C-kategooria õpe

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

C-kategooria õpe

Postitus Postitas Martinsr »

On tekkinud vajadus C-kati järgi.

Kuna hinnad suht ühte aukku (ca 450.-) siis huvitaks erinevate autokoolide tase ja õppekvaliteet.
Samas ka tehnika, millega õppesõit toimub.

Hajaga on mul mitte just kõige meeldivam kogemus olemas, seega huvitaks muud Tallinna/Harjumaa piires asetsevad autokoolid.

Kes, kus, autokoolis käinud on ja kuidas emotsioonid?

Äkki on see teema veel kellegile teisele abiks, kes mõlgutab samu mõtteid :wink:


Tänud!
Martin
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
Kasutaja avatar
rmann
Rock Crawler
Postitusi: 944
Liitunud: R Mai 11, 2007 11:00 pm
Asukoht: Tallinn

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas rmann »

Mina käisin bussipargis ehk siis TAKis.
Õppesõit Volvo FL oli vist siis.
Sõit ja õpetus olid minu jaoks OK.
Teooriat kahjuks enam ei mäleta aga ju siis polnud miskit nii head/halba et oleks meelde jäänud.
LC70 2,4td
Chevy K5 6,2d V8
UAZ 31512
LC80 4,2td

Ja kui keegi tunneb vajadust siis : 50 97 26üheksa


Pilt
Kasutaja avatar
KalleK
Rookie
Postitusi: 19
Liitunud: E Juun 21, 2010 2:16 pm
Asukoht: Tallinn

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas KalleK »

Käisin eelmine suvi just Haja Autokoolis, tegin C ja D kategooria.

Rasketehnika plats neil Sikupilli tänava lõpus, C-kati õppesõidukiteks olid toona ~12 - 15 aastat vanad Mercedes Atego furgoonid. Eks nad parajad rondid ole, aga saab hakkama. Bussid samas oluliselt korralikumad. Sõiduõpetajaks soovitan valida Olavi või Gunnar. Ise sain normtundidega hakkama, kuid minu hinnangul näiteks kooli teooriaeksam oli täiesti mõttetu ja ajuvaba peedistamine, läbi saamiseks pead tuimalt pähe tuupima küsimused, lihtsalt loogilise mõtlemise või heade teadmistega LS-st ja rasketehnikast pole mitte midagi peale hakata ja vägisi jäi mulje, et nad ajavad seda euronatukest taga, mida rahvas siis iga uue eksami eest siis jälle maksis. See teooriakaader seal selline ülbe pensionäride või pensionieelikute kamp, kellega mõistlikku juttu kohati üsna raske ajada.

Riiklik eksam on samas oluliselt lihtsam, sõidueksam näeb välja nii, et platsil teed 90 kraadise nurga alla boksi tagurdamise ja seejärel 20-40 minutit linnapeal koos vanaga.

Endal plaanis CE ette võtta varsti, aga vist lähen OÜ-sse Autosõit äkki nüüd, kuna seal teooria e-õppes ja ausalt öeldes ei näe pointi uuesti seda teooriaplära kuulamas käia kusagil. Tobe, et C-d ja CE-d korraga ei saa teha.
'97 Patrol Y60 2,8TD
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas Martinsr »

Räägiks lahti siis ka enda probleemi millest see teema tõstatatud sai, seoses Hajaga....

