Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
donalds
True Off Roader!
Postitusi: 1280
Liitunud: R Nov 04, 2005 2:14 pm
Asukoht: tln

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas donalds »

sinna nelja rammumeest vaja ja tõstavad jimny rõõpast välja annad talda...
Aega läheb aga asja saab...

Donald
58290905
Kasutaja avatar
puhvel
I live off from the mud
Postitusi: 2194
Liitunud: E Apr 16, 2012 7:34 pm

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas puhvel »

Kas teema algataja mõne raamatu kirjutamise peale pole mõelnud või on seda juba teinud ?
Eeldusi tundub, et on ja mitte vähe :)
XC 70
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Madlobster »

metsapoolne kirjutas:aitaks hirmsat moodi ka see, kui sa täpsed koordinaadid kuhugi paneks (pm nt), et teaks kaarti uurida, et mis ja kuidas ja kui kaugel üleüldse. Saaks oma silmaga vaadata, kui kaugel miski on ja milline see liginemine sinna olema saaks...Uudishimu noh... hirmus uudishimu.
Sul ka Jimni v??? :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:



Avalikult neid täpseid koordinaate ära nüüd küll pane!!!
Võibolla tuleb jimnil koju pääsemist veel kaua oodata ning kogu see aeg vastu tahtmist juppe loovutada. Koju pääsemise hetkeks võib väike auto juba nii üsna õhukeseks jääda.
Viimati muutis Madlobster, T Okt 10, 2017 10:47 am, muudetud 1 kord kokku.
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Tõeeeesti? Sa ära märgi...
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Kell pool üheksa, uudiseid uudiseid... uudishimu pidavat tapma ja nagu kiuste on täna hääl kähe ja turtsun nigu siil.
Saite mikromaasturi välja või saan ka tulla end sitaseks tegema?
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
n0ge
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: R Juul 14, 2017 10:06 am

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas n0ge »

Tere taas mu sõbrad!

Pean tunnistama, et alustan kirjutamisega juba teist korda. Ma ei trükki tavaliselt epistleid ja eriti nii tihedalt. Aga mis võib juhtuda, kui oled poolikult maha saanud juba teadustöö väärilise lugulooga, kuidas Jimny koju jõudis ... fu*king vool läheb ära. Nagu keegi naeraks mu pihta!? Alguses vintsil, nüüd neetud linnaosal? Mis toimub, Valitsus pliiis!!?? Et säästa adminne alljärgnevast ja juba teistkordses luguloos, võib teema lukku visata, sest Jimny on tee leidnud koduõuele ja seda peaaegu ühes tükis!

Kuna jalas on juba kuiv jäsemelina ja seljas puhtad trussikud, võin eelnevast natukene lühemalt kirjeldada olukorda, milles täna seisin. Ette juba tänan foorumikasutajat arved'it ja Vabariigi kodaniku Andrust, kelleta ma seal vist siiani kinni oleks. Nimelt lõunapaiku kolises telo ning helistajaks minule võõras numbrite kombinatsioon. Kunas viimaselajal olen olnud vägagi popp poiss, võtsin trupka vastu. Teiseltpoolt telefonijuhet tutvustas mees end Andrusena ja päris objektil valitseva olukorra kohta. Kuna nimi oli mulle tuttav, jagasin temaga informatsiooni Jimny asukohast ja andsin juhised sinna pääsemiseks. Mees pakkus omapoolset abi ja lisas, et ma talle helistaks, kui töömaalt minema saan. Ei osanud abipakkujale "ei" sõna öelda ja lubasin soita, kui piinad lõppevad.

Üks priske 30 minutit hiljem helistab juba tuttav number mulle ja veidi hingeldaval häälel teatab Andrus, et Jimny on liikuma saadud ja asub andestavamatel pindadel, kust iseseisev liikumine miski probleem ei tohiks enam olla. Jõudsin küsida, kuidas? Peale seda kui Andrus mu mälu värskendas tuli eneselegi meelde laupäevane visiit vana sõbra juurde. Jäsemejarru ma olukorrast tingituna peale ei sikutanud ja tuli välja, et käimakast samuti mittemidagi tegevasse asendisse jäätud. Ei jõudnud esimese korraga mees kohe ära tänada! Üks mure jälle vähem, auto on juba käegakatsutavas kauguses. Kiire kommunikatsiooni tulemusel oli operaator ühendanud mind Arved'ga ja temagi olukorraga tuttavaks tehtud. Ega midagi, peale tööd metsa, et loo kangelasega koju marutada.

