Täname appitulijaid

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Vasta
Priit82
Fitting 38"
Postitusi: 279
Liitunud: E Juul 09, 2007 7:44 pm
Asukoht: Rapla

Täname appitulijaid

Postitus Postitas Priit82 »

Mõte selline, et tänaks inimesi kes meid aidanud on. Ja kui viitsimist siis võiks ka oma loo kiirelt siia kribada.

Juhtus siis selline lugu et sai autole MT rehv alla ja kohe vaja himsasti proovima minna. 18.30 g-trass... auto põhja peal. Sai siis metsast oksi väikseid palgikesi ja igasugust muud ködi toodud. kuna hi-lifti ponud siis tuli jupike maakera auto küljelt kõrvaldada ja tavalise tungrauaga tõstma hakata. pusisime tungiga seal nii umbes paar tundi aga ainus protsess oli see, et omalt kohalt lahkus üks küljeraud. sai siis veel mõni tunnike kaevatud ja mässatud aga ei miskit, siis hakkas tulema selline tunne, et aitab uksed lukku ja tee äärde hääletama sest hakkas pimedaks minema. Aga ega ei tahtnud autot väga sinna metsa üksi nutma ka jätta. Õnneks sain sõbra kätte ja ta sai mulle oma sugulase numbri anda kes elab keilas. Helistasin siis talle: äkki saaksid mulle appi tulla. :põhimõtteliselt saan küll aga mul vaja enne keevitada kuna esisilla kinnitus (või miski selline) oli lahkunud oma õigelt positsioonilt, ootan siis tunni ei miskit teise veel ikka miskit. Vahepeal hakkas telefoni aku ka ära koolema (naise kisa kuulamisest,et kus kurat ma olen kui tema järgmine päev nädalaks lätti tööle peab minema) OH küll oli hea meel natukese aja pärast suuri tulesi kumamas näha ja teada , et nüüd ehk saab siit koju. Ja ega siis suurt juttu rohkem polnudki natuke aega vintsimist saime auto kätte ja sõit jätkus. Aga nüüd juba koju oma hirmus kurja naise poole.

Tahakski siis tänada Markot, kasutajanimega garaaz kes viitsis õhtul peale tööd keevitada ja mässata ning pika maa maha sõita, et meile appi tulla.
AITÄH
Kasutaja avatar
saldion
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 148
Liitunud: E Okt 01, 2007 11:03 pm
Asukoht: Harjumaa Kose

Postitus Postitas saldion »

juhtus minulgi juhus kus enam oma jõududega kuidagi hakkama ei saanud.
nimelt sai siis nivakesega mindud metsa müttama... kuna auto suht standard varustuses siis väga tapvasse mülkasse ei plaaninud ronima hakata ja et kedagi teist varajasel hommikutunnil kaasa polnud võtta siis üksi... AGA... naga öeldakse et kui juhtub, siis ikka palju ja pahasti... nimelt siis esimene asi mis juhtus oli see et juhipoolne kohamehe varras murdus ära, keerame siis otsa ringi ja hakkame tagasi liikuma(vaja ju minna ja ikkagi ära parandada...) järgmisena murdis end miskit moodi lahti roolisamba kinnitus(et mudaselt rabarajakeselt välja jõuda jääb veel miski 50m), ning tagatipuks paar minutit hiljem(kui veel vaid kümmekond meetrit jäänud kindla pinnaseni) lõpetas sidur lõplikult autoga koostöölepingu. kell on kolm päeval, mida teha...istun ja mõtlen kellele helistada...polegi nagu kedagi, kõik kuskil ära, või auto pole lahingukorras... 1700-1725 uurisin siis Priidu(tõpratohter) numbri välja ja 1730 hakaksin helistama... kostab kolm piiksu telefonist. deem... kõneaeg lõpukorral... Priit võtab vastu: palun kas sa saaksid tagasi helistada... ja kõneaeg lõppeb. läheb mõni hetk mööda ja telefon heliseb... räägin siis priidule ära milles häda ja lubab appi tulla kuid alles peale kella kuute... mis siis ikka auto sooja ja magama...:D ärkan sellepeale et Priit helistab jaküsib juhiseid kuhu täpselt tulla... paari lühikese kõne järel on ta kohal ja juba vintsime mind metsavahelt välja... tund pärast priidu saabumist olin juba kodus...
SUURIMAD TÄNUD SULLE PRIIT...
kui saan kuidagi abiks olla siis anna teada
Hea sõna ja revolvriga saavutab palju rohkem kui ainult hea sõnaga!!!
Kasutaja avatar
ehitusmasin
Fitting 38"
Postitusi: 250
Liitunud: T Juul 17, 2007 10:26 pm
Asukoht: Jõelähtme
Kontakt:

Postitus Postitas ehitusmasin »

Suured tänud hr.garaazile Keila kandist,kes abistas mind täna kraavist välja,küll mitte oma patroliga aga tuli kohale kuhja troppidega hea nõu ja sõbra stock 4runneriga.( :) mis maastiku olude sunnil jäi põllu äärde)
Hea nõu pikad tropid ja väike vintsimine aitas seekord hädast välja :D .

