VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Moderaatorid: hulkur, Moderators

Vasta
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas uppund kana »

vaatsin ,et Amarok-i kastikast pole keegi juttu teinud. Kuna endal on selline isend kasutada siis jagan muljeid juhuks kui kellegil plaan soetada või mis iganes.

Minul siis Trendline mootor 2.0 ja 6k. manuaal ilma aeglustita. peab kohe ütlema ,et kui soetada siis ikkagi aeglustiga variant. Maastikul küll jõudu väheks ei jää aga kui on väga auklik tee või põld siis 1 käik liiga kiire. Auto sobib ennekõike kasutada näit. farmeritel, metsa eriti ei sobi, liiga suur ja lai ja ilmselt vabanete üsna kähku ka esistangest. Põllupeal kannatab sõita küll. Salong on suur ja lai. Ruumi on laialt ka tagaistmel. Maanteel on sõiduomadused head. Küttekulu väike, mina olen saanud keskmise linn maantee 7,6.

Põeb ka haigusi. Sõidetud 50 tuh. lendas tagumine kardaan. Esindusest öeldi ,et see ongi vigane lahendus ja parandatud alates 2013 aasta väljalasetel. Läheb garantiikorras uus alla ja juba tugevdatud kardaan. Tagasikutsumine ka seoses kütuse torustikuga ,vahetatakse välja kuna pidi vibreerima ja seetõttu on purunemis oht. Manual kastil see häda ,et külmaga lähevad käigud raskelt sisse ,eriti 2 käik mis kipub suisa raginaga lülituma. Tehas väidab ,et nii on ja selline see kast ongi. Seega talvel külmaga peab enne umbes 10 km. sõitma siis hakkavad käigud jälle kergelt liikuma.

kokkuvõtvalt eks viriseda saab alati aga üldiselt vähemalt minule see masin meeldib. Kui on vaja kastikat ja tegevusalaks pole metsandus siis soovitan vaadata ja katsuda küll.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas verbal »

Heietan siis oma Amarokist ka natuke... Minul on samuti sõita 2.0L mootoriga isend, kuid automaatkastiga. Auto on minu käes eelmise aasta juunikuust ja tänaseks läbitud praktiliselt 30tuh km. Mingeid probleeme olnud ei ole, va. 2 tehasepoolset tagasikutsumist. Ühel juhul olid mingid voolikud liiga lähestikku ja teisel vahetati käigukasti juhtplokk (kuigi mina mingeid probleeme ei kogenud sellega). Tehasepoolne hooldusvälp käib näidiku järgi ja on 40tuh km ümber. Lasin oma autol ka 20tuh km pealt õli vahetada, kuna vean tihti rasket treilerit. Treileri lubatav suurim mass on 3200kg ja selle vedamine läheb väga libedalt.
Mina kasutangi seda autot pigem farmerina, sõidan mööda põlde ja kehvasid kruusateid. Automaatkasti 1. käik on piisavalt aeglane ja aeglustist puudust pole tundnud. Ka haagisega tagurdamine on ilma aeglustita ok. Amarokil on pidev keskdifrit kasutav nelikvedu, mis minu silmis on üks selle kastika eeliseid (vähemalt minu kasutuse juures). Üldse, maamajapidamises on kastikas ikka ülipraktiline. Samas on maantee ja linnasõit samuti väga ok. Keskmine kütusekulu tuleb 8-8,5L/100km vahele. Kui vaikselt lasta, siis ka alla 8.
Amaroki automaatkast on super hea, 8-käiguline. Sama ZF toodetud kasti kasutatakse ka mitmel luksusautol. Käiguvahetus on praktiliselt märkamatu ja kast suudab väga hästi suht väikese 2L mootori parimat pöördevahemikku ära kasutada.
Lisaks meeldib mulle Amaroki juures see, et salongis pole mingit mõttetut vaipa põrandal vaid on plastmass-kumm. See teeb auto puhastamise lihtsaks ja olen enda oma ka lihtsalt vooliku ja voolava veega üle lasknud.

Kaur
koomataja666
Mudder
Postitusi: 66
Liitunud: R Nov 02, 2007 2:16 pm
Asukoht: Tallinn

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas koomataja666 »

Kas on värskemat infot Amaroki kohta?
Plaanis lähiajal üks manuaal kastiga isend ligi võtta, 120km ja torsen diffriga.
Kuidas talvel sooja annab?
Küttekulu?
Vastupidavus?
Tööloom Uazik, igapäev Amarok ja Cayenne Turbo, metsas Brutekas + palju igasugu tehnikat.
Kasutaja avatar
verbal
Fitting 38"
Postitusi: 246
Liitunud: N Aug 19, 2004 9:29 am
Asukoht: Harjumaa servas

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas verbal »

Ega suurt midagi lisada ei ole. Kohe lööb 50t km ette, probleeme pole olnud. Küttekulu ~8,5L 100km peale, 50% maantee, ülejäänu põlluvahed ja linn. Minu autol on tehasest peal Webasto soojendi, mis annab külmaga tõhusat lisa. Ise olen endiselt väga rahul - tegu on tõhusa ja praktilise kastikaga.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas uppund kana »

Mis seal ikka, sõidab nagu muiste. 72 tuh. kellal ja kapotialusest ei tea ma midagi, veermikust kah mitte. Ühesõnaga istun autosse ja sõidan ,lagunenud pole miskit.(va. kardaan mis vahetati tummisema vastu garantii korras) Kui lisasoojendi peal läheb soojaks esimese paari kilomeetriga. Olen käinud sellega maal ,metsas ja uppunud saviaugus :D
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Nilps
Off Roader Wannabe
Postitusi: 47
Liitunud: R Aug 09, 2013 12:11 am
Asukoht: Tartu

