Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

n0ge
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: R Juul 14, 2017 10:06 am

Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas n0ge »

Tere kallid sõbrad!

Nagu iga lugu algab agusest, peaks minagi seekord sealtpoolt alustama. Laupäeval oli tahe minna metsa ja roheline Jimny katta Jackson Pollock'like joontega. Mõeldud-tehtud!
Kodukohast lahkudes olin teadlik labida olemasolust minu autovarustuses ja kaasas veel sõber, kes ühe hobujõuna arvesse läheb, et viimast sikutada. Plaanis mul kinni jääda loomulikult polnud - kellel siis oleks!? Vints - vot see on nüüd teine lugu. Peal ta mul on, aga midagi ta ei tee. Vähemasti senikaua kuniks hooliv peremees oma amatöörlikud vead parandab ja käed taguotsast välja võtab ning ta korda teeb. Ühesõnaga - sõber vints on mul kaasas niisama, et mul igav ei hakkaks vist.

Tund peale väljasõitu avastasime end Valga ja Viljandimaa vahelisel alal, tuled suunatud elektiliinide alla, kust paistis miski tee. Liinihooldus ma mõtlesin - tundmata mingit ohutunnet vuristasingi mäkke ja liikusin mööda liine edasi pimedusse. Kaua aega ei läinud kuniks lähemal vaatlusel selgus, et olime omadega rappa jõudnud - sõnaotseses ja ka kauges mõttes. Ees lahmuut mägi, mille vallutamine algselt hea ideena tundus, kuniks meenus, et vints on mul ju moepärast kaasas ning et ta midagi ei tee.

Paar tundi sai suuremate ja veel suuremate vägistamiskatsete tulemusel Jimny ikkagi vaevu liikuma, kuid tõele näkku vaadates olin ennast korralikult kinni s*ttunud. Seega nüüd ulungi siin ja palvetan suuri off-road jumalaid, kes mulle appi tuleks. Auto on metsas alates laupäeval ööst seisnud ja vaevu, et ta sealt kusagile ka läheb. Suuremat infot annaks telefoni teel, kui keegi välja tahab sikutada. Vints, mis niisama moepärast küljes nagu minulgi on, võiks pääste-apastaadil olemas olla. Labidas on mul seal endal, aga suure tõenäosusega piisab vintsimisest, et Jimny tagasi koju tuua. #Jimnykoju

Oleks vist viisakes ette juba ära tänada!
:wink:
56692259
n0ge
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: R Juul 14, 2017 10:06 am

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas n0ge »

Tere jälle!

Käisin hiljuti metsas, et veenduda egas juhuslikult pole keegi (eriti metsloomad) autot minema teisaldanud või jahimees ebavajalike tuulutusaauke masinale manu teinud. Tammusin siis mööda muinasjutulist metsa, enesel süda veidike puperdades. Mure ju reaalne - äkki maastur pehmesse pinnases vajunud ja maapind nüüd katusega tasa. Mida teed, kuidas käitud? Minutiga oli skeem juba paika mõeldud - tuleb paar korda katusel hüpata, et viimne maapinnaga tasa oleks ja muld peale ajada. Seejärel tulla 4x4 foorumisse ja antud postitus kustutada, sest kui pole postitust, pole ka probleemi. Mõte julm ja brutaalne, justkui viiks oma lemmik hobuse liimivabrikusse.

Laupäeval päevavalges kurba olukorda kaugemalt silmitsedes ei paistnudki asi kõiksee-kõige-hullem - vähemasti visuaalselt, kuna masin sai metsa jäätud öösel nägin ümbritsevat elu ja lugulaulu esimest korda. "Objektile" jõudes vahtisid mõistagi otsa mulle Jimny tagumised tuled, mida ühe auto kohta on niigi üleliia palju. Rõõmust rühkisin pehmes pinnases Jimny poole, aga mida sammuke edasi, seda rohkem hakkas H2O'd mulle saapasse trügima ja seda lihtsalt põhjusel, et viimased 5 (09.10 seisuga juba vist 6) päeva sadanud ja pehme olukorra pisikue veel pehmemaks teinud. Olulist entusiasmi see minusse ei süstinud. Oli ju plaan tegelikult auto ise metsast ära tuua kuid vihm pühkis mu peast ka selle fantaasia. Kätte ma ta sealt veel kuidagi võib olla saaks, aga mitme minuti pärast ma uuesti kinni olen? Masinaga tuldud teed sammudes ei jõudnudki välja mõelda kumb see idee parem oleks - kas mülkast väljudes tagasi sõita või proovida edasi rühkida?! Olin isegi imestunud, kui kaugele ma niigi võrdlemisis sulg-kaalus Jimnyga jõudsin ja tekkis küsimus, miks ma enne ei suutnud kusagile kinni jääda?!? Potensiaalseid kohti seal justkui oli, kuhu esteet-vintsiga maastur pikemaks ajaks ära parkida.

