Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Teeme biznist? Plekk sulle kurgid mulle ja kurgivesi kolmandele. Igasugune muu biznez jutt, mis ei sobi ei Müügi ega Ostu alla või on muud pidi hämara taustaga.

Moderaatorid: jr, boob, Moderators

suhunni
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 13, 2018 9:39 pm

Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas suhunni »

Tere
Soetasin nädal tagasi endale esimese maasturi ja nüüd selgus, et rattalaager vajab vahetust :D
Küsimus siis selline, et kas siin foorumis on kedagi, kes saaks vahetada pealkirjas nimetatud rattalaagri. Asun Tallinnas. Laager on olemas
Jeep WJ 3.1d 2000
Kasutaja avatar
grandtohv
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: R Mai 27, 2016 11:53 am
Asukoht: Espoo/Kilingi-Nõmme

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas grandtohv »

Tere maasturi omanik.
Wj esimese rattalaagri vahetus on küll nüüd nii lihtne töö, et kui vähegi võti käes püsib ja 1-36 numbreid tunneb...peaks ikka iga mees(ka naine) hakkama saama küll.
Tõsi...on vaja ühte erilist võtit...oli vist mingi 12 nurk või pin(ei mäleta täpselt)...küll selle ka sebid kuskilt.
Kui nüüd võti üldse käes ei püsi,siis wj omanikuna hakkab sul analoogseid teemasid siia pritsima kui seeni paele vihma :D
Tean millest räägin...oman wj-i.
Ära saa valesti aru,minu eesmärk ei ole siin nääksuda su kallal...point on,et hakka ise nokitsema :D :D ja kogemused tulevad.

Kõike parimat,
Valter.
97a V70 AWD
97a ZJ V8
15a D-max
16a S-max AWD
...lihtsalt peab rohkem kui üks ratas vedama :lol:
Kes pärast naerab...naerab metsas!
suhunni
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 13, 2018 9:39 pm

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas suhunni »

Esimesed pilgud juba alla visatud ja selgus, et eelmine omanik on kolmest poldist vähemalt kaks ümaraks keeranud. Proovisin neid lahti saada aga tulutult. Eks viga ka selles, et korteris elades puudub ruum kus toimetada. kasutasin hea sõbra varjualust :D . Ei tea kas on mõtet kõiki võtmeid ja asju ostma hakkata. Remonti saaks aga alles nädala pärast.
Ma arvan, et pean need kolm polti välja vahetama aga pole kuskilt saanud. Laagriga neid kaasas polnud ja tavalised poed ei paku
Jeep WJ 3.1d 2000
Kasutaja avatar
grandtohv
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 168
Liitunud: R Mai 27, 2016 11:53 am
Asukoht: Espoo/Kilingi-Nõmme

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas grandtohv »

...Need on need samad erilised 12 nurga/piniga poldid milleks petsjomm võtit vaja.
Uuri netist...rummu polt äkki...kuskilt ikka saab.
Aga pees poldid tuleb näiteks tiigersaega läbi lasta ...või mingi muu käepärase vahendiga.

Aga edu...igav ei hakka :D :D :D
97a V70 AWD
97a ZJ V8
15a D-max
16a S-max AWD
...lihtsalt peab rohkem kui üks ratas vedama :lol:
Kes pärast naerab...naerab metsas!
suhunni
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 13, 2018 9:39 pm

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas suhunni »

Tänud juba ette :D Eks siis paistab kuidas olukord kujuneb. Esimene mulje autost on muidugi hea. Maanteel on natukene naljakas sõita,maastikul tunduvalt parem. Suhteliselt mugav masin.
Jeep WJ 3.1d 2000
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas Ax »

grandtohv kirjutas:...Need on need samad erilised 12 nurga/piniga poldid milleks petsjomm võtit vaja.
Uuri netist...rummu polt äkki...kuskilt ikka saab.
Aga pees poldid tuleb näiteks tiigersaega läbi lasta ...või mingi muu käepärase vahendiga.

Aga edu...igav ei hakka :D :D :D
See petsjomm on tavaline 12 kandiga number 13 silmus leht võti. Aga korralik, igasugu hiina pasa keerad sõlme.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas rannamees »

suhunni kirjutas:Esimesed pilgud juba alla visatud ja selgus, et eelmine omanik on kolmest poldist vähemalt kaks ümaraks keeranud. Proovisin neid lahti saada aga tulutult. Eks viga ka selles, et korteris elades puudub ruum kus toimetada. kasutasin hea sõbra varjualust :D . Ei tea kas on mõtet kõiki võtmeid ja asju ostma hakkata. Remonti saaks aga alles nädala pärast.
Ma arvan, et pean need kolm polti välja vahetama aga pole kuskilt saanud. Laagriga neid kaasas polnud ja tavalised poed ei paku
Sinna kõlbab ainult 12kandiline pikk 13 ehk 1/2 padrun! Parim oleks sinna otsa veel pneumo- või korralik akulöökmutrikeeraja.
Ära hakka mingite silmustega jamama, tulemust näed ju eelmise katsetaja tegevuse järgi.
Tee poldist pilti koos mõõdulindiga, mul peaks kuskil kõlbulikke piduseid olema.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Kasutaja avatar
AndreTGO
Fitting 38"
Postitusi: 336
Liitunud: N Okt 02, 2014 10:19 pm
Asukoht: Tallinn/Hüüru