Koju jõudes pakkisin kiirelt pambu, kuhu sisse pillasin ka pildikaamera ja teist head-paremat. Rakendasin oma teisegi neliveolise elaja - Hugo (koer muide) ja anusin naist, et ta mu metsa viiks. Pole temagi kosmeetikariiulilt kukkunud ja nõudis kaasa ruberoidsaapaid, et H2O sokke ei rikuks, sest temalgi plaan minuga kaasa tulla. Pärast mõningat tammumist jõudsime objektile. Ümbertringi juba pime nagu kurat, parimaid võimalusi pildi mitte tegemiseks ei osanud isegi ette kujutada. Pettuma peavad nüüd seekord inimesed, kes pildi ja videomaterjali ootasid. Avasin nanomaasturi uksed ja keerasin võtit - kõik 1,3 liitrit ärkasid nobedalt ellu ja alustasid oma argipäevast plõgistamist. Egas midagi - üks neliveoline tuli pakkida sõiduki pärapoolsesse otsa ja tissidega kaheveoline ustavalt kõrvale. Ümberpöörd ja ... mõningase meetripoja pärast laius ees miski vett trantsportiv lombiliik. Päris oja sellekohta öelda ei saaks, pigem nire. Egas midagi, mats sisse ja ... sisse ma sinna taaskord jäin. Suutsin tissidega kaheveolise täiesti sopaga üle kallata, kui taaskord liikuma saada proovisin, ning millepeale tal ei jäänud midagi muud üle kui naerda. Naine oli kordi porisem kui mina ja Jimny kokku, aga vähemasti õnnelik.

Meenus mulle siis taaskord Arved, kes lahkelt oma abi ulatas ja lubas enesele helistada, kui pärast ikkagi miski probleem on, nagu mul seda antul olukorras ka oli. Väga operatiivse saabumise järel saatsin naise Saabiga koju ja edasi hüppasin Arvedi Jeepi ning heroiline sõit võis objektile alata. Arved, kes algselt enesekindlana end ei tundnud, kunas päevane telefonikõne ei sundinud teda mudakate järgi kätt sirutama, oli tüürinud oma ameeriklase võrdlemisi lähedale teistkordselt kinni jäänud Jimnyle. Tuldud teel veidi nõgisem koht oli, aga kuna tegemist oli algselt langusega, polnud ka kuigi suur probleem sellest läbi kulgemisega. Vints, mis mehel kaasas oli vabastas nanomaasturi lõksust kiiresti. Leppisime kokku, et sõidan tema ees ja iseseisev liikumine algaski taas kuniks jõudsime eelpool mainitud "nõgise kohani". Algselt languse peal olev takistus muutub vastupidi sõites tõusul takistuseks. Anorektiline Jimny marutas sealt läbi, Jeep aga pidi kasutama vähest abi vintsi näol, mis juba teist korda tõestas, et viimane töötab. Asi mis aga ei töötanud olid minu pidurid.

Minuteid hiljem oli nina juba suunatud kõvakattega teel Tõrva poole tagasi.
Tänan Teid kõiki kes nõu või jõuga aitasid. Taaskord tänaks Andrus't ja Arved'it

Päikest
n0ge
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Hahahaha...hea jutt. Kerge pettumus küll selles osas, et naerda oleks isegi tahtnud aga kokkuvõttes on hea - välja saite ja autogi ühes tükis. Soovitaks ühe eelneva kommentaari lisana raamatùt või järjejutte kirjutada. Neil oleks kindlasti menu:D
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
Siiri
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: R Nov 20, 2015 10:15 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Siiri »

hahahaahaaaaa @ tissidega kaheveoline
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Madlobster »

:lol: :bg
Lõpp hea kõik hea.
hästi jooksev jutt hoidis mõned õhtud vaatamata õnnetule jimnile ja tema omanikule siiski suunurgad üleval

Kirjtua ikka jälle kui sõitma lähed :)

Edu!
Pigi peab per*e minema!
andrusr
Fitting 44"
Postitusi: 496
Liitunud: R Dets 08, 2006 11:29 am

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas andrusr »

Ega ta väga kinni ei olnud, kuigi kummikuid oli vaja.
Kas keerasid sellesse kraavi kinni?
Diagonaalis ja uues jäljes oleks pidanud paberite järgi läbi tulema...hoovõtuks oli ruumi:)
Olin üksinda ja Suzukil rool lukus, seega ei saanud sellest kraavist enam läbi sikutada. Aga see selleks...
Vähemalt auto kodus ja ühes tükis.
ENNE:
Pilt

TÖÖS:
Pilt

PÄRAST:
Pilt

Pilt
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”