Tänud ka tegijatele appitulijate lististi eest,mis on vahest hädasolijale
ainuke lahendus.
+3725013674 Tanel
http://www.ehitusmasinad.ee

Mod.Traktor
Kasutaja avatar
keelutsoon
SUURED asjad
Postitusi: 446
Liitunud: N Mai 26, 2005 9:28 pm
Asukoht: Tln-Tartu vahel
Kontakt:

Postitus Postitas keelutsoon »

tänusõnad 007, kes eile ühe hädalise paldiskist tallinna lohistas!
raske lapsepõlv, rauast mänguasjad...
www.keelutsoon.ee
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Postitus Postitas 4x4 sõber »

Tänud Uputajale, kes mind oma uasikuga metsast välja lohistas.
Kasutaja avatar
uputaja
I live off from the mud
Postitusi: 4647
Liitunud: T Dets 14, 2004 11:17 am
Asukoht: Kuusalu lähedal metsas

Postitus Postitas uputaja »

Ja-Jah...
Asjas sees 2005. Sügissõidust.
Kasutaja avatar
Piraat
Mudder
Postitusi: 50
Liitunud: L Okt 06, 2007 4:26 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas Piraat »

Suured suured tänud Metsalisele, kes viitsis 1. jaanuari varahommikul mulle Toila kanti appi tulla!
Kasutaja avatar
carpets
Rock Crawler
Postitusi: 831
Liitunud: N Okt 25, 2007 6:29 pm
Asukoht: Kuusalu vald/Kõnnu/Valgejõe

Postitus Postitas carpets »

Tänud 4x4 sõbrale kes mind metsast välja aitas.
4x4 sõber
Fitting 38"
Postitusi: 307
Liitunud: E Veebr 19, 2007 2:42 pm
Asukoht: TALLINN

Postitus Postitas 4x4 sõber »

carpets kirjutas:Tänud 4x4 sõbrale kes mind metsast välja aitas.
Tänud sullegi ilusa õhtu eest.
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

Ükski heategu ei jää karistamata.

Sain eile poole kaheksa ajal õhtul kõne,et kaks masinat on Kiltsi lennuvälja juures kinni.
Hea inimene nagu ma olen läksin appi.

Peasüüdlane oli Patrol koos järelkäruga mille peal metsloomade söögimaja.Selle kompoti väljasikutamiseks oli kohale tulnud linnarehvidega Toyota Land Cruiser 120,Patroli juurde see ei jõudnud.
Toyota tagurpidi ~200 meetrit välja sikutatud,jõudsin Patroli juurde.
Järelkäru sappa ja metsapoole edasi,söögimaja maha ja käru tagasi asfaldi peale.
Uue ringiga Patroli juurde jõudes selgus,et see ei tööta ja akud on tühjad.
Nööriga sappa ja sügavamale metsa ringi keerama.Suund asfaldi poole saadud,olid minupoolsed sõnad et ei hakkaks üritama käivitada.
Vene poisid vist arvasid et nende Patrol on sulgkerge ja siiski üritasid nööri otsas käima saada.Talvel tuli sadulrekka ka kergemini järgi kui Patrol.Egas midagi sikutasin tegelased kõvale pinnasele,poisid olid masina vahepeal käima saanud.

Rahanubri kohta ütlesin et oma äranägemise järgi,poistel polnud vist sentigi ülearust raha ja pakuti liha ning vorsti,hommikul kohe toome ära,pole veel liha näinud ja ilmselt ei näe ka.

Hommikul pesulasse minnes sain "soojad sõnad" politsei käest,tänu pimedusele ja vene poiste mõttele masinat käivitada on ka roolivarras kõver.

Kogu jutu mõte,miks peaksin kellegi appi minema,et järgmine päev masinat remontida ja pesta saaks.

