Appitulijate kaardirakendus

Appikarjed, päästetööd ja kõik muud hädad mis metsas või selle ümbruses juhtuda võivad.

Moderaator: Moderators

Kasutaja avatar
CaveMan
True Off Roader!
Postitusi: 1042
Liitunud: P Dets 12, 2010 10:51 pm
Asukoht: Tallinn ja Peetri
Kontakt:

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas CaveMan »

See, et keegi helistas üles pandud numbritele ja abi ei saanud, on täiesti normaalne. Tõmmake on päevad tundideks ja mõelge, mitmel tunnil päevas teil on võimalust ja tahet appi minna. Ilmselt on päevad väga erinevad aga see tundide arv on väga väike.
Seda loota, keegi hakkaks ennast 7 x päevas kirja ja kirjast maha võtma, nüüd küll ei maksa.

Asi ei ole selles, kus see nimekiri üleval on vaid nendes, kes ennast üles on andnud. See, et kellegi number on üleval, kellel enam pole autotki, on selle enda viga, et ta pole viitsinud ennast maha võtta. Tean, et millalgi saadeti kõikidele Help’i kontaktidele e-kiri ja kes enda huvi nimekirjas eksisteerimisest ei kinnitanud, need kustutati maha.

Seega on hea, et on koht, kuhu on võimalik ennast kirja panna ja abivajajatel abi otsida. Kui abi ei saanud, on normaalne. Mitte midagi halvemaks ei muutnud. Kui abi said, on väga hea, asjast oli kasu. Teatavasti on väga paljud ka abi saanud ja abis käinud.

Praegu on mulle teadaolevalt kaks nimekirja. Üks on siinsamas alamfoorumis ja teine Help. Siinolev ilmselt rohkem suunaga endasugustele ja Help ka tavainimestele. Mõned eksisteerivad ühes, mõned mõlemas nimekirjas. Veel ühel nimekirjal puudub minumeelest vajadus. See ei muuda abi saamise tõenäosust kuidagi suuremaks. Pigem, kui on arendusressurssi, siis olemasolevat paremaks ja mugavamaks arendada.
Land Cruiser 100 2005, 4,2TD Aut - 33'' Cooper Discoverer STT PRO - Come Up DV-9
igiliikur
Rock Crawler
Postitusi: 675
Liitunud: P Dets 16, 2007 4:01 pm
Asukoht: Võru

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas igiliikur »

Väga õige jutt, 100% nõus. Olen ise ka netis natuke kodulehte ja e-poodi üleval pidanud, see nõuab ka pühendumist ja aega, seega minu poolt respekt, et hoitakse sellist kohta üleval.
Exid:Frontera´95, Blazer´97,Ranger´03,Pajero´93,Galloper´98,Ranger´08, XC90´03
Hetkel Isuzu Trooper ja RX400h
Kasutaja avatar
Leedu
katseaeg
Postitusi: 412
Liitunud: R Jaan 26, 2007 12:07 am

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas Leedu »

Vabatahtlikkus sellisel etteplaneerimatul asjal nagu offroad on ongi VABATAHTLIK tegutsemine ja enda kirja panemine kuskile appitulijate nimekirja peaks toimuma siis, kui sa tegelikult ka viitsid ennast välja viitsid ajada 24/7 või siis kui parasjagu sinu valvekord on. Olgem ausad, see kui sul on 4X4 olemas, aga samas tead, et iga laupäev teed sõpradega sauna, naine on 5 päeva nädalas nagu tabalukk ja töö ei võimalda ka kogu aeg oma täisvarustuses maasturi juures olla, siis ei ole ju vaja ennast abipakkujana ülesse anda?
Uue rakenduse tegemisel oleks jumet siis kui see töötaks lihtsalt ONLINE-OFFLINE põhimõttel. Niisama oma mudavõimekuse eksponeerimiseks ja kleepsusaamiseks vms. võid ju minu4x4 alateemasse teha oma maasturi teema kus asukoht ja kontakt kirjas ja kui kellelgi vaja, siis proovib õnne.

Ise ei ole ennast kuskile just täpselt sellel põhjusel ülesse andnud, et: olgugi et vintsi ja karvase rehviga auto seisab majaees on pidevalt mingi error, miks appi minna ei saa, küll olen välismaal, küll on naise lähedus hea ja soe jms.... Samas teavad paljud siinsed, et mul on täpselt selline valmidus nagu mul on ja vajadusel teevad kõne. Kui oleks "offroadi IM" kasutaks seda kindlasti!

Rääkides vabatahtlikkusest ja vabatahtlikkusest, siis on suur vahe, kas sa oled kuskil vabatahtlikus listis, mille mõte on võimalikult suurele arvule inimestele reklaami teha ja parema hinnaga mingeid teenuseid/tooteid pakkuda, või oled osaline vabatahtlikus liikumises, mis abivajajatele 24/7 tgelikult ka abi pakuvad. See kuidas 24/7 abi osutamine tagatakse on liikmete kokkulepe, aga kui 24/7 abi on välja reklaamitud, peaks see 24/7 ka toimima! Pead e-poodi pea, tahad abi pakkuda, paku!
Talasilda ja Tugevat Raami!

Võistlussüütu mudamatkaja alates 2002
Kasutaja avatar
TarviR
Rock Crawler
Postitusi: 671
Liitunud: E Mai 23, 2011 11:59 pm

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas TarviR »

24/7 garanteeritud tegutsemise kohustus on vaid mõnel üksikul riiklikul struktuuril või siis ostetakse selline teenus raske raha eest sisse . Vabatahtlikelt seda nõuda on selge liialdus. Appitulijate nimekirja mõte peakski olema see,et tänu suurele arvule kontaktidele leiad lõpuks selle ühe, kes just nüüd ja kohe saab tulla.
Mida enam kontakte ühes kohas koos, seda parem.
D4D+R6+V6
niux
Mudder
Postitusi: 54
Liitunud: N Juun 26, 2014 11:11 am

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas niux »

Mul küsimus, et kus 4x4help end 24/7 abina reklaaminud on? Nende nö ametlikest kanalitest (koduleht, FB) seda justkui ei leia. Vabandan, kui mul midagi kahe silma vahele jäänud on.
Külli, 5021381
2018 "Kinni", VABA 509
Kasutaja avatar
Martinsr
Fitting 38"
Postitusi: 271
Liitunud: P Mär 28, 2010 6:20 pm
Asukoht: Tallinn/Harjumaa

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas Martinsr »

Minu meelest on piisav kaks teemat.

Abistamisest:

Vabatahtlik tähendabki seda, et sobivate asjade kokkulangemisel saad minna. Isiklikult käinud helistamise 4x4help kaudu päris palju, paar korda läbi foorumi. Tegemist pole olnud kaugeltki ainult maasturitega. Kuigi jah 75% on maastur. Ülejäänud on olnud sõidukad, Kes ilmselt internetist 4x4help lehe leidis. Lisaks veel see et vahest sõidetud kell 4 öösel ka välja.
Ja paar kolm-neli korda pole saanud minna. Olgugi, et 24/7 märgitud.
Nagu osade eelkirjutajate meelest, ilmselt tundub, et ma ei peaks listis olema?! Kuna ma ei saanud minna? Kas nii??
4x4 helbiga see teema , et eestvedaja on oma ebaeetilise käitumisega minu silmis käkiga hakkama saanud. Seepärast kuulumine igasusse koordineeritud sellelaadsesse tegevusse jätab mind täiesti külmaks.
Helar, ega see ei muuda seda lehte kasutuks! 4x4help ei ole ju kordineeritud, kes tahab, tunneb ja soovib aidata see pannakse listi ja kõik. Koos asukohaga ja tel nr-iga.
Lihtsalt mulle tundub, et help kui ka foorumi teema on täiesti piisavalt toimiv lahendus. Ja see ei huvita Hädasolijat kas sul on temaga mingi ebaeetiline jama või mitte.
Teisalt pakun ka uudse lahenduse: Isiklikult kasutan telefoni mis ei oska pilti teha ega ka moodsas internetis orienteeruda.
Mul oli sama jama, töö tel internetis ei orienteeru, kuid tänu koduabilise, leidsin ikka venna kes mind põhjatust august välja tõmbas.

Sellise lehe tegemine võtab jubedalt aega. Ja lisaks on see pidev hooldamine, lisamine jne metsik ajakulu.<

Rohkem ei viitsi kirjutada :D
Mitsubishi Pajero matkamaja
www.uitajad.ee
Kasutaja avatar
helar
I live off from the mud
Postitusi: 2631
Liitunud: T Jaan 12, 2010 4:13 pm
Asukoht: Vääna Jõesuu

Re: Appitulijate kaardirakendus

Postitus Postitas helar »

Minu postituse primaarne eesmark oli , et saan ise oma valmidust hallata. Vajadusel kas aktiivne või mitte.
Mitteaktiivset ei kuvata kaardil.
( Kui auto remondis ,ise puhkusel ,või muidu inimestest siiber :D jne. )
Muu sekundaarne.
Y61 Pätcruiser , LC80 .
Kuni autopesuni on offroad lahe...
Autoremont Tallinnas. http://www.heinworks.ee
Vasta

Mine “Pääste(t)ööd ja abistamine”