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas Nilps »

Väike nipp teistele, kes soovivad kastivalgustust ka töötava mootoriga kasutada. Roni kasti ja lükka tuld vasakule (juhi poole) ning tuli tuleb lahti. Seal peaks olema kuus juhet, millest üks on must sinise jutiga. See tuleb sealt pistikust välja tõmmata või läbi lõigata. Nüüd töötab tuli ka töötava mootoriga ja ka sõidu ajal. 15 minuti taimer jääb endiselt tööle. Ise paar kuud nii ringi kärutanud ja probleeme pole esinenud.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas uppund kana »

Lisaks siis seda, et tekkinud esimene ongelmaa. Külma ilmaga -12 ja rohkem ei taha toimetada eelsoojendus küünlad, spiraali tuli põleb armatuuris vaevu paar sek. ja kustub. Mootor ei käivitu või kui siis paari pütaga ja podiseb minuti jagu enne kui teised silindrid järgi tulevad. Samas kui on miski 0 kuni +3 põleb spiraali tuli oma 8 sek. Esinduses käis kontrolliti küünlad ja tehti deagnost ,ei mingeid vigu kuskil. Külmaga aitab ainult see kui enne käivitamist süüdet 3-4 korda sisse välj keerata siis soojendab küünlad üles ja läheb käima. Lubati tehasest uurida ,eks kuuleb mis teema on.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas TiitR »

uppund kana kirjutas:Lisaks siis seda, et tekkinud esimene ongelmaa. Külma ilmaga -12 ja rohkem ei taha toimetada eelsoojendus küünlad, spiraali tuli põleb armatuuris vaevu paar sek. ja kustub. Mootor ei käivitu või kui siis paari pütaga ja podiseb minuti jagu enne kui teised silindrid järgi tulevad. Samas kui on miski 0 kuni +3 põleb spiraali tuli oma 8 sek. Esinduses käis kontrolliti küünlad ja tehti deagnost ,ei mingeid vigu kuskil. Külmaga aitab ainult see kui enne käivitamist süüdet 3-4 korda sisse välj keerata siis soojendab küünlad üles ja läheb käima. Lubati tehasest uurida ,eks kuuleb mis teema on.
Kas mingi(d) temp. andur(id) ei või valet infi anda ja ei lükata küünlaid taha? Lihtsalt uitmõte :roll:
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas uppund kana »

Tundub küll nii ,et mingi temp andur peksab segast aga neid on seal terve pinutäis :roll:
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas LauriJ »

Uurisin ka ükspäev Amaroki kohta erinevatest foorumitest ja juutuubist. Üks huvitav video hakkas silma (Amarok vs Ranger) https://www.youtube.com/watch?v=0J0KcLrOjzk
Ma olin koguaeg arvamusel, et Ranger ikka tõmbab paremini aga vot siis, eriti veel koormaga. Hiluxiga pole mõtet võrrelda, see ei liigu üldse. Ainult kütust võtab. :D
Kasutaja avatar
TiitR
I live off from the mud
Postitusi: 5765
Liitunud: P Mai 18, 2008 8:00 pm
Asukoht: Tartumaa + Ida-Virumaa

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas TiitR »

Kuskilt jäi silma, et Amarokile pandi peale ka V8 TDI ja 930 Nm motot :shock:
Kasutaja avatar
LauriJ
True Off Roader!
Postitusi: 1450
Liitunud: L Okt 02, 2010 10:55 pm
Asukoht: Tartu.

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas LauriJ »

MTM pani ühele autole V8 moto peale. 410hj ja 930nm. Mingist seeriaviisilisest tootmisest rääkida ei saa.
Teoreetiliselt V6 moto panek ei tohiks olla eriti raske automaatkastiga pillile, kuna sama ZF-i kasti kasutatakse V6 moto otsas ka. Amarok 3.0TDI-iga oleks juba päris kiire asi ja arvatavasti oleks turgu ka sellele.
Kasutaja avatar
uppund kana
Rock Crawler
Postitusi: 977
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:35 pm
Asukoht: Pärnu-ühe varbaga Saaremaal
Kontakt:

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas uppund kana »

Nii, kui juba mulisema hakkasin siis jätkan. Käis masin 80 000 hoolduses. Grantiikorras vahetati geneka rihm (kriuksus). Vahetusse läheb veel jooks uksetihendeid . Vesi hakkas tuppa tilkuma :D Tuli välja ,et jällegi need sünnivalud ,uuematel on juba miskid täiustatud tihendid. Pannakse siis kah see uuem variant külge. Muud nagu ikaldunud pole. A ja aku pidi kah ädine olema.
Parketitigu (praegu küll rohkem turist) ........Bussiga
Suhtlen inimestega ka 56 204 888
Kasutaja avatar
saaremaaendel
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 100
Liitunud: R Nov 28, 2014 8:40 pm

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas saaremaaendel »

Pikalt kestavad need sünnivalud.Auto kui niisugune sündis laias laastus 100 aastat tagasi.
5230678
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2180
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: VW Amarok lihtsalt mulin ja muljed

Postitus Postitas puhvel »

saaremaaendel kirjutas:Pikalt kestavad need sünnivalud.Auto kui niisugune sündis laias laastus 100 aastat tagasi.
Avardan veits silmaringi. Väidetavalt on vaikimisi arenenud üleilmne arusaamine (et mitte karmimalt öelda) autode tootjatel alates 1997a, et kestvaid massinaid pole kasulik toota.
Viktoriini küss....miks?
WJ ja XC 70
Vasta

Mine “Volkswagen”