Vastutav kasutaja ja auto omanik

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Ax »

Istun paraja portsu otsas. Äkki keegi on käinud sama rada juba.
Nimelt endise naisega koos elades sai hallidel aegadel auto soetatud ja tema nimele kirjutatud.
Ise märkisin ennast vastutavaks kasutajaks - kindlustus oli minu arvelt tehes 4x odavam kui naise oma.
Nüüd olen siis aasta lahutatud ja mis avastasin - naine teeb minu nimel kindlustust!
Kui tema peaks avarii tegema siis automaatselt tõuseb minul liikluskindlustus koefitsent!
Uurisin igalt poolt ja tulebki välja, et auto omanikul on õigus teha vastutava kasutaja nimel kindlustust.
Saates siis vanamoorile kirja, et vormistagu mind teh.passist välja - mis arvate mis vastus tuli ... piiks, piiks, piiks, ....
Ja nüüd olengi põhimõtteliselt pärisori, sest teh. passi toiminguid saab ainult omanik teha.
Vanamooril on ääretult kasulik teha minu nimel kindlustust, sest temal oleks 4000.- krooni aasta aga minu nimel on 1000.- krroni.

OK on ka olemas kohus, kes peaks asja lahendama aga kas see 19,17 EUR'i on seda väärt?
isegi pakkusin, et maksan selle vormistamise kinni aga ei midagi.

On kellegil sellist juhust olnud?
Eks teistele ka teadmiseks, lugemiseks.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas vtl »

Kui Sa oled tehn. passis kasutaja, siis pole ju probleemi - saad rahulikult ja seaduslikult selle autoga minema sõita või ära pukseerida ning enne kätte ei anna, kui Sind tehn. passist välja kirjutatakse.

Võid ju ka eksile Stalini lemmiklauset tsiteerida:pole inimest (s.t. antud juhul autot) - pole probleemi. Kui vana masin peaks juhuslikult elektrisüsteemist põlema minema vms.

Aga see ei takista vist uuele autole Sind uuesti vastutavaks kasutajaks lisamist. Mingil ajal teatud seltskond märkis oma tehn. passidesse igasugu tuntud politseitegelasi kasutajaks, et dokustaate kontrollinud patrullile muljet jätta, nagu need tegelased oleksid autoomanikuga kuidagi seotud tegelased. Kas nii võiks tänavalt suvalise inimese kindlustuskoefitsenti kasutada? Midagi justkui ei klapi siin...
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Ax »

Njah, see ka muidugi üks variant. Aga vägivaldsusega ei tahaks ka nagu tegeleda.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas ricardo »

Tere
Aga seda mõtet pole tulnud, et lähed õigesse kindlustusse(selle firma esindus kus sõlmitud leping) ja nutad, et auto katki ja jääb pikaks ajaks seisma ja soovid teha peatamise avalduse ja palud raha tagasi maksta sinu poolt näidatud kontole ja oled nõus, et katkestamise trahv läheb maha - alati on mingi võimalus. Ja siis kui raha arvel, informeerid teist osapoolt "probleemist". Pead lihtsalt teadma mida soovid saavutada ja siis lihtsalt selleks võimaluse looma.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Ax »

Hehhe, kindlustuses juba käidud. Auto omanikul on täielik õigus teha sinu kindlustuslepingu alusel liikluskindlustust. Ise maksab kindlustuse ära ja tehtud. Mis asja loos veel nali on, et kuna omanik ise maksis kindlustuse eest siis mina ei saa oma LEPINGUT LÕPETADA!!!

vot sellised on eesti seadused.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas vtl »

Ax kirjutas:Hehhe, kindlustuses juba käidud. Auto omanikul on täielik õigus teha sinu kindlustuslepingu alusel liikluskindlustust. Ise maksab kindlustuse ära ja tehtud. Mis asja loos veel nali on, et kuna omanik ise maksis kindlustuse eest siis mina ei saa oma LEPINGUT LÕPETADA!!!

vot sellised on eesti seadused.
Vabanda minu juhmust, täna on kuum ilm ka ja mõte ei liigu päris selgelt, aga kas ma saan õigesti aru, et kui ma Sinu nime ja võib-olla ka isikukoodiga kõigepealt ARK-i ja seejärel kindlustusse lähen, siis saan ka mina endale Sinu "abiga" soodsat liikluskindlustust?
Kalamees
Fitting 44"
Postitusi: 406
Liitunud: T Mär 13, 2007 6:22 pm
Asukoht: Rakvere

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Kalamees »

Käi ARKis. Ehk seal leiab lahenduse. Teha avaldus ja kuskil süsteemi märge et sellele autole ei saa sinu nimel kindlustust teha ega ka sa seda masiant kasutada.
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Ax »

ARK's käidud, nemad ei saa ilma omanikuta mitte midagi teha. ARK mutt ütles, et alates detsembrist peab vastutava kasutaja avaldus olema, kuid nemad ei kontrolli allkirja ehtsust.
Nii, et põhimõtteliselt ongi asi seda moodi, et panen suva inimese (teades isikukoodi ja inimese tausta) vastutavaks kasutajaks ja anna minna! Kuradi banaania :floff