Taga-tipuks tekitas ka palju küsimusi asjaolu, et teemat on vaadatud 300+ korda, kui abi pakkunud reaalselt vaid 1 inimene - temagi Tallinnast ja mis veel koomilisem, oli mees valmis startima lausa Hiiumaalt, et võtta pealinnast auto ja sellega veel 200 km sõitma Põhja-Läti Eestipoolsetesse ilusatesse võpsikutsesse, et üht õnnetut jaapani toodangut välja kakkuma (vähemasti sain mina kõne sisust aru selliselt). Peast käis läbi veel tuhat mõttet, et miks see olukord nii olla võib: äkki lendavad sügiseti maasturid lõunasse, nagu seda teevad linnud / valimised / keegi ei ela Põhja Läti Kuningriigis, kellel oleks (korras) maastur / naine ei luba / võibolla inimesed ei usu mind! Ja see viimane pani mind mõtlema! Äkki inimesed mõtlevad, et ma ajan valetan?

Õnneks olin varustatud miski kalli valgust salvestava aparaadiga ja tegin siis salvestise, mida allpool näha võib. Sellisena ta mulle otsa laupäeval vaatas ning seisab ta seal tänagi. Kuna valgussalvestisega ma küljelt pilti ei teinud võiks eeldada, et olukord pole veeranditki nii sitt kui kirjeldatud, aga kui see nii lihtne oleks, siis ei oleks vaja ka seda pikka epistlit. Nüüd kus mul on väheseid tõendeid sellekohta, et tõesti on Põhja-Lätis Eestipoolsetes metsades Jimny, mis pole siiani koju jõudnud, aga peaks, sest ilmad lähevad aina kylmemaks.

Ühesõnaga - kas tõesti ei ole head inimest, kes nõu ja jõuga mu masina sealt aitab ära teisaldada, ilma et peaks päris pealinna inimest tüütama? Enesestmõistetavalt on minupoolt tagatud raskestiliigutatav sõiduk Põhja-Läti Kuningriigis, küttekompensatsioon (lennuki-ja praamipileteid ei korva) ja kui hästigi läheb, siis loosin abistajate vahel välja valgussalvestusteenuse väärtuses 100€ :wink:

56692259
Egon


Pilt


#Jimnyjõulukskoju
Kasutaja avatar
Alllu
Fitting 44"
Postitusi: 492
Liitunud: T Dets 16, 2014 9:30 am
Asukoht: Ida-Virumaa

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Alllu »

http://4x4help.eu/liikmed/?emd-maakond= ... =FILTREERI
Võta helista kontaktid läbi.
Kütuse kinni maksad võin Jõhvist ka auto treila peale panna ja tulema hakata.
Y61 GU4 matkakas & TerranoPatrol võistluseks
Vuran Offroad Team - Vuran.ee
Kasutaja avatar
Tarmu
Rock Crawler
Postitusi: 641
Liitunud: R Mär 07, 2008 9:49 am
Asukoht: Laulasmaa
Kontakt:

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Tarmu »

Pole ju hullu midagi seal .
Võta paar sõpra kaasa kes su sealt uuesti liikuma tõukaks !
Rocky(peer) Viis Kolm Neli Kaks Seitse Kuus Null Üks

http://tr-trans.eu/
Kasutaja avatar
beginner
True Softroader
Postitusi: 1481
Liitunud: T Mai 08, 2012 9:25 pm
Asukoht: Tallinn/Tapa/Tartu

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas beginner »

Kas vintsi kohapeal remontida ei anna? Kui vints mittemidagi ei tee, siis tavaliselt on elektri viga, mis parandatav juhtmete/ühenduste/releede kontrollimisega :roll: Siis oleks nagu kaks kärbest ühe hoobiga, vints korras ja masin väljas :D
Kasutaja avatar
Siiri
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 163
Liitunud: R Nov 20, 2015 10:15 am
Asukoht: Harjumaa

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Siiri »

Aidata kahjuks ei saa, aga peab ära märkima, et sõnasid oskad küll väga osavalt ritta seada, täitsa lust oli lugeda.... teise inimese murest :D
Kasutaja avatar
Madlobster
Got ARB and Nitrous?
Postitusi: 114
Liitunud: L Mär 28, 2015 11:41 am
Asukoht: Laagri

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Madlobster »

H2Od hakkas saapasse tulema :D
Kuidagi veider, et sealt keegi ei ole reageerinud. Selle jutu eest juba tuleks tooks selle mänguauto sealt ära :D (aga ma ilma vintsita ja "lõunasoomest" :)
Pigi peab per*e minema!
Kasutaja avatar
Landy
Typo Master 2.1
Postitusi: 17310
Liitunud: L Veebr 22, 2003 4:07 pm
Asukoht: Tallinn, 5 minuti kaugusel offroadist.
Kontakt:

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Landy »

Ma arvan, et kiireim võimalus on see sealt liikuma saada, on vintsile eluvaio sisse puhuda, Olen kord ühe vintsil põlvinmi jääkülmas sügislombis vintsi maha võtnud ja peale mootori vahetust tagasi pannud. Sul seal ju pildi järgi lausa ideaalsed remonditingimused.
P.S.
Samas imestan, et ükski Lõuna-Eestlane pole sinna veel pääste-safrit teinud Muidu on foorum kõvasid off-oaderid pungil täis.