Alustasin aastaid tagasi Hajas C ja D tegemist, kuid enne arki kaotati mu dokumendid kõik ära ja väideti, et ma pole nende koolis üldse käinud jne, igavene kebekas ja nii see mul pooleli jäi.....
See oli see aeg kus see autokool taoti kaitseväelasi täis. Sõidule aegu oli väga raske saada jne.
Õppesõidu veok ja buss olid sellised rondid, et paha hakkas. Scanni bussil polnud käiguvahetuse probleeme, sest see lihtsalt mingitel momentidel lakkas liikumast ja kiilus mingit pidi kinni, kui peale kangiga hulle manöövreid sai käigukulissi liikvele siis pidin enne lappama 3 ja 2 siis said hea õnnekorral 1 mese käigu sisse, kui ei saand, siis õpetaja naeris, et pead veel kiirem olema :D Nii ma käike seal tondi ülesõidul ja kus iganes fooride taga lappasin, muude autode pasunad karjumas. Sõidutund algas rehvi vahetusega jne. Veok oli mingi muldvana sisu samade probleemidega. Teooria oli olematu. Bussi sõitu andev õpetaja oli tasemel ja muhe vend, tema kohta mul midagi halba öelda ei ole.

Võibolla on nüüd seal midagi muutund, ei tea. Kuidagi peale neid kogemusi ei tahaks sinna väga tagasi enam minna.


:roll:
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
Kasutaja avatar
Rainer
Fitting 44"
Postitusi: 419
Liitunud: N Okt 06, 2005 10:00 am
Asukoht: Vääna
Kontakt:

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas Rainer »

Mina tegin mõned aastad tagasi http://www.stalkerautokool.ee/ ,autod suht vanad ja õpetajad ka vanad.
Tehtud sain esimese korraga,suhtumine normaalne.
KKKKKK
Fitting 44"
Postitusi: 472
Liitunud: T Apr 12, 2011 9:16 am

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas KKKKKK »

Eelmisel aastal CE Odiumis. Ei soovita! Lisaks kõigele muule, võiks õppesõidu auto olla tehniliselt korras.
Kes tahab täpsemalt võin rääkida kui privas telefone vahetame. Siin kribada pole viitsimist.
AMAROK 190kW 01/2019
Koduabiliseks vali uus 225 AVANT kompaktlaadur!
Kasutaja avatar
rt23
True Off Roader!
Postitusi: 1232
Liitunud: P Jaan 27, 2008 1:45 am
Asukoht: Viljandimaa

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas rt23 »

Kes Viljandis soovib teha siis "vykk.vil.ee" minuteada 3 autot on valikus. Soovitaks!
Asukoht viljandimaa Suslepa. Tel 53365288 - Toomas
Kasutaja avatar
quest
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: E Apr 17, 2006 9:14 pm
Kontakt:

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas quest »

Lõpetasin just kaja autokoolis CE, autod on kyll vanemad aga saab hakkama.
Kui sa nende koolis teed 2 kategooriat siis saab päris arvestatava % hinnast alla.
PiltHotSteelTeam
Tel. 53979329
TR3
marios
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 150
Liitunud: N Mär 18, 2010 6:04 pm

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas marios »

quest kirjutas:Lõpetasin just kaja autokoolis CE, autod on kyll vanemad aga saab hakkama.
Kui sa nende koolis teed 2 kategooriat siis saab päris arvestatava % hinnast alla.


Sama lugu. Autodeks oli siis scania 93 ja 94. Suhtumine oli OK.
Krooniline
Rock Crawler
Postitusi: 687
Liitunud: T Aug 31, 2010 5:00 pm

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas Krooniline »

Ise tegin aprillis Viljandis LRK Liiklusklubis C-kati. Konkreetselt C-kati kohta käivat teooria tunde oli üks õhtu. Ülejäänud osad olid kõik B kati kordamine ja koos esmaste õppuritega( sai tunda ennast ka targana klassis :D ). Sõidukiks oli Scania. Käigukast vähe nöökis, aga harjus ära. Riiklik teooria koosnes vistiksi 35 küsimusest. B katil on 30. Lisa 5 küsimust on konkreetselt veoki kohta ja ülejäänud tavaline liiklus. Muidu igati meeldiv kool ja soovitan.
Kasutaja avatar
fanatt
Fitting 38"
Postitusi: 318
Liitunud: T Veebr 07, 2012 12:27 pm
Asukoht: saaremaa

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas fanatt »