Vägev, mis?
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas TiitR »

ricardodesol11 kirjutas:Tere
Aga seda mõtet pole tulnud, et lähed õigesse kindlustusse(selle firma esindus kus sõlmitud leping) ja nutad, et auto katki ja jääb pikaks ajaks seisma ja soovid teha peatamise avalduse ja palud raha tagasi maksta sinu poolt näidatud kontole ja oled nõus, et katkestamise trahv läheb maha - alati on mingi võimalus. Ja siis kui raha arvel, informeerid teist osapoolt "probleemist". Pead lihtsalt teadma mida soovid saavutada ja siis lihtsalt selleks võimaluse looma.
Uue seadusega ei saa enam sellist "pikemaaja seismise" trikki teha: http://www.delfi.ee/news/paevauudised/e ... 0&l=fplead

...väljavõte tekstist:
"Eelnõu järgi ei tohi registrisse kantud sõiduk kindlustuslepinguta olla üle 12 kuu ka siis, kui see seisab näiteks remonditöökojas või müügiplatsil."
Kasutaja avatar
MahviaDeTyrk
I live off from the mud
Postitusi: 4476
Liitunud: N Nov 23, 2006 6:57 pm
Asukoht: Tartu Off-Road Klubi
Kontakt:

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas MahviaDeTyrk »

Ax kirjutas: Ja nüüd olengi põhimõtteliselt pärisori,
Sa oled põhimõtselt ori juba sellest ajast saati kui esmakordselt püksis tuksatas
Hakka pedeks - ehk on lihtsam asju selgeks rääkida :twisted:
tartuoffroad.ee
5581340
vtl
asjade olemus - see on imelihtne
Postitusi: 636
Liitunud: P Okt 09, 2005 1:55 am
Asukoht: Tallinn

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas vtl »

MahviaDeTyrk kirjutas:Sa oled põhimõtselt ori juba sellest ajast saati kui esmakordselt püksis tuksatas
Hakka pedeks - ehk on lihtsam asju selgeks rääkida :twisted:
FB-s keegi küsis mõni päev tagasi, et kui kaks pede omavahel kaklevad, kas siis on tegu perevägivallaga või mitte?
insener007
Fitting 44"
Postitusi: 450
Liitunud: N Dets 04, 2008 2:23 pm

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas insener007 »

Sry, for OT .... 2 pede jooksid voodi poole - kes ees, see Mees :lol:
Chero
Mell
Fitting 44"
Postitusi: 481
Liitunud: T Mär 20, 2007 8:39 pm
Asukoht: Sweet Home Kalamaja

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Mell »

Ise küll suur seadusemees pole,aga sisetunne ütleb,et kindlasti tuleks teha kas politseisse,ARKi või kindlustusse või kõigile neist kolmest kirjalik avaldus sellise nn.identiteedi kuritarvitamise kohta,et hiljem oleks jamade (loodetavasti sa pääsed neist)puhul vähemalt millelegi toetuda.
GAZ 69A
Elu on ilus
5177232
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas uppund kana »

Mell kirjutas:Ise küll suur seadusemees pole,aga sisetunne ütleb,et kindlasti tuleks teha kas politseisse,ARKi või kindlustusse või kõigile neist kolmest kirjalik avaldus sellise nn.identiteedi kuritarvitamise kohta,et hiljem oleks jamade (loodetavasti sa pääsed neist)puhul vähemalt millelegi toetuda.
Identiteet tähistab isikusamasust, mis võib väljenduda läbi isiku mis tahes omaduste või toimingute, mida teised isikud antud asjaoludel tema tuvastamiseks piisavaks peavad. Olenevalt sellest, kas võõrandatakse kinnisvara või kommenteeritakse mõnes portaalis päevauudiseid, on isiku tuvastamiseks kasutatavad meetmed ja vahendid erinevad, nagu ka nõuded isiku kindlakstegemisele üleüldse.

Kuskil peab olema konks kust haarata. Näiteks kuidas saab keegi suvaline sõlmida sinu nimele lepingu? Mina soovitan ,et pane kogu tekkinud olukord kenasti paberile ja saada rahulikult õguskantslesrile hinnanagu andmiseks. Päris põnev oleks teada milline vastus tuleb. Selline olukord on ju apsurdne.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Vastutav kasutaja ja auto omanik

Postitus Postitas Ax »

Kusjuures teie võite oma pede nalju teha aga asi on minu jaoks tõsine. Olen käinud läbi kõik - ARK, Politsei, kindlustuse - kõik ütlevad pöördu sinna (ARK, Politsei, kindlustus). Olen hämmingus, saatsin ka Indrek Sirk'le küsimuse aga senimaani pole vastust saanud.
Viimati muutis Ax, E Juun 13, 2011 3:01 pm, muudetud 1 kord kokku.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”