P.P.S.
Sinna minnes oleks võind ju köied, hi-lifti ja sõbrad koos allapanuga ühes võtta ning masina liikuma saanud.
-----------------------------------------------------------------
Lets talk about LAND ROVER's
Kristjan Vaarmann (+372)5010599 kristjan.vaarmann@landroverclub.ee
Land Rover'iga nakatatud aastast 1996, off-road spordis aastast 2003!
MTÜ Eesti Land Roveri Klubi
Kasutaja avatar
arved
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: P Juun 06, 2010 8:24 pm
Asukoht: Tõrva

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas arved »

Homme õhtupoole pärast tööd plaanis Jimny metsast valja vintsida enne kui paha plaaniga kodanikud metsast auto leiavad.
Keerab uuesti mudakad alla,lift,köied ja vajalikud töövahendid kaasa.
Eks jäädvustame ka seda päästetegevust kui võimalik.

Terv,Arved
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Ise lähedal aga vaevalt seal kõva pinnast on, sest mu tank on nii raske, et vajub pehmest pinnasest läbi. Vintsi ka ei ole... Jõudu tirimiseks piisavalt..
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Kasutaja avatar
Gerry
Mudder
Postitusi: 85
Liitunud: K Okt 05, 2016 9:47 am

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Gerry »

Jälginud teemat algusest kuid mure sama mis eelkõnelejal, kola ja vintsi ja muid vahendeid justkui oleks, aga enesekindlusest ja kindlast jalgealusest tundub puudu jääma, v.a. jõu osa, seda mu auto standardpaketis pole. Kui juba ühte ei raatsita päästma tulla siis kahe auto jaoks veel keerulisem abi leida vist.

Kui lähedale seal kõvema jalgealusega saab? Vintsiga ilmselt sikutama ei ulatu aga kas labidate ja hiliftidega kannatab ligi matkata kui lisajõude tarvis peaks olema?
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Mina oma naisemõistusega tulen mitmele mõttele, kuidas auto välja saada. Reaalselt ei oleks ka probleemi abi pakkuda, sõita ei ole vast eriti kaugele.. aga ilma kõva pinnaseta kuidagi ei kannata, mu 2500kg vajub sisse ja sinna ta jääb ka kevadet ootama.. hästi läheb siis nädalast kuiva ilma, mida enne oktoobri lõppu-nõvembri algust väga prognoosida ei oska.
Aga nagu pm ütlesin, abi võib alati küsida- käed on ju otsas ja vast leiab mingi kruusakarjäärigi kust veits kõvemat pinnast autole lähemale tuua saaks.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
n0ge
Rookie
Postitusi: 10
Liitunud: R Juul 14, 2017 10:06 am

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas n0ge »

Tere taaskord!

Mul on ainult hea ja veelparem meel, et niipalju inimesi on otsustanud nõuks võtta ja eelpool mainitud #jimnyjõulukskoju üritusele igati kaasa aidata. Kes jõu või nõuga.

Homme võtan kaasa lestad (mitte rõõbakala vaid eri-jalanõud) ja kohtun foorumikasutaja Arved'ga, kellega läheme ja proovime selle "mänguauto" sealt kätte saada. Minna võib ta nüüd kahte pidi - si*asti / mitte nii si*asti kui arvasin vaid si*emini.

Mis võib minna si*asti küsite?
Kui homme õhtupoolikult näete uut teemat "Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni vol2", ning mille sisus püütakse teile maha müüa mõttet Põhja Läti metsa minekust ja kahe auto heroilisest päästmisest, siis soovitan kiiruga arvuti kinni panna ja telefon välja lülitada. Aitab ka fakt, kui visata peale tekk, mis ihu öösiti katab ja mitte enne järgmist päeva sellealt lahkuda. Kui aga mitte, siis homme/ülehomme võib lisa näha valgussalvestiselt kogutud materjale, kuidas "#jimnyjõulukskoju" üritusel läks ja mida kõike sai ära tehtud või lõhutud.