Tegin oma C Tallinnas Mai autokoolis. No see oli ikka rõveduse tipp! Teooriatunnid toimusid nagu kellegi korteris, õpetajad olid penskarid kellega oli väga keeruline vestelda ja asja õppida. Lisaks üks oli tihti joobes või raskes pohmellis. Autoks oli vana Renault Midliner. Auto haises ja oli hirmus logu. Lisaks oli sõiduõpetaja Mai hirmus närvihaige ja kohati sõimas õpilasi ikka väga räigete sõnadega. Kui küsisid mõne pöörde või millegi muu kohta kuidas seda õieti teha öeldi, et sa pead seda teadma. Seda autokooli soovitan vältida
siku77
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 199
Liitunud: R Mai 20, 2011 2:38 pm
Asukoht: Tallinn

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas siku77 »

mina tegin just Haja autokoolis ja igati positiivne kogemus, teooriat andis küll 70 härra aga rääkis nii huvitavalt et lausa lust oli kuulata. Õppesõiduks vanemas ategod ja sõiduõpetajad normaalsed, vanad rahud ise. Teen ka e kati kindlasti seal.
Puksiirteenus 56626099
Hea hinnaga nissani originaal varuosad.
Pleku
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 192
Liitunud: N Apr 16, 2009 5:15 pm
Asukoht: Harju

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas Pleku »

Ise tegin kunagi Hajas ja E-kati autoks oli muldvana II seria Scania, no hommikul oli rehv tühi, polnud seal polstreid, heledad püksid läksid nahka ja éi tegelenud ka õpilasega keegi. Äh, uha ja siis vaatame, oli neil moto! Load on käes, kuid järgmistele sirge seljaga meestele soovitaks õppesõidul ülevaatuspunki õppesõidukiga sisse keerata, vaatame, mis juhtub?
UlvarM
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 124
Liitunud: K Dets 30, 2009 5:54 pm
Asukoht: Rannamõisa-Hiiumaa

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas UlvarM »

Tere. Just tegin endale CE kategooria load OÜ Autosõit koolis. Kuna mul põhitöökoht on merel siis läbisin koolituse e-kooli kaudu. Tuleb vaadata ära 10 videot, siis mingi 6 video järel käid teed vahetesti (pm liiklus test 30 küsimust) ja lõpuks siis kooli lõpueksam, milleks oli 60 liiklusküsimust+ 10 CE kategooriast. Sõdutunnid broneerisin ise e-kooli lehel oma äranägemise järgi. Autoks oli Mersu, täitsa OK ja sõiduõpetaja ka rahulik vana.

Edu
Tööl: 4 x Wärtsilä 9L46 (41200 kW)
Kodus: Toyota LC 120 (127 kW)
Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: C-kategooria õpe

Postitus Postitas CaveMan »

UlvarM kirjutas:Tere. Just tegin endale CE kategooria load OÜ Autosõit koolis. Kuna mul põhitöökoht on merel siis läbisin koolituse e-kooli kaudu. Tuleb vaadata ära 10 videot, siis mingi 6 video järel käid teed vahetesti (pm liiklus test 30 küsimust) ja lõpuks siis kooli lõpueksam, milleks oli 60 liiklusküsimust+ 10 CE kategooriast. Sõdutunnid broneerisin ise e-kooli lehel oma äranägemise järgi. Autoks oli Mersu, täitsa OK ja sõiduõpetaja ka rahulik vana.

Edu
Ma olin teadmisel, et CE ei saa koos teha. Ka seal Autosõit lehel räägitakse CE täiendõppest ning peavad olema C load. Kas siis tegelikult saab CE koos teha? Kas sa saad öelda kui palju see lugu kokku maksma läheb koos kõikide kuludega (k.a. õppesõiduplatsi tasud jms.) lubade saamiseni välja? Arvestades, et läbida e-õppe vormis ning saada hakkama miinimum sõidutundidega.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”