Moodulkorstna puhastamine

Teeme biznist? Plekk sulle kurgid mulle ja kurgivesi kolmandele. Igasugune muu biznez jutt, mis ei sobi ei Müügi ega Ostu alla või on muud pidi hämara taustaga.

Moderaatorid: jr, boob, Moderators

Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Muska71 »

Korstent tuleb puhastada sedavõrd sageli,et oleks välistatud tahma-pigi põlengu oht,vajadusel kord nädalas -kuus.Selleks,et kivikorstnas tahma põletada üldse saaks peab korsten olema terve ja ka ohutuskujad peavad paigas olema.
armiline
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 120
Liitunud: K Aug 08, 2007 10:10 pm

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas armiline »

Selle asja sai korda tänu siis siin liikunud infole. Raidkivist sai selle fiiber komplekti mingi 19eur koos käibega. Eks proovime ära millega tegu.

Lauri
Kose, Harjumaa
5153204
Kasutaja avatar
sultan
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 146
Liitunud: L Veebr 23, 2013 5:27 pm

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas sultan »

Muska71 kirjutas:Sele korstna lükkab ilust alt üles fiibervarrastega läbi.Fiibervardad müügil näiteks raidkivis ja mujalgi.Otstarbekam teenus sisse ota.Poes müüdav keemia mõeldud pigi keemiliseks eemaldamiseks,kartulakoored samuti pigi tõrje


õige jutt.
soovitan ka ise 1) osta teenus sisse Lõunas nt www.tuleohutus24.ee 2) osta Raidkivist korralik fiiberlattide komplekt koos MITTEMETALLharjaga sobivas mõõdus 3) väldi Handymani, raiskad muidu raha
-------------------------------------
Minu 4X4 ajalugu:
RAM 1500
Frontera Sport A 2,0i 31" AT (ex)
Cherokee XJ 4,0 31" SpecTrck (ex)
Kasutaja avatar
Ergo K
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: L Aug 08, 2009 11:33 am

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Ergo K »

Mul on fiibervarred poes müügil! 1,5m pikkused, mida saab keermega üksteise otsa pikendada. Metallkorstnas tuleb kasutada ainult nailonharja, et ei kraabiks
korstna sisepinda ära. Jaehind 8.-€ tk ja 4x4 mainimisel kopsakas soodustus :)
Järve Keskuse 0-korrus, Koltsi Kaminad OÜ
Jeep GC 4,7 WJ 99a.
Jeep GC 2,7 WJ 02a.
Kasutaja avatar
matikala
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 118
Liitunud: P Nov 25, 2012 10:36 pm
Asukoht: Republic of Ireland

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas matikala »

Mul on 6m moodulkorsten, 3 x 45 kraadise nurgaga
Poest ostetud trossid olid kas liiga norgad (keerdusid rulli) voi liialt tugevad (ei lainud nurkadest labi)
Peale pikka motlemist aretasin kuuemeetrise plastikust veetoru otsa harja.
Ma ei oska kahjuks nuud kirjeldada tapselt seda plastikust toru aga neid on mitmes moodus saadaval - need mis tanapaeval kasutatakse, flexipipe voi midagi sellist.
Piisavalt tugev et ei puruneks, paksu seinaga - ei lahe keerdu ja laks kenasti nurkadest labi..
Hari oli pladtikust ja ma loikasin seda sutsu vaiksemaks et vaga tihe poleks nurkades.
Ainult hari tuleb kovasti kinni aretada et kusagil nurgas kogematta otsast ara ei tuleks..
Kokku maksis ehk eurot 20.00
Manused
Pilt minu korstnaharjast
Pilt minu korstnaharjast
rsz_screenshot_2013-09-06-19-30-30.jpg (47.4 KiB) Vaadatud 3563 korda
-------------------------------------------------------
2003 Shogun Warrior LWB 3.2 Di-D auto full UK spec's
Maakeeli valge mehe naftamootoril Pajeero,pika kerega
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Muska71 »

Need itaalia orikad on jah parajalt jäigad,et kurvedest läbi ei keera kuid pikka 15-20 m pika korstna puhul on jäikus vajalik ja lükkab ilusti alt üles.Sai tehtud vrisbo torust ise pikas rullis ja sellega lükkas kurved läbi,aga pikalt üles ei lükka kuna paindub läbi,vastu korstent tekib korralik hõõrdumine ja lükkad toru kahekorra.Mitme kurviga korstendel tuleb puhastusluugid keskele panna.
Muska71
Fitting 38"
Postitusi: 212
Liitunud: R Dets 29, 2006 2:52 pm
Asukoht: KEILA

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Muska71 »

Ergo K kirjutas: 4x4 mainimisel kopsakas soodustus :)
Järve Keskuse 0-korrus, Koltsi Kaminad OÜ
See jutt ei pea paika,ütlesin tädile 4x4 ja too küsis mis see on,et pole kuulnudki ja mingit soodust ka ei saanud.
Kasutaja avatar
Ergo K
Fitting 38"
Postitusi: 275
Liitunud: L Aug 08, 2009 11:33 am

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Ergo K »

Muska71 kirjutas:
Ergo K kirjutas: 4x4 mainimisel kopsakas soodustus :)
Järve Keskuse 0-korrus, Koltsi Kaminad OÜ
See jutt ei pea paika,ütlesin tädile 4x4 ja too küsis mis see on,et pole kuulnudki ja mingit soodust ka ei saanud.

No rääkida tuleb ikka minuga, ei tädid ega teised onud ei tea sellest tõesti midagi !
Jeep GC 4,7 WJ 99a.
Jeep GC 2,7 WJ 02a.
Kasutaja avatar
Maaks
Rock Crawler
Postitusi: 978
Liitunud: P Okt 05, 2008 10:37 am
Asukoht: Tallinn, Ida-Virumaa

Re: Moodulkorstna puhastamine

Postitus Postitas Maaks »

Jagan olulist infot korstende ja suitsulõõride puhastamise koht.
Vastavalt tuleohutuse seadusele tuleb koldeid/sitsulõõre puhastada vähemalt 1x aastas või vastavalt tootja juhistele.
Üksikelamus, suvilas, aiamajas, taluhoones ja väikeehitises võib koldeid/sitsulõõre enda tarbeks puhastada, välja arvatud tahma põletada suitsulõõrides, ka korstnapühkija kutsetunnistuseta isik.
NB! Vähemalt üks kord viie aasta jooksul peab koldeid/sitsulõõre puhastama korstnapühkija kutsetunnistusega isik, kes väljastab küttesüsteemi tehnilise seisukorra ning ohutuse kohta korstnapühkimise akti.
Vasta

Mine “Bizniz”