ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Teeme biznist? Plekk sulle kurgid mulle ja kurgivesi kolmandele. Igasugune muu biznez jutt, mis ei sobi ei Müügi ega Ostu alla või on muud pidi hämara taustaga.

Moderaatorid: jr, boob, Moderators

HB
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:51 am
Asukoht: Hageri
Kontakt:

ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas HB »

enamjaolt õli/bensiini ja diisli segu, vahele ilmselt natuke vett kah
Viimati muutis HB, E Veebr 11, 2019 5:08 pm, muudetud 1 kord kokku.
no fear
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 196
Liitunud: N Mär 20, 2008 9:41 am
Asukoht: Mulkland

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas no fear »

Mul on küsimus, et mis selle õliga üldse ette võtta. Mul on ka tekkinud aja jooksul seda aga nii palju metsas oksi ka ei põleta, et kogu oma vana õli ära saaks kasutada.

Kui teemat solgin, siis vabandust...
CanAm 1000XXC´21, Polaris Sportsman 1000 XP S`20,
Eestis-ATV võistkond KOHALIKUD, Soomes-ATV Team Estonia
HB
Mudder
Postitusi: 60
Liitunud: E Jaan 03, 2011 7:51 am
Asukoht: Hageri
Kontakt:

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas HB »

julgemad hundid kasutasid seda garaazi kütmiseks, aga sertifitseeritud vanaõlikatlaid on eestis ilmselt väga vähe..
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas v6sa »

HB kirjutas:julgemad hundid kasutasid seda garaazi kütmiseks, aga sertifitseeritud vanaõlikatlaid on eestis ilmselt väga vähe..
Ametlikult tohivad vanaõli põletada ainult jäätmekäitlejad;)

Samas, kui tahmast mustunud lumi ja naabrite wing ei häiri, siis põleb ka tavalises õlikatlas kenasti :roll:
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
kirsa
Mudder
Postitusi: 80
Liitunud: T Okt 22, 2013 7:28 pm
Asukoht: Tartumaa.

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas kirsa »

Solgin teemat aga võta kui update'i.
Kui keegi midagi salaja kütta tahab Tartu kandis siis on pakkuda jahutusvedeliku ja vee vaba kraami. Kokteil koosneb enamasti hüdro ja käigukasti õlist. Alla poole sellest on mootori ja sillaõlid.(46/15w40/10w40/gl5).
Eritellimusel saab ka teisi kokteile.
Min kogus 200L
Terv
5814 4977
martti727
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: T Jaan 06, 2009 10:28 pm
Asukoht: Võru

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas martti727 »

no fear kirjutas:Mul on küsimus, et mis selle õliga üldse ette võtta. Mul on ka tekkinud aja jooksul seda aga nii palju metsas oksi ka ei põleta, et kogu oma vana õli ära saaks kasutada.

Kui teemat solgin, siis vabandust...
Vanakooli diiselmasinale paaki 50% vanaõli, 50% diislit, võib törtsu bensiini ka lisada. Eriti ökovennad panevad 80-90 % vanaõli.
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas v6sa »

martti727 kirjutas:
no fear kirjutas:Mul on küsimus, et mis selle õliga üldse ette võtta. Mul on ka tekkinud aja jooksul seda aga nii palju metsas oksi ka ei põleta, et kogu oma vana õli ära saaks kasutada.

Kui teemat solgin, siis vabandust...
Vanakooli diiselmasinale paaki 50% vanaõli, 50% diislit, võib törtsu bensiini ka lisada. Eriti ökovennad panevad 80-90 % vanaõli.
Toimib.

Ülevaatusele siiski pole mõtet ronida. NIng sinise bussi vennad hakkavad ka küsimusi esitama. Kütuseaktsiis ju maksmata.

Aga julge hundi rind on ju rasvane ning mõned armid vaid kaunistavad.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas Maaks »

v6sa kirjutas: Toimib.
Ülevaatusele siiski pole mõtet ronida. NIng sinise bussi vennad hakkavad ka küsimusi esitama. Kütuseaktsiis ju maksmata.
Aga julge hundi rind on ju rasvane ning mõned armid vaid kaunistavad.
Igaks juhuks mainin, et kütuseaksiis ei puutu antud juhul kuidagi asjasse, kuna aktsiis lisatakse ainult konkreetsele kaubale (NIMEKIRI), aga mitte kõigile vedelikele/aintele, mida on võimalik kuidagi mootorikütusena kasutada.
martti727
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: T Jaan 06, 2009 10:28 pm
Asukoht: Võru

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas martti727 »