Kui järgmine hädaline ei ole siinsest seltskonnast,siis appi ilmselt enam ei lähe.
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
Kasutaja avatar
jr
Motorsi Jaak
Postitusi: 5727
Liitunud: K Veebr 19, 2003 10:01 pm
Asukoht: Tartu

Postitus Postitas jr »

Njah, on isegi nähtud inimesi kes asfaldile jõudes sõnagi lausumata autosse istuvad ja minema sõidavad. Ei aitähhigi. Kui foorumlane pole (ehk on võhivõõras), siis küsin nahaalselt 500eek väljasõidu eest ja teise 500eek peale kui masin käes. Siiani on kõik pooled rahule jäänud.
+372 5028488
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Postitus Postitas Landy »

jr kirjutas:Njah, on isegi nähtud inimesi kes asfaldile jõudes sõnagi lausumata autosse istuvad ja minema sõidavad. Ei aitähhigi. Kui foorumlane pole (ehk on võhivõõras), siis küsin nahaalselt 500eek väljasõidu eest ja teise 500eek peale kui masin käes. Siiani on kõik pooled rahule jäänud.
Viiimased 10 aastat olen inimesi vabast tahtest ja funny nimel tasu küsimata aidanud. Kuid eelmise ja eriti selle aasta kütusehindade tõusu valguses olen sunnitud telefonis abivajajaile ütlema, et "kütsuseraha tahaks tagasi saada".
(Loomulikult on siin erandid ja headelt või[s]tluskaaslastelt raha ei küsi)
Eks ole ka selliseid mehi nähtud, kes patsutavad peale päästmist kohapeal tühjale rahakotile ja on kanged "homme kohe" tooma, kuid uuesti pole neist kedagi näinud. :evil:

Olen selliseid juhtumeid liigitanud tasuta koolitusüritsutekes, sest ega see päästminee ei piirdu ju vaid köie või vintsitrossi ulamisega. Rohelistele algatele saab ka tavalislet õpetlik lühiloeng peetud, mida autoga ja oma sõiduvõtetega teha, et tulevikus nii ei juhtuks.
Viimati muutis Landy, E Okt 06, 2008 9:53 am, muudetud 1 kord kokku.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
yanekk
I live off from the mud
Postitusi: 1840
Liitunud: P Mär 11, 2007 4:49 pm
Asukoht: haapsalu

Postitus Postitas yanekk »

Vahepeal on asi natuke paremuse poole liikunud,lubatud metsaloomaliha vorstid laekusid,abiks seegi.
Pakun autoremondi teenust Haapsalus.
Kasutaja avatar
Myrgel
Rock Crawler
Postitusi: 707
Liitunud: K Mai 17, 2006 11:08 am
Asukoht: Tallinn
Kontakt:

Postitus Postitas Myrgel »

Üldiselt nagu mina aru olen saanud, on mingi kindel seltskond kes on nõus sulle kasvõi öössel appi tõttama. Lähen ka ise kui masin vähegi komplektne. Samas, nagu kolleegidega vesteldes selgub, on "Appitõttajate nimekirjas" ka palju õhku sees. Ehk siis mehi, kes on oma nime pigem moepärast kirja pannud. Reaalse appikutse peale reageeritakse mingi otsitud vabandusega ja seda korduvalt.

Olen ka ise oma autot lõhkunud appi minnes ja on tulnud ka muid ebamugavusi. Viimane kord võtsin kaks korda pooleteistkiltsase jalgsimatka ette, kuna olin nii oma linnaauto võtme, kui ka telefoni vintsimiskohta poetanud (loomulikult märkasin mõlema puudumist alles eemal ja eraldi aegadel).

Võtan neid ebamugavusi kui paratamatust ja väljaaitamist kui põnevat väljakutset - mitte ebameeldivat tüütust. Ehk siis hea vabandus jabural ajal metsa minna (ka naise ees ;-) ). Ise raha küsima ei lähe, kui keegi pakub siis võin vastu võtta ja võin ka mitte. Mingit draamat ma raha mittepakkumisest ei tee ja kellegi häda arvelt koorima ka ei hakka.

Siinkohal kutsukski inimesi üles tõsiselt järgi mõtlema kas nad reaalselt on ka nõus kellegile mutta järgi tõttama. Kui mitte siis võiks oma nime nimekirjast maha võtta. Samuti võiks ka kõiksugused rahalised tingimused sinna kirja panna.

Jõudu:
Urmas
Toyota Land Cruiser LJ70 TR2
www.myrgel.com
Arxs
Fitting 38"
Postitusi: 355
Liitunud: K Mai 21, 2008 8:16 pm
Asukoht: Halinga

Postitus Postitas Arxs »

Selle peale ütleks, et minu kodukant on vist liiga soft teiesugustele(mitte et ma pahas mõttes...) ja siiamaani pole isegi keegi iitsatanud, et oleks kinni olnud kusagil. :cry: Hea meelega läheks appi.
Ma ei jää kinni, ma lihtsalt kaotan pidamise ja jään seisma.
Honda TRX680
mämm mämm 650 XMR
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”