Mis peaks minema mitte nii si*tasti, aga veel si*temini.
Kui peaks juhutuma see väike, et niipea kui autot veidikenegi õigest otsast ja õigele poole kakkuda, poeb väikemaastur ise sealt soost putku. Mina siis häbene silmad peast, miks täpselt pooled Vabariigi mehed on jalule aetud (annaks Issand, et mõni hull Lõuna Soomest kogu epistlit lugema ei joppa)! Mõni loll on võibolla naiselt juba luba küsinud ja mis veel-hullem, hullupööra valetamise tulemusena ka selleks tottruseks loa saanud! Ja nüüd tuleb vaesekesel emandale seletada, miks kogu see kisma ja valed, aga labidal pole pa*a plekkigi ja auto puhtana garaašis!?

Eks näis mis saab!

Ahjaaa! See (esteet)vints! Tunnistan, et pole antud teemat pädev ülikoolis õpetama, ega oma enesekindlust seda oma naiselegi korralikult selgitada, et mis ja kuhu. Seega lapselikult(nagu ma seda olen) ja kõigile arusaadavalt lisan enesepoolse selgituse, miks kogu reaalsus on täpselt nii nagu ta seda on.
Nimelt see pisike must kastike mis teeb nupule vajutades *plõks-plõks, ning millest jooksevad miskid elumahla süstivad traadikogumikud vintsi toitmiseks, asub pisuke paar meetrit liiga kaugel libötkast endast. Kasutusel on miskisugune Ramsey 8000T (mitte segi ajada T-800 Arni Terminaatoriga) imevidin, mille ma peaaegu ilma rahata kätte sain. Miski kauge küla (maakonnakeskus Tartu) mehed oskasid öelda, et mida jämedam ja lühem on traadijupp millega kogu konstuktsiooni ühendada, seda ettem on. Ei saanud kahelda ka Tartlaste sõnades - neil oli suurem kui mul ... Jimny ma mõtlen.

Aga nagu kannatamatuse all vaevleva meesterahvale kohaselt, otsustasin jätta kõik nii nagu ta enne 8000T instaleerimist oli ja oiii kuidas ma jõudsin seda veel kahetseda (või sellest mittemidagi õppida - Jimny on ju jälle kinni). Esimesel päeval pärast instalatsiooni marutasin siis jälle metsas, kuniks maastur kõhupeal oli ja raskustes vaevles. Algselt enesekindlust täis, vinnasin trossi pingesse ja ega midagi - vintsima. Miski aga oli veidike valesti. Nimelt müügimees ning toksitud sümbolika libötka'l ameerika keeles kinnitavad, et USA imevigur suudab sikutada nii suuremaid kui väiksemaid maasturimullikaid. Enda vidinat ma nüüd suureks ei pea (ikka veel räägin Jimnyst), seega milles on viga? Sõiduki kabiini ronides tundsin miskit, mida saab kirjeldada ainult elemendile mõjuva energia ohtra vabastamise tulemusena tekkivast odöörist (maakeeli tuntud ka kui kärsakas). Tark mees nagu ma arvasin end olevat mõtsin, et vaataks siis sõrmedega veidi. Hetk hiljem vaatasin siis silmadega otsa esimese astme villile minu nimetissõrme piirkonnas.

Mainiks ka ära, et mulle meeldib vahest kirjutada.

Päikest
n0ge
Kasutaja avatar
Elevant
Off Roader Wannabe
Postitusi: 29
Liitunud: N Juul 13, 2017 3:59 pm
Asukoht: Saue/Euroopa

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas Elevant »

Olin Teisipäeval valmis Tallinnast startima, aga kuna Egon arvas, et mu tavarehviga GC'st jääb väheks, siis jäi minul abipakkumise plaan katki, polnud mõtet minna ennast sinna lisaks kinni istutada.

Mina jään vilmijuppi ootama. :)
Kasutaja avatar
metsapoolne
Mudder
Postitusi: 99
Liitunud: E Aug 22, 2016 11:05 pm
Asukoht: Lõuna-Eesti

Re: Ala / Karksi-Nuia lähistel kinni.

Postitus Postitas metsapoolne »

Ei ole häbiasi abi küsida, eriti kui saab ka lähemalt abikäsi. Viskan numbri pm ja kui väga nutune asi on, siis tulen ise või toon vajalikke vahendeid- midagi ikka leiab mida masina/te/le alla lükata, et asi libedamalt sujuks. Tegelikkuses aitaks hirmsat moodi ka see, kui sa täpsed koordinaadid kuhugi paneks (pm nt), et teaks kaarti uurida, et mis ja kuidas ja kui kaugel üleüldse. Saaks oma silmaga vaadata, kui kaugel miski on ja milline see liginemine sinna olema saaks...Uudishimu noh... hirmus uudishimu.
´Sina otsustad suuri asju ja mina väikeseid asju...ning seda kas asjad on suured või väikesed!´
Chevy Tahoe 5.3L Vortec V8
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”