Aegunud tervisetõend peatab 01.01.11 juhtimisõiguse

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
LR90
I live off from the mud
Postitusi: 1563
Liitunud: T Dets 28, 2004 1:55 pm
Asukoht: Kunda taga metsas 5111459

Postitus Postitas LR90 »

Arxs kirjutas:Perearst väljastab kuni 10 aastast tervisetõendit, mitte rohkem ja mingist kategooriast see ei olene.
Perearst võib selle väljastada aga kui Sul on "D" kat, siis ARK ei
aksepteeri seda, ta nõuab medkomisjoni tõendit, vastasel juhul
võetakse "D" ära.
Ise selle kahel korral läbi käinud (BECEDE).
kui suureks saan, hakkan DEFENDERIKS
al
True Off Roader!
Postitusi: 1126
Liitunud: T Apr 22, 2003 11:47 am
Asukoht: Elva

Postitus Postitas al »

Väike nüanss asja juures veel neil kellel digimeeriku kaart eraldi soetatud. Nimetet kaart kehtib vaid samakaua kui kehtivad load, st. kui lähed lube vahetama, siis pead ka kaardi vahetama oli vist 750 eek). Ja õnnetuseks on mul seoses lubade vahetuse jm formaalsustega asjad nii lollisti tsüklis, et kui nüüd järgmisel korral (2012) kõiki dokumente korraga ei vaheta, siis jäängi iga paari aasta takka riigilõivudega, eriti med komisjoniga riiki nuumama. Digikaart kaotab esimesena kehtivuse, load peaks nagu veel kehtima, aga kuna komisjoni tõend enam kui kaks aastat vana, siis uus komisjon, väidetavalt uus digikaart ja tippeks veel uued load siis. Kui veel ADR litsents (5a), kehtiv ametikoolitus(5a) jm dokusmendid lisada, siis ajab ikka pildi segaseks küll. Peab vist paar kuud vabaks tegema ja kõik korraga kokku ajama, et siis iga 5 aasta jooksul korra see kadalipp läbi käia.
Kasutaja avatar
tarmo
I live off from the mud
Postitusi: 5138
Liitunud: N Juul 01, 2004 1:04 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas tarmo »

Õigus - seda nõuet vist muudeti paar aastat tagasi, et enam ei pea C-kat puhul med komisjoni läbima, vaid piisab perearsti tõendist.
Tarmo Toom, off-the-road alates 2003
Vaba/TR1 2005-2009
TR3 2009-2015 (Mainor Team)
Suzuki KQ700 30"MT
LC200/V8 32"AT
tarmo@4x4.ee, 526 5874
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Postitus Postitas uppund kana »

tanel kirjutas:HAHAHA, I win! Tervisetõendi kehtivuse lõpu kuupäev on paberivabas arkis tühi :rofl:
Ei tubli kurat. Kui nüüd lubade ja tervisetõendite kehtivused kahvlisse suudetaskse ajada, siis on küll klass.


Tanel, ainult "B"-ga rott
AAH ei võitnud :)) Mul naisel näitas ,et tervisetõend on hakanud kehtima enne kui load sai (18a. tagasi) ja lõpu aeg on märkimata. See tähendab ,et ta on SUREMATU. :hihi:
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
fassi
Mudder
Postitusi: 84
Liitunud: P Aug 17, 2008 12:43 am
Asukoht: kiisa 56 462 964

Postitus Postitas fassi »

Haaaaaaaa.Selle tervisetõendiga on ikka huvitavad lood,nimelt B ja C tegin perearsti juures aga CE d tehes teatas perearst,et nemad seda teha ei saa.Tuli siis minna kuhugi komisjoni.Meremeestehaigla ütles mulle pea 2 aastat tagasi,et järjekord ja umbes nädal.hinda ei tea.Mustamäe polikliinik -järjekorda pole ja saad kohe minna-hind 540.-eek kui õieti mäletan.Mul kiire ja parata polnd midagi ja nii saigi tehtud seal.Õnnetuseks mul load ja digikaart eri kehtivusaegadega ja saan riiki nuumata nii,et seda nägu.On ikka seadused välja mõeldud ikka küll.Samas kirjutas,et B kat 10 a. ja C ja muud 5a.Minul on siis BECE ja kehtivuseks 10.a.
lr 60 juubeli männiku 3 koha kaardilugeja
Kasutaja avatar
Koorejaam
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 102
Liitunud: N Okt 04, 2007 9:22 pm
Asukoht: Piimapunkt

Postitus Postitas Koorejaam »

Tervisetõendiga on jahhhh ikka lood küll. Tegin 2009 alguses korraga C & D kat.-i ja ok arusaadav, autokool ja ARK tahavad kehtivat tervisetõendit. 2010 juunis otsustasin teha E kat.-i lisaks ja esitasin autokoolile sama tõendi ja öeldi kuule mees sa pead uue tõendi tegema kuna kooli ja ARK-i tehingute jaoks ei tohi tõend olla vanem kui 6 kuud. No selge kimasin Mustamäe polikliinikusse ja võtsin uue 3 minutiga arst küsis lihtsalt kas olen terve ja kõik ok, mina vastasin loomulikult ja oligi kõik, kuigi eelmise tõendi kehtivus 10 a. ja jälle ca. 500.- vaesem. Riigil lihtsalt plekki vaja, mis siin pikalt ikka arutada! :wink:
Toomas69
Rookie
Postitusi: 7
Liitunud: E Aug 30, 2010 10:29 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Toomas69 »

Kontrollisin ka oma tervisetõendi kehtivust ark`i kodulehel. Sama asi nagu mõnel eespool kirjutajal. Tõendi kehtivuse algusaeg on märgitud aga lõppemise lahter tühi. Millegipärast ei usu, et see nn. eluaegne oleks :D
Ilmselt peab 1 jaanuaril, kui pilt aastavahetuse melust ette tuleb, kohe end ark`i lehele sisse logima ja vaatama, kas load kehtivad või mitte.
Teostan sõiduautode diagnostikat. Aeg ja koht kokkuleppel.
Kasutaja avatar
Beebikiisu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: T Okt 14, 2008 9:30 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beebikiisu »

Vaatasin ka mina seda tervisetõendi kehtivust arki lehelt. Esimene hetk, et ohooo mul eluaegne tervisetõend, aga siis selgus tõde.... Kui tegin endale esmased load, siis väljastati 2 aastane tervisetõend ja seal tõesti puudub kehtivuse lõpp. Kui vahetasin oma esmased load välja pidin tegema ka uue tervise tõendi, siis seal on ilusti kirjas kehtivuse lõpp :)
Aga ühest asjast ma küll aru ei saa.... mu tervisetõend lõppeb 10 päeva enne lubade kehtivuse lõppu, et kas siis 10 päeva olen nö juhtimisõiguseta?
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Ilmselt tegid oma tervisetõendi 10 päeva enne lubade vahetust lihtsalt eelmine kord :wink:
Kasutaja avatar
Beebikiisu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: T Okt 14, 2008 9:30 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beebikiisu »

zum kirjutas:Ilmselt tegid oma tervisetõendi 10 päeva enne lubade vahetust lihtsalt eelmine kord :wink:
Aga kuidas siis teisiti saakski? Peabki ju ennem tervisetõendi ära tegema, kui uut luba lähed taotlema! Kui nüüd peaksin oma lube uuendama, aga juhtub, et tervisetõendiga nihkub mõni päev siia-sinna, kas siis vahepeal olen juhtimis õiguseta?
Kasutaja avatar
krss
Mudder
Postitusi: 72
Liitunud: N Jaan 20, 2005 3:54 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas krss »

KimmoL kirjutas:Minu kohta on seal märge "Juhtimisõigus puudub", kuigi juhiluba olemas juba 35 aastat. Ilmselt välisriigis saadud juhiluba ei viiagi andmebaasi. Teisest küljest ütleb seadus, et teise EL-riigi juhilubasid ei peagi Eesti omade vastu vahetama. Ei tea, kuidas need kaks asja kokku sobivad.
Mul sama lugu, load kehtivad veel üle 30 aasta (kuni saan 70-seks, sealt alates vaja uut tervisetõendit). Iga kord kui kinni peetakse, käsevad miilitsad ARKis oma load Eesti omade vastu vahetada, iga kord ARKi minnes öeldakse, et mul on juba meie riigi (EL!) load olemas ja vahetada pole vaja. Nad võiks neis asjades vähemalt omavahel kokku leppida...

Huvitav, kas muu EL riigi lubade omanikul on vaja Eesti tervisetõendit? Välismaalasel kindlasti mitte, aga just Eesti kodakondsetel?
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Beebikiisu kirjutas:
zum kirjutas:Ilmselt tegid oma tervisetõendi 10 päeva enne lubade vahetust lihtsalt eelmine kord :wink:
Aga kuidas siis teisiti saakski? Peabki ju ennem tervisetõendi ära tegema, kui uut luba lähed taotlema! Kui nüüd peaksin oma lube uuendama, aga juhtub, et tervisetõendiga nihkub mõni päev siia-sinna, kas siis vahepeal olen juhtimis õiguseta?
Tundub nii.

Arvatavasti selgub kogu tõde alles praktika käigus, aga kui e-politsei hakkab näitama ainult on/off rezhiimis, kas on juhtimisõigus või mitte (et põhjust ei näita, aegunud tervisetõend ja roolijoodik saavad ühtemoodi täie rauaga... näiteks), siis on küll natuke midagi nihkesse läinud seaduse tegemisel :evil:
Kasutaja avatar
Beebikiisu
Off Roader Wannabe
Postitusi: 36
Liitunud: T Okt 14, 2008 9:30 pm
Asukoht: Tallinn

Postitus Postitas Beebikiisu »

zum kirjutas:
Beebikiisu kirjutas:
zum kirjutas:Ilmselt tegid oma tervisetõendi 10 päeva enne lubade vahetust lihtsalt eelmine kord :wink:
Aga kuidas siis teisiti saakski? Peabki ju ennem tervisetõendi ära tegema, kui uut luba lähed taotlema! Kui nüüd peaksin oma lube uuendama, aga juhtub, et tervisetõendiga nihkub mõni päev siia-sinna, kas siis vahepeal olen juhtimis õiguseta?
Tundub nii.

Arvatavasti selgub kogu tõde alles praktika käigus, aga kui e-politsei hakkab näitama ainult on/off rezhiimis, kas on juhtimisõigus või mitte (et põhjust ei näita, aegunud tervisetõend ja roolijoodik saavad ühtemoodi täie rauaga... näiteks), siis on küll natuke midagi nihkesse läinud seaduse tegemisel :evil:
Krt küll. Mind on kasvatatud seadusekuulekaks inimeseks, aga Eesti riik teeb mind vägisi kurjategijaks :evil:
Kasutaja avatar
zum
Rock Crawler
Postitusi: 834
Liitunud: N Juun 28, 2007 2:00 pm
Asukoht: Tapa-Loobu tee ääres

Postitus Postitas zum »

Sõida need 10 päeva niimoodi, et vahele ei jää :D
Raiki
Fitting 38"
Postitusi: 249
Liitunud: T Dets 01, 2009 12:47 pm
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas Raiki »

Minul on lubade ja tõendi lõppemise vahe 1 kuu
Ja seda sellest, et käisin Akati lube tegemas ja kooli alguses oli tõendit vaja juba.
See ei too ju mingeid lisakohustusti või meelespidamisi juurde. Kui load hakkavad läbi saama, siis nagunii uut tõendit vaja , et uued load saada ja ma tahaks näha meest kes viimasel lubadekehtivuse nädalal hakkab vahetuse asju ajama :)
Jeep Crand Cherokee Overland
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”