Defender 90 ja laste turvatoolid

ning ka Minerva, Tempo, Santana, SVX ja muid LR hübriide puudutav.

Moderaatorid: Landy, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas enx »

Tere
Kuna Defender-90-nel toolid taga küljega sõidusuunas(ei tea kas kõigil aga vähemalt osadel), tekkis küsimus, et kuidas on nendes turvatoolide,turvahällide kasutamine? Ikka lubatud, või selleks jaoks pole nad ette nähtud?
Targemad võiksid kommenteerida oma kogemusi ja jagada teadmisi.

Hendriko
Sämmy Offroad Team
blizzard
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: T Dets 30, 2008 6:10 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas blizzard »

Arvan, et see on küsimus, mis tuleks esitada vastava turvatooli firmale v maaletoojale, et kas antud mudelit on lubatud kasutada tooli seljaga sõidusuunas. Muidu on olemas turvatoole, näoga nii sõidusuunas ja vastupidi, tegelt soovitataksegi kasutada seljaga sõidusuunas, turvalisem, aga enamus toolid siiski näoga sõidusuunas.
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas igiliikur »

blizzard kirjutas:Arvan, et see on küsimus, mis tuleks esitada vastava turvatooli firmale v maaletoojale, et kas antud mudelit on lubatud kasutada tooli seljaga sõidusuunas. Muidu on olemas turvatoole, näoga nii sõidusuunas ja vastupidi, tegelt soovitataksegi kasutada seljaga sõidusuunas, turvalisem, aga enamus toolid siiski näoga sõidusuunas.
Jutt on küljega sõidusuunas olevatest istmetest. Loogiliselt võttes ma küll ei usu, et see eriti turvaline on.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas enx »

Ega minagi ei usu et see eriti turvaline oleks, aga autotootjad peaksid ju ka millestki lähtuma ja sellise asjaga arvestama minu meelest.
Ja eks autotootjad ju toodavadki ju autosi ka teatud nõuetele vastavaid ikkagi.
Masin mis silma jäi on 2005 aasta Defender, mis pole just kõige vanem ka.
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17317
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas Landy »

1948- 2006 olid viimse rea toolid küljega sõidu suunas. Alates 2006 on näoga sõidu suunas ja istekohti on taga poole vähem Turvatoolhäll on soovitav paanna esiistmele. Kui lapsi rohkem kui üks, siis tuleb osta kas peale 2006 tehtud auto või vanem D110 või D130, kus on viis näoga sõidusuuns kohta.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
Praks1
I live off from the mud
Postitusi: 2303
Liitunud: P Juun 21, 2009 8:47 pm

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas Praks1 »

Õige oleks defekas all 16 viibimine keelatud,sest see pole millegi vastu turvaline(surma kirst),vanasti oli kiiruse piirang 70,kui olid istmed küljega sõidu suunas:D
Isegi need õiged istmed on nalja raamidega põhjaküljes jne uksed kinni ei seisa jne,teame kõik,et defekas on kiiks,milleks last ohtu seada,sest,kui peaks korralik pauk käima,on suht raske sealt eluga välja ronida.
Ärge nüüd südamesse võtke.
Proto
53951597
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas enx »

Landy kirjutas:1948- 2006 olid viimse rea toolid küljega sõidu suunas. Alates 2006 on näoga sõidu suunas ja istekohti on taga poole vähem Turvatoolhäll on soovitav paanna esiistmele. Kui lapsi rohkem kui üks, siis tuleb osta kas peale 2006 tehtud auto või vanem D110 või D130, kus on viis näoga sõidusuuns kohta.
Noojah, saan kõigest sellest aru ja soovitused muidugi on head, aga kuidas ikkagi seaduse silmis asjad tegelikult on?
Miks just selline auto mulle silma jäi ongi, et tal on toolid taga külgsuunaga ja 3 ukselise(lühikse) maasturi puhul lihtsustatud sissepääs tagaistmetele :)
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas Kjen »

Seaduse silmis ilmselt ei käsitletagi külg-sõidusuunas juhtu.
See ei tohi olla keelatud turvatooli tootja poolt.
Ja pauk võib tulla nii eest,l tagant kui külje pealt, tool peab ikka hakkama saama.

Suurel kiirusel ja defekas avariid tehes aga tõesti enam lõpptulemust see istme asend küll ei muuda.

