelt välja sülitanud, investeerige ketaspiduritesse ja rehvidesse. Seejärel teha kuut turvaliseks ja sillad korda. Taha keevis ja diffritel käbivõllid veekindlaks. Silla tuulutused salongi. Kui see on teostatud ja mootor ikka jube kohvi tundub hakkaks midagi mõtlema selles suunas. 33" bogger laseb originaal mootoriga sillad suht lihtsalt tühjaks igasugustest hammastest ja kuulidest. No ma ei kujuta ette kui seal aistevahel oleks veel v8 :shock: . Kas uazik on just see õigem auto millesse investeerida?
Vahetaks 4x4- saani, paadi ja helikopteri vastu, saaks igapäev tööle, poodi ja koju.
Gl
Kasutaja avatar
MetsaVikat
Rock Crawler
Postitusi: 872
Liitunud: P Nov 23, 2008 4:23 pm
Asukoht: Hiiumaa

Re: Kel on diisel?

Postitus Postitas MetsaVikat »

OT, aga sildade jutu koha pealt õigus, mu toyota diisel lõhkus neid korralikult juba, all olid laplanderi rehvid ja sõjaväe sillad. Mina ise ka süüdi, ju raske jalaga. Rahulikult paugutada ei saanud...

Aga teemasse, kellel igapäeva sõiduk või pool igapäeva(jahil jne), siis diisel kindlasti asjalikum küttekulu pealt, ükskõik milline diisel peale aretatud on. Aga kes metsas ragistada tahab täiega, siis need väiksed diislid ikka lahjad... Kuigi mul see toyota diisel viskas laplanderi rehvi ilusti tühjaks ja ei olnud probleemi nagu. Samas ükskord oli liiga maa sees ja läks esimese silla differ ja tagant pooltelg.

Ma isiklikult, kui ise peaks panema ja mootorit olemas pole ning valik on, siis võtaks mersu 3.0l diisli või midagi japside hulgast. See toyota hiace diisel oli selles suhtes väga viisakas mootor.

Terv, Villu
Villu
Tel: 53-36-59-98
https://www.facebook.com/1uazfe/
Vasta

Mine “UAZ / GAZ / ZIL jt”