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas AndreTGO »

Väheke kuuma andmine ei tee ka paha. Nad on tehasest keermeliimiga kinni. Löökmutrikeerajaga tuleb nagu nalja välja. Padrun ise ei maksa midagi väga. Kui juba mõned korrad lahti kakutud, siis saab umbes poole tunniga laagri vahetatud. :D
If it ain't broke, don't fix it.... but it's a jeep so always be prepared!
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas TarviR »

Parem kasuta 13 asemel 1/2 tollimõõdus võtit. Väiksem võimalus kandid maha keerata. Jeepil on neid tollipolte veelgi, tasub tollimõõdus võtmekomplekt soetada.
D4D+R6+V6
Kasutaja avatar
Ax
True Off Roader!
Postitusi: 1165
Liitunud: T Sept 16, 2008 8:37 am
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas Ax »

rannamees kirjutas:
suhunni kirjutas:Esimesed pilgud juba alla visatud ja selgus, et eelmine omanik on kolmest poldist vähemalt kaks ümaraks keeranud. Proovisin neid lahti saada aga tulutult. Eks viga ka selles, et korteris elades puudub ruum kus toimetada. kasutasin hea sõbra varjualust :D . Ei tea kas on mõtet kõiki võtmeid ja asju ostma hakkata. Remonti saaks aga alles nädala pärast.
Ma arvan, et pean need kolm polti välja vahetama aga pole kuskilt saanud. Laagriga neid kaasas polnud ja tavalised poed ei paku
Sinna kõlbab ainult 12kandiline pikk 13 ehk 1/2 padrun! Parim oleks sinna otsa veel pneumo- või korralik akulöökmutrikeeraja.
Ära hakka mingite silmustega jamama, tulemust näed ju eelmise katsetaja tegevuse järgi.
Tee poldist pilti koos mõõdulindiga, mul peaks kuskil kõlbulikke piduseid olema.
Ma Tahaks näha liginemist paduni ja löögiga.
Takkajärgi tarkus on täppisteadus.
Kasutaja avatar
ibra
I live off from the mud
Postitusi: 2903
Liitunud: K Nov 18, 2009 6:04 pm
Asukoht: Tartu

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas ibra »

Ma panen siia õpetliku video, muidu jäätegi targutama. https://www.youtube.com/watch?v=oMXs0-34fJo
Me oleme kõik võhikud,ainult erinevates valdkondades.
Kasutaja avatar
AndreTGO
Fitting 38"
Postitusi: 336
Liitunud: N Okt 02, 2014 10:19 pm
Asukoht: Tallinn/Hüüru

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas AndreTGO »

Ax kirjutas:
Ma Tahaks näha liginemist paduni ja löögiga.
Alguses keerad rattad ühele poole välja, siis pääsed vajaminevate pikenduste/kardaani abiga ilusti mutrikeerajaga ligi. Pärast keerad rattad teisele poole ja sama jutt. Pole väga raketiteadus. Kuna ise olen laisk inimene, siis ei viitsi narrega jamada. :D
If it ain't broke, don't fix it.... but it's a jeep so always be prepared!
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas rannamees »

AndreTGO kirjutas:
Ax kirjutas:
Ma Tahaks näha liginemist paduni ja löögiga.
Alguses keerad rattad ühele poole välja, siis pääsed vajaminevate pikenduste/kardaani abiga ilusti mutrikeerajaga ligi. Pärast keerad rattad teisele poole ja sama jutt. Pole väga raketiteadus. Kuna ise olen laisk inimene, siis ei viitsi narrega jamada. :D
Just nii see käibki, 3x tehtud.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
Kasutaja avatar
rannamees
Rock Crawler
Postitusi: 692
Liitunud: L Okt 10, 2009 1:04 am
Asukoht: L-Virumaa

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas rannamees »

ibra kirjutas:Ma panen siia õpetliku video, muidu jäätegi targutama. https://www.youtube.com/watch?v=oMXs0-34fJo
Hea video. Täienduseks võiks lisada, et laisk inimene (mina) tõmbab pidurisupporti nipukaga vedru külge rippuma, hoopis mugavam toimetada.
Olen alati nõus inimesega, kes on minuga samal arvamusel.
----------------
GC WK 3,0
ex- WJ 4,7, Dakota 3,9; GC WJ 4,7; Frontera Sport; GC WJ 2,7
suhunni
Rookie
Postitusi: 5
Liitunud: T Veebr 13, 2018 9:39 pm

Re: Jeep Grand Cherokee 3.1 2000 esimese rattalaagri vahetus

Postitus Postitas suhunni »

Tänan kõiki kes vaevusid vastama ja oma kogemusi jagama. Tänaseks on laager vahetatud. Neid kolme polti andis ikka kätte saada. Vana laager tuli peaaegu otsast ära lõigata :D Kuna vanad poldid läksid prügimäele tuli sebida uued poldid. Uued ostsin laagri järgi ja seoses sellega on väike küsimus. Polt on tugevusega 10,9 ja keere poldi peani. Vanal poldil on poldi pea juures väike aste, küsimus...........kas minu ostetud polt sobib?
Jeep WJ 3.1d 2000
Vasta

Mine “Bizniz”