Masinatest, registreerimisest ja sinisest küttest

Koht kus käsitletakse Transpordiameti (ARK), tehnoülevaatuse, liiklusseaduse, liikluskindlustuse ja muude õigusaktidega seotud teemasid.

Moderaator: Moderators

porilane
tegi autoga allveelaeva
Postitusi: 113
Liitunud: R Juul 15, 2005 4:01 pm

Postitus Postitas porilane »

Olen selle teemaga ka ise kokku puutunud. Liiklusseaduse järgi on kohustus registreerida sõiduk, kui tema liikumiskiirus ületab 11 km/h(vist oli see nr). Vahet pole, kus sellega sõidetakse. Samuti tegi Eesti Politsei mulle selgeks, misasi on kinnine territoorium - kui tema paneb politseivormi asemel tavalise jope selga ja marsib valvuri keelust hoolimata "kinnisele territooriumile", siis on tegemist avatud territooriumiga, sest ka jalakäija on liikleja. Ja on täielik õigus trahvida sellel territooriumil liikuvat sinise kütusega kompaktlaadurit.
AsTroSS
Fitting 44"
Postitusi: 491
Liitunud: L Mai 16, 2009 10:01 pm
Asukoht: linna lähedal maal

Postitus Postitas AsTroSS »

Millega sa kavatsed paaki pesta?

Vihjeks nii palju,et värvist sa lahti küll ei saa.

Mul oli kunagi ca 1 liiter punast kütust kanistris mille ma kallasin tühja (siis oli veel täiesti uus) suurde 1,5 tonnisesse mahutisse, mingi aja möödudes ostsin mahuti heledat kütust täis. Minu suureks üllatuseks suutis see 1 liiter punast ära värvida terve 1,5T kütust.

Minu jaoks ei olnud sel värvil mingit vahet kuna kõik läks katlasse aga autos seda poleks enam saanud kasutada.
Dodge Ram T25
Dodge Ram T35

Kui suureks saan ,siis ostan KRAZ 255B ......
ardi
Rock Crawler
Postitusi: 911
Liitunud: N Apr 01, 2004 1:47 am
Asukoht: Raplamaa,Juuru

Postitus Postitas ardi »

Põllumeeste arutelu samal teemal.
http://rodnas.ee/foorum/viewtopic.php?t=374
Osutan palgisaagimisteenust mobiilse lintsaekaatriga.
Rendin välja halumasinat Japa 700
5280616
Kasutaja avatar
tt
Fitting 38"
Postitusi: 300
Liitunud: T Aug 08, 2006 1:18 am
Asukoht: Tallinn Mähe

Postitus Postitas tt »

Leedu kirjutas:juhuslikult oli see laadur sinna tollilao territooriumile pargitud ja kuna nad olid juba välja vihastatud igasuguste tegelaste poolt, siis kruvisid korgi maha ka laaduril ja lükkasid toru paaki. Tegid kütuse võtmise kohta protokolli ja käskisid 24 tunni jooksul tulenevalt VES par 5 lg 2-st paagi ära puhastama. Protokolli on kirjutatud masina omanikuks maavaldaja ja juhiks(valdajaks, omanikuks), maavaldaja sekretär.
pargitud, mootor ei töödanud, uksed lukus? no siis ei kasutatud ju
Pilt
Kasutaja avatar
ricardo
Rock Crawler
Postitusi: 963
Liitunud: N Veebr 16, 2006 8:34 pm
Asukoht: Pärnu linn

Postitus Postitas ricardo »

Oleme ka kasutanud laaduris sinist kütet. Juba kütet ostes(kütusemüüjalt hulgi) tuli teha tolli jaoks avaldus, ära märkida millisesse sõitukisse läheb ja kus aadressil kasutama hakkame. Ja ametnikud vist isegi käisid kontrollimas ka kohapeal. Ja meile tehti selgeks, et ega iga koha peal ei võigi selle sinise küttega töötada. See, et katlamajas haket ette lükkasime oli vist ok, aga kui ei eksi, siis kusagil ehitusobjektil oleks keelatud olnud nende jutu järgi. Mis siis et laadur ka registreerimata ja vedu treila peal ja objektid kinnised. Üldkokkuvõttes odavam ja lihtsam kasutada tavalist kütet.
ivos
Rookie
Postitusi: 2
Liitunud: R Okt 16, 2009 1:17 pm
Asukoht: Tln/harjumaa

Postitus Postitas ivos »

Pole küll päris teemasse kuid kust hulgi ostes kõige soodsam oleks soetada sinist kütet? Vaja ~1000-2000L varsti tellida või on kellegil ehk pakkuda?
Kasutaja avatar
R.Laansalu
Fitting 38"
Postitusi: 277
Liitunud: N Dets 07, 2006 1:14 am

Postitus Postitas R.Laansalu »

ivos kirjutas:Pole küll päris teemasse kuid kust hulgi ostes kõige soodsam oleks soetada sinist kütet? Vaja ~1000-2000L varsti tellida või on kellegil ehk pakkuda?
Eelmine nädal võtsin pakkumised mõndadelt kütusefirmadelt. Parim pakkumine oli Alexelal. Liitri eest nõudsivad 8.70 (koos km), miinimum kogus 1000l ja transport tasuta. Kui ostad alla miinimum koguse, siis tahavad 400.- transa eest juurde.
Vasta

Mine “ARK, TÜV, kindlustus ja muud juriidilised küsimused”