Ma ei tea mis rihmad sel autol seal üldse olemas on, pakun et mingid 2-punkti vööd, kusjuures kinnitatud on nad ilmselt laia seibiga läbi salongi põhjapleki. Kuigi 2-punkti vööga iseenesest saab enamusi turvatoole kinnitada küll.
Turvahälli ja ka suuremat tooli aga ma ei su, et selle kitsukese istme peale korralikult toetuma saab panna. Proovi enne.

Järelturul on saada ka 3- ja 4-punkti vöösid.
Näiteks siit: http://allmakes4x4.com/exmoortrim/produ ... .php?cat=7

Ja kui Su titt on ikka veel väga titt, siis on kole ebamugav teda seal kuudis kinnitamas käia. Läbi ukse küünitades määrid stange vastu püksid ära, sisse ronides pead kuidagi seal kükitama ja jalanõusid kandev laps määrib ikkagi pükispõlved ära.
Kui laps ise rihma kinni saab, siis saab hakkama.
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas enx »

[quote="Kjen"]
Turvahälli ja ka suuremat tooli aga ma ei su, et selle kitsukese istme peale korralikult toetuma saab panna. Proovi enne.

Konkreetses autos ei ole see nii õelda kitsas pingiriba, vaid 4 eraldiseisvat ja tundub ka eraldi kokku klapitavat täismõõdus istet.
Ja turvavõõd jah kahepunkti omad.

Sellised need istmed siis http://atripdownsouth.blogspot.no/2009/ ... ut-on.html
Sämmy Offroad Team
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas Kjen »

No siis pead selle defeka ära ostma, naisel ei saa enam vastuargumente olla.
Lapsed kusjuures fännavad väga defekat.
Taha stange külge osta astmelaud neile ainult.
blizzard
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: T Dets 30, 2008 6:10 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas blizzard »

Vaadates neid tagumisi istme turvavöösid, kas on võimalik üldse tooli ja hälli nõuetekohaselt kinnitada olenemata sõidusuunast?!
Kasutaja avatar
enx
True Off Roader!
Postitusi: 1171
Liitunud: K Veebr 20, 2008 7:01 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas enx »

blizzard kirjutas:Vaadates neid tagumisi istme turvavöösid, kas on võimalik üldse tooli ja hälli nõuetekohaselt kinnitada olenemata sõidusuunast?!
Pole küll proovinud aga, selline turvatool nagu mul on, ma arvan küll, et on võimalik kinnitada.
Ju need enamus turvatoolide-hällide kinnitused suht sarnased on.
Sämmy Offroad Team
blizzard
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 111
Liitunud: T Dets 30, 2008 6:10 pm
Asukoht: Saaremaa

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas blizzard »

enx kirjutas:
blizzard kirjutas:Vaadates neid tagumisi istme turvavöösid, kas on võimalik üldse tooli ja hälli nõuetekohaselt kinnitada olenemata sõidusuunast?!
Pole küll proovinud aga, selline turvatool nagu mul on, ma arvan küll, et on võimalik kinnitada.
Ju need enamus turvatoolide-hällide kinnitused suht sarnased on.
Oma jutuga tahtsin jõuda sinnani, et kas antud auto tagumiste rihmadega on võimalik turvahäll kinnitada nii nagu antud pildil: üks rihma osa peal ja teine hälli tagant.
Pilt
Vaadates googlest defender-90 pilte, tundus et turvavöö läheb ainult vöökohast üle, kas mul on õigus?
Kasutaja avatar
Kjen
Der Sponsor
Postitusi: 540
Liitunud: N Jaan 11, 2007 3:14 am
Asukoht: Tallinn

Re: Defender 90 ja laste turvatoolid

Postitus Postitas Kjen »

blizzard kirjutas: Vaadates googlest defender-90 pilte, tundus et turvavöö läheb ainult vöökohast üle, kas mul on õigus?
Standardvarustuses küll. Aga need peaks olema soovi korral võimalik asendada 3-punkti vööga.
Samas minu laste turvatoolil olid ilusasti lausa juhendis pildid, kuidas tavalise sõiduauto tagaistme keskmisel kohale, kus on ka levinud 2-punkti vöö, sai selle edukalt kinni panna. Seega ma arvan, et ka LR Defenderis saab sellega hakkama.
Vasta

Mine “Land Rover”