Maaks kirjutas:
v6sa kirjutas: Toimib.
Ülevaatusele siiski pole mõtet ronida. NIng sinise bussi vennad hakkavad ka küsimusi esitama. Kütuseaktsiis ju maksmata.
Aga julge hundi rind on ju rasvane ning mõned armid vaid kaunistavad.
Igaks juhuks mainin, et kütuseaksiis ei puutu antud juhul kuidagi asjasse, kuna aktsiis lisatakse ainult konkreetsele kaubale (NIMEKIRI), aga mitte kõigile vedelikele/aintele, mida on võimalik kuidagi mootorikütusena kasutada.
Olen seda aktsiisiasja uurinud MTA-st (see oli muidugi aastaid tagasi kui sai tonnide viisi vana toiduõliga sõidetud). Siis oli põhimõte see, et kõik vedelik mis jõuab mootorisse ja millest saab energiat läheb aktsiisi alla. Küsisin kuidas te seda kogust kontrollite, öeldi et polegi võimalik kontrollida, et ise teed iga kuu lõpus MTA-le koguste kohta aruande ja maksad aktsiisi. Ehk ühesõnaga, kui teepeal toll kütuseproovi võtab, siis ütled et teed iga kuu lõpus aruande ja maksad aktsiisi (kui toll teepeal kontrollib, siis tulebki selle kuu eest mingi koguse eest aktsiisis maksta, sest jälg jääb tolli andmetesse kuhugi kindlasti kirja).
v6sa
I live off from the mud
Postitusi: 2429
Liitunud: R Aug 19, 2005 4:31 pm
Asukoht: Harjumaa lõunapiir

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas v6sa »

Maaks kirjutas: Igaks juhuks mainin, et kütuseaksiis ei puutu antud juhul kuidagi asjasse, kuna aktsiis lisatakse ainult konkreetsele kaubale (NIMEKIRI), aga mitte kõigile vedelikele/aintele, mida on võimalik kuidagi mootorikütusena kasutada.
See viide kehtib müümise kohta. Kütuse koodiga müüdavatelt asjadelt peab olema aktsiis makstud. Kui vedelikku ei müüda mootorikütusena, ei pea ka aktsiisiga jändama.

Kasutamise seisukohast on MTA täna arvamisel, et kõik mootoris kasutatavatelt kütustelt peab olema aktsiis makstud. Vastutab selle eest kasutaja. Tõsi, nende tõlgendust võib proovida kohtus murda, kuid ma ei ennusta sellele kuigi kõrget edukust.
Krusa, Potsu, Krooks, GLK, Frontu ja hübriidruss veavad enamasti kõigi ratastega. Üldiselt olen rahul...
Kasutaja avatar
TTUUL
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 154
Liitunud: N Jaan 05, 2012 10:09 am
Asukoht: Oru ja Saula küla piiril

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas TTUUL »

Kas kütuselisandid pihustite ja pumba lisamäärimiseks on sama maksuga maksustatud?
XJ ´91, 136KW AMC242, AW4, NP 242, ..... EX
ZJ ´95, 135KW AMC242+LPG II, 42RE, NP 242, ..... loheta väikserattaline gloobuse abiga teed otsiv igapäeva liikur.
Tahoe ´98, 190KW Vortec 5700 L31,4L60-E , NVG246, ..... small block ja suurem ratas.
ZJ ´96, 131KW AMC242, 42RE, NP 242, ..... teatri seades.
Kasutaja avatar
Bill
Rock Crawler
Postitusi: 919
Liitunud: E Sept 08, 2008 10:57 pm
Asukoht: Pääsküla

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas Bill »

Ka kütuselisandid on maksustatud.
martti727
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 123
Liitunud: T Jaan 06, 2009 10:28 pm
Asukoht: Võru

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas martti727 »

TTUUL kirjutas:Kas kütuselisandid pihustite ja pumba lisamäärimiseks on sama maksuga maksustatud?
https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsii ... triaktsiis

"Kõik mootorikütusele või kütteainele lisatavad kütuselisandid loetakse aktsiisikaubaks olenemata selle lisandi toimest (nt parandab kütuse omadusi ja kasutatavust mootoris või puhastab kütusesüsteemi) või kas lisand eraldiseisvalt on kasutatav mootorikütusena/kütteainena või mitte."
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas helar »

Mul Tallinnas hetkel 200 l vanaõli üle. Tosooli olen püüdnud eemal hoida. On kellelgi huvi?
5O 55183
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Kasutaja avatar
heints
True Off Roader!
Postitusi: 1224
Liitunud: E Mär 17, 2008 10:11 pm
Asukoht: Tallinn

Re: ÄA LÄBITÖÖTATUD ÕLI

Postitus Postitas heints »

Kui sul see tosool mida eemal oled hoidnud õlist alles on siis mul oleks selle vastu huvi?
Ifa l60 9,6d
Heints 55 36 944
Vasta

Mine “Bizniz”