džigitid liikluses, pada ja katel ja kõik muu

4x4 kõverpeegel. Koht kus käia häbenemas enda või teiste poolt maastikul korda saadetud sigadusi ja lollusi..

Moderaator: Moderators

Suletud
Kasutaja avatar
atdoom
True Off Roader!
Postitusi: 1052
Liitunud: K Veebr 01, 2006 5:03 pm
Asukoht: Viimsi 5kuus505886

Re: Maasturimeeste "mainekujundaja" dzigitt Länkug

Postitus Postitas atdoom »

No meie liiklus on ebaviisakalt närviline...
Kairo liilus on omal moel kõvasti meeletum, aga siiski selle vahega, et ohtrasti signaalitavad autojuhid on samas naerulsui... seal pole seda sappi.
Soome liiklus on üliviisakas... ehk vahest harjumatult uimane, aga eelistan iga kell seda uimasust Tallinna rullnoklusele.

Meie foorulmsed võiks lähtude sellest põhimõttest, et 4x4 kohus on olla heaks eeskujuks teistele liiklejatele.
Kes on päeva otsa virk nagu mesilane ja tugev kui härg, lõhub tööd nagu hobune ja õhtuks on väsinud kui koer,
see peaks loomaarsti juurde minema - võib-olla on ta eesel

Chang Ying-Yue
orav
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: L Mär 10, 2007 4:00 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas orav »

Üldine liikluskultuur on ikka aastatega paranenud kõvasti. Ei saa päris väita, et jube oleks. Eks neid prillikive ikka ole, kes lihtsalt madalalaubalised. Neil kõik muu suhtlemine ja elu/oli samuti vähe paindes. Meestel igatse võlgasid ning muidu rusuvust nii palju turjal, et väljendub kõikjal mujal. Aga jah, kui võrrelda 10a tagust liiklemist ja praegust, siis ikka märgatav vahe on.
kala
DJ ja AÜ
Postitusi: 1381
Liitunud: K Nov 10, 2004 11:57 am
Asukoht: viimsi

Postitus Postitas kala »

ricardodesol11 kirjutas:
kala kirjutas:mis siin halada,järelikult keerasid nahhaalselt ette ja ise ei saanud arugi ilmselt,sest vihma sadas,oli pime ja olid võõras linnas.
Et mul ikke sõidukilomeetreid mööda trassi/linna rohkem kui 1(muidugi rekkaga ei võrdle) ja saan ise hästi aru kui teen valesti või mitte. Vist rikkusin "isakeste" koodeksit - reastuda tohib vaid endast väiksema auto ette? Ja no elu on ka armas, sest kunagi ei tea mis seisus keegi võib roolis olla.
Ja kui mina tegin midagi valesti, siis oleks saanud ju ka 110 helistada kohe.
Saan praegu aru, et härra Kala arvates on normaalne selline meelega teiste elu ohtu seadmine? Aga kui härra Kala naine/laps oleks olnud kõrvalreas autos ja oleks "sündmuste keerises" ilmsüütult kannatada saanud? Lööks käega ja ütleks, et no mis teha, ikka juhtub?
Ei kiida seda heaks,aga ju sa talle ise ikka ette keerasid julmalt,muidu närvi ei ajaks ju.
Ilmselt tema võttis sinu risu tõrkumist kui tema meelega peedistamist,tema ju ei teadnud,et sa mitte töökorras autoga ringi sõidad.
56157755
Kasutaja avatar
Ergo K
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: L Aug 08, 2009 11:33 am

Postitus Postitas Ergo K »

Tehniliselt "vigase" autoga liigeldes, kasutatakse ohutulesid ja kõik peaks üheselt aru saama, et sa ei saa normaalselt kulgeda ! Ohutuled on ju kõige lihtsam viis probleemist teavitamiseks ?! Loomulikult ei õigusta ma liiklusjõmmide huligaanitsemist, aga see jäänuks ehk ära kui...
Jeep GC 4,7 WJ 99a.
Jeep GC 2,7 WJ 02a.
Kasutaja avatar
sirr
Rock Crawler
Postitusi: 856
Liitunud: N Veebr 27, 2003 11:23 pm
Asukoht: Vääna-Jõesuu
Kontakt:

Postitus Postitas sirr »

Vat nii juhtub, kui peksasaanu tahab kellegi õlal nutta või siis leida toetavat sõnakest. Ei, antakse veel paar korda jalaga! :D
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas vtl »

ricardodesol11 kirjutas:Helistama ei hakanud seetõttu et telefonid ära pakitud ja olles kogenud kui palju aega kulub avalduste tegemisele politseis, siis ei tahtnud mitte hommikuni toimetada.[...]
Lihtsalt oleks hea meelega tahtnud teada et kes siis nii kõva mees on, et otsustab kes jääb ellu, kes mulla alla.
Kui telefonid olid pakitud ja avalduse tegemiseks ei ole aega, siis NÜÜD on Sul avalduse tekst ju praktiliselt valmis kirjutatud.
Krõbinal copy-paste oma esimesest kirjast, mailiaadressi saad politsei veebilehelt ja send. Ei võta ju rohkem aega, kui foorumis edasi jahumine.
Päkapikk
Fitting 38"
Postitusi: 239
Liitunud: K Veebr 01, 2006 12:55 pm

Postitus Postitas Päkapikk »

Sellises olukorras oleks küll ainus ja loogiline teguviis auto seisata ja minna uurima, mis inimesel mureks. Kui päris pimedal tänaval ei söenda, siis ehk mõnda avalikku kohta keerata.
Ma saan aru, et see riigikogu kandidaat ei ramminud ju sind tegelikult. Vaevalt, et olukorda liialdamata oleks keegi Tallinna linnas nii segane, et ta sõidaks otsa teisele autole sihilikult ja seda veel viisil, mis kahjustaks autos viibijaid.
Mööda linna selline kihutamine aga kindlasti ei olnud ohutu. Mina igatahes enda pere turvalisusele mõeldes jätaks auto seisma ja läheks päriks, et kuidas saab aidada :)
Täppisteaduse kuulutamise lõpuks aga soovitaks ma ka teha antud asja osas avaldus politseile.
Kirjaoskamatu pähkel
Kasutaja avatar
taxopets
True Off Roader!
Postitusi: 1062
Liitunud: T Veebr 13, 2007 11:37 pm
Asukoht: Nõmme vahel ka Läänemaa

Postitus Postitas taxopets »

To Myrgel. Tahad äkki mulle kui taksojuhile täpsemat diagnoosi panna :evil: Muidugi jääb alati võimalus, et lahmid huupi ja valimatult.
Tahad taksot endale ja oma 7 sõbrale? Palun väga hel. 5643111.
Metsa tõstetud UAZ 3303 31x10,5x15 rehv ja drägon on ka.
Kia Sportge punn ka. Draakoniga.
Kasutaja avatar
Cruizsub
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: P Sept 04, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas Cruizsub »

ära võta isiklikult, aga taksojuhid on liikluses kõige hullemad - seal kus võiks nagu liikuda, seal nad venivad ja seal kus vaja pole, seal süstivad...ja suunatuledest ja muudest kommetest pole ka neil õrna aimugi...
Kaks saia, üks piim
Subaru OB 2,0D (2012); Duster 1,5d (2010); Toyota LC 4,0D (1983); Jeep Cherokee 4,0i (1991); Toyota LC 4,0D (1986)
Subaru OB 2,5 NorthernLights 2019/05; BMW 745D V8; VW Arteon ShootingBrake 2,0tdi 2023/08
Romek
Rock Crawler
Postitusi: 683
Liitunud: E Okt 23, 2006 1:04 pm
Asukoht: Saue

Postitus Postitas Romek »

Cruizsub kirjutas:ära võta isiklikult, aga taksojuhid on liikluses kõige hullemad -
Ma ei ole taksojuht, aga krt niimoodi üldistada ka ei ole viisakas. Nagu ka kõik "offroaderid" ei ole (mõtle endajaoks vastik tegelane siia lünka) vms.


Nüüd sobib v?
Viimati muutis Romek, T Aug 10, 2010 7:26 pm, muudetud 1 kord kokku.
LC80 4,2TD
Tel.5102431
Kasutaja avatar
Cruizsub
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: P Sept 04, 2005 12:43 pm

Postitus Postitas Cruizsub »

Romek kirjutas:
Cruizsub kirjutas:ära võta isiklikult, aga taksojuhid on liikluses kõige hullemad -
Ma ei ole taksojuht, aga krt niimoodi üldistada ka ei ole viisakas. Nagu ka kõik "offroaderid" ei ole elukad.... vms.
see oli sul küll väga vale võrdlus praegu

...mõni mees võtab ikka väga isiklikult asja...ühesõnaga soovitav on sul ära unustada - eriti veel kui sa ise taksojuht pole
PS. ei risusta enam antud teemat
Kaks saia, üks piim
Subaru OB 2,0D (2012); Duster 1,5d (2010); Toyota LC 4,0D (1983); Jeep Cherokee 4,0i (1991); Toyota LC 4,0D (1986)
Subaru OB 2,5 NorthernLights 2019/05; BMW 745D V8; VW Arteon ShootingBrake 2,0tdi 2023/08
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Olid ka kunagi ajad, kus kiputi aknast käemärke näitama, pressiti mööda, signaalitati jms. Mõnigi kord on avarii sendi kauguselt mööda käinud.
Mingil hetkel märkasin, et neid juhuseid on ikka harvemaks jäänud, ehk peaaegu enam ei olegi. Eks see ikka sellest tuleb, et oma sõidustiil hakkab sinna penskari stiili poole vajuma, kiiret enamasti pole, kui on, siis tulen 10min varem välja.
Üritasin siin meenutada, millal viimati ekstreem pidurdus oli...? vist mingi paar aastat tagasi ja seegi metslojuste pärast.
Vaadake liikluses hetk ette, natike viisakust ja teistega arvestamist, rohkem sujuvust ja vähem kiirustamist ja närvitsemist.
Oli siin kunagi klassikaline lause, sõida (kuis oskad) ja ära...

ps. legende skandinaavia kultuursest liiklusest olen minagi kuulnud, isegi mäletan neid aegu, kui ca 15 aastat tagasi seal esimesi kordi käisin. Nüüd teevad seal reegleid riigikodanikud kelle emakeel ei ole kohalik keel ja liikluskultuur on omalt kodumaalt imporditud.

ps. leib ja leivakõrvane tulevad rooli keeramisest.
davidsoniharald
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 183
Liitunud: N Aug 14, 2008 10:06 pm

Postitus Postitas davidsoniharald »

Mina olen liikluse kokku võtnud lausega, mida propageerin kõikjal ja kõigile:

"Need, kes kõige rohkem sõimavad teisi, on ise suurimad rullnokad ja saamatuimad sõitjad..."

Kui keegi minu elu ohtu seab mingite tahtlike manöövritega, helistan alati 110. Seda on juhtunud 1 kord kümne aasta jooksul.
Üldiselt tsikliinimene, aga kodutee vajab Jeepi.
ibra kirjutas: Kui ta tervest peast on katki läinud siis vaevalt ta kokkukeevitatult peab.
Kasutaja avatar
trc
Truth, only truth
Postitusi: 1124
Liitunud: P Jaan 22, 2006 3:17 pm
Asukoht: 59°26'5,13"N 24°56'15,08"E
Kontakt:

Postitus Postitas trc »

Myrgel kirjutas:Mul ei ole muud öelda kui…

…Siis on meil jalgrattureid, kes vaatamata täiesti korraliku jalgrattatee olemasolule, pigistavad endid ikka kõige tihedama ja ohtlikumale teele autode vahele liiklema, ainult selleks et pärast halada kui hirmus on Tallinnas rattaga sõita.
Nii pikka ja stereotüüpse mõtlemisega kirjutist polegi siin ikka väga kaua olnud. Ma ei oska muud soovitada kui viharavi – soovitavalt paar kuud autota. Kas ratta või rolleri seljas. Minupoolest kasvõi bussi- või taksojuhina. Peaasi et sa kiiresti sealt oma tillukese künka otsast ära saaksid mõneks ajaks. Ehk avardub ka vaateväli.

PS. Rattateede teemal võta sõna siis kui sa neist mõnda reaalselt kasutanud oled.

trc - parematel päevadel sama palju ratta seljas kui myrgel autoga. Eelistatult sõiduteel.
allkiri, 255 sümbolit
Giosk
tel.56661070
Neuser
teo ragisev vahekord taldrikuga
Postitusi: 302
Liitunud: N Okt 04, 2007 6:38 pm
Asukoht: harjumaa

Postitus Postitas Neuser »

Siin on palju olnud võrdlusi Soomega. Jalgratturite poole pealt kaldub kaalukauss kõvasti Eesti poolele mis puutub rattaga ülekäiguraja ületamist. Meil on ikka enamus jalgrattureid aru saanud, et sebrat ületades lükatakse ratast käekõrval. Soomes näeb seda haruharva, kõik SÕIDAVAD üle vöötraja. Ei ole kursis kas nende liiklusseadustik seda üldse nõuabki.
Mait Paldra, TR1, tiim "Artist" piloot
2010 Esti 4x4 KV - II /Low Gear race 4 Toughbook 2010 - I
535 77 955
Suletud

Mine “